Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara 1,4 '98 przekłamywanie predkościomierza

19 Kwi 2011 17:42 2501 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam taki problemik. Parkuje swoje autko jak zwykle pod chmureczką i tej zimy zaczął mi wariować prędkościomierz. Na początku co jakiś czas wskazówka na sekundę wskakiwała mniej więcej do 100 i wracała do 0 i było ok.... od jakiegoś jednak czasu przy włączeniu zapłonu wskazówka od razu leci na 35km/h i od tego momentu rozpoczyna naliczanie kilometrów (jadę 95km/h, a w rzeczywistości 60)
    Co dziwne zauważyłem że gdy otwieram drzwi i zapala się kontrolka otwartych drzwi wskazówka również leci na 35km/h. Zamykam drzwi i spada na 0.
    Proszę o jakąś poradę co z tym zrobić i/lub jak dostać się do licznika :)

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Na moje oko to gdzieś robi ci się "lekkie zwarcie".Na początku sprawdź przewody i złączki-może gdzieś przetarte lub kostki zaśniedziałe ale za mało opisałeś i nie wiem czy coś już sprawdziłeś.
  • Poziom 42  
    Te objawy to żadne przywarcie , i to jeszcze jeszcze lekkie, bo takich nie ma!
    Sygnał z czujnika prędkości pojazu idzie na niebieską wtyczke zegarów pin.17 i równolegle do ECU pin. 28. Bradzo możliwe , że czujnik prędkości uszkodzonu /czujnik halla/ lub ustrój wskaźnika prędkości.
  • Poziom 39  
    Raczej mamy tu do czynienia z uszkodzeniem tablicy - ponieważ jak pisze kolega - prędkościomierz przy otwarciu drzwi od razu wędruje na 35km/h. Tak samo przekłamywanie czujnika w górę byłoby b. mało prawdopodobne jako, że to jest czujnik impulsowy - wiec musiałby dawać sygnał o wyższej częstotliwości niż powinien - co trudno sobie wyobrazić.
  • Poziom 2  
    na początku prędkość pokazywało ok tylko czasem wskazówka podskakiwała tak jakby jakieś zwarcie było
    hmmm chyba dwa razy się zdarzyło się że licznik zatrzymał się w miejscu... no i przypominam, że stało się to w zimę to od zwarcia jakiegoś mogło się zacząć

a jest takie coś w citroenach???
    Problem z prędkościomierzem w Renault Clio II
    milejow napisał:
    Zrób test zegarów, wciśnij przycisk kasowania przebiegu i trzymając wciśnięty włącz zapłon. Napisz jak poruszały się wskazówki(prędkościomierz co 40km/h)

a ogólnie to sam nic nie sprawdzałem bo nie wiem nawet od czego zacząć (do tablicy jeszcze nie doszedłem) jeżeli by wynikało, że to coś bardziej poważnego to wolę zostawić to dla kogoś kto się na tym zna :)
  • Poziom 2  
    odkurzę trochę temat dla tych co mają podobny problem

Otóż zamówiłem nowy licznik na allegro wstawiłem i jest ok... tylko przy zakupie trzeba zwracać uwagę, żeby był identyczny z naszym...
    Zasięgałem porady elektryka i powiedział mi że mogło to być spowodowane luźnym przewodem przy akumulatorze który odchodzi od + ... no i że za duże napięcie mogło pójść na licznik

pozdrawiam