Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja stag 4 - wskaźnik poziomu gazu raz działa, raz nie...

19 Apr 2011 17:43 11369 1
  • Level 2  
    Witam,
    mam problem z instalacją w samochodzie nissan primera. Otóż wskaźnik poziomu gazu nie działa. Przestał działać sam z siebie. Czasami ma przebłyski, że zacznie działać. Ale przeważnie podziała z 15 minut podczas jazdy i znowu przestaje. Świeci się tylko czerwona dioda, a jak kończy się gaz w zbiorniku to piszczy tak jak było gdy jeszcze wszystko było ok. Niestety gwarancja na instalację skończyła się, ale jak jeszcze była ważna i jeździłem na przeglądy to ze 3 razu przy okazji zgłaszałem ten problem. No ale nie poradzili sobie. Elementy instalacji to:
    reduktor, wielozawór, zawór tankowania i zawór gazowy - tomasetto,,
    przełącznik (centralka) i elektronika - stag 4.

Czy ktoś z obecnych tu osób wie, w czym może tkwić problem? Będę wdzięczny za pomoc.
  • Level 34  
    Problem tkwi pewnie w czujniku poziomu gazu :D, lub raczej w przewodach do których jest przyłączony ( utlenione styki, zimne lutowanie itp) . Jeśli nie czujesz się na siłach w posługiwaniu się miernikiem to nie masz innego wyjścia jak udać się do gazownika. Czujnik zlokalizowany jest w wielozaworze zainstalowanym na butli z gazem.
    Tak to wygląda
    http://www.drypa.pl/produkt1762_AKCESORIA_-_S...or_AC_WPGH-1_-_czjnik_poziomu_gazu_Halla.html