Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A 2.0 8v zalewa go beznyną za duża dawka BRAK POMYSŁÓW

Loudner 19 Kwi 2011 20:36 8652 32
  • #1 19 Kwi 2011 20:36
    Loudner
    Poziom 10  

Witam wszytkich.
    Mam Problem z silnikiem 2.0 8v wielo punktowy wtrysk od Vectry A z 91 Roku. Silnik został przełożony do Suzuki Samurai. Dodatkowo została zakupiona skrzynia od Omegi A i wsztystko wpakowane do Suzuki. Problem polega na tym że ewidentnie auto dostaje za dużo paliwa. Dostaje tak dużo że na wolnych ledwo chodzi cały lata na boki. Jak sie go prze gazuje to sie wkręca na obroty. Ale jak sie przytrzyma gaz do dech to sie dławi. Wymieniłem czujnik temp i nie pomogło wymian silniczka krokowego nie pomogła, wymian świec i kabli nie pomogła,wymiana czujnika położenia wału nie pomogła. Po odłączeniu przepływomierza auto dostaje wyższe obroty około 1500-do 2000 tak na słuch nie posiadam obrotomierza. Po podłonczeniu przepływomierza obroty sie zmniejszaj i silnik ledwo chodzi i nie przepala paliwa. Auto zakupilem czesciow rozebrane wiec nie mogłem sprawdzić przed zakupem jak chodzi. Ale rozmawiałam z właścicielem i daje rękę ze auto chodziło bez problemu. Auto stało około roku nie ruszane. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Auto stoi u elektryka i nie wiedza co może być przyczyną. Proszę was pomocy bo już nie wiem co dalej wymieniać aby auto chodziło

• Fibaro
  • #2 19 Kwi 2011 20:56
    mk-tronic
    Poziom 17  

w starych modelach samo diagnoza sterownika jest marna i błędów może nie pokazać ,trzeba w bloki pomiarowe popatrzeć co jest nie tak...

• #3 19 Kwi 2011 20:59
    megaman11
    Poziom 13  

ja bym zmierzył ciśnienie pompki paliwa i wyciągną wtryski i zobaczył czy nie za bardzo leja

• #4 19 Kwi 2011 21:09
    emeryt2
    Poziom 42  

Regulator ciśnienia , pomiar ciśnienia wskazany!

• #5 19 Kwi 2011 21:09
    mk-tronic
    Poziom 17  

a na zimnym i ciepłym jest tak samo czy tylko na ciepłym zalewa ?

• #6 19 Kwi 2011 21:24
    Loudner
    Poziom 10  

zalewa na zimnym, ciepły silnika jeszcze nie był. Jak sprawdzić ciśnienie na wtryskach. Pompa paliwa jest ok bo zmieniałem na inne i było to samo. Pierwsza pompa to była od mercedesa 4 bar a później oryginalna opla 3 bar i tak samo sie dzieje. Co sprawdzać?

• Fibaro
  • #7 19 Kwi 2011 21:27
    T5
    Moderator Samochody

Czujnik temperatury płynu.

• #8 19 Kwi 2011 21:28
    mk-tronic
    Poziom 17  

a możesz podpiąć komp podejrzeć parmetry ?

• Fibaro
  • #9 19 Kwi 2011 21:43
    emeryt2
    Poziom 42  

Możesz nam wytłumaczyć ,w jaki sposób czujnik temp. silnika , nawet przy jego rozwarciu bedzie "zalewał" zimny silnik? Diagnostyka elektroniczna też nic nie da, tylko sprawdzenie reg.ciśnienia paliwa i samo ciśnienie paliwa. Chyba .że przewód kluczowania wtrysków jest zmasowany , wtedy dwa beda lały cały czas , dwa beda mieć sterowanie!

• #10 19 Kwi 2011 21:45
    T5
    Moderator Samochody

Jak pokaże -40stopni to zaleje silnik.

• #11 19 Kwi 2011 21:47
    emeryt2
    Poziom 42  

Słyszałeś o pracy awaryjnej?

• #12 19 Kwi 2011 21:48
    Loudner
    Poziom 10  

emeryt2 napisał:
    Chyba .że przewód kluczowania wtrysków jest zmasowany , wtedy dwa beda lały cały czas , dwa beda mieć sterowanie!

jak to sprawdzić??? . Cała instalacji była wyciągana wiec istotniej prawdopodobieństwo że jest coś źle podłączone,

• #13 19 Kwi 2011 21:48
    T5
    Moderator Samochody

Tak-w momeńcie przerwy lub zwarcia do masy ale w przypadku czujnika oszusta-zaleje.

• #14 19 Kwi 2011 21:49
    ociz
    Moderator Samochody

Jak podasz poprawne nazwy części które były wymieniane to napiszę wtedy co jest nie tak.

• #15 19 Kwi 2011 21:57
    Loudner
    Poziom 10  

wymienione
    - czujnik temp płynu
    - czujnik położenia wału
    - termostat
    - silniczek krokowy

• #16 19 Kwi 2011 22:12
    ociz
    Moderator Samochody

Loudner napisał:

- silniczek krokowy

Próbuj dalej, bo tam nie ma czegoś takiego.

• #17 19 Kwi 2011 22:15
    Loudner
    Poziom 10  

urządzenie przy przepustnicy gdzie wciąga powietrze przechodzi przez urządzenie i wchodzi znów do przepustnicy

• #18 19 Kwi 2011 22:15
    majster10
    Poziom 9  

sprawdź reduktor ciśnienia na listwie wtryskowej czy nie sika paliwem przez podciśnienie do kol. ssącego i w 2.0 był manualny reduktor obok zbiornika u ciebie jest?

• #19 19 Kwi 2011 22:33
    Loudner
    Poziom 10  

majster10 napisał:
    sprawdź reduktor ciśnienia na listwie wtryskowej czy nie sika paliwem przez podciśnienie do kol. ssącego ?

sprawdziłem nie daje paliwa do kol sącego.

majster10 napisał:
    2.0 był manualny reduktor obok zbiornika u ciebie jest?

ale jaki reduktor?

Dodano po 12 [minuty]:

ociz napisał:
    Loudner napisał:

- silniczek krokowy

Próbuj dalej, bo tam nie ma czegoś takiego.

to jest silniczek krokowy
    http://allegro.pl/opel-calibra-vectra-silniczek-krokowy-2-0-8v-i1520811437.html

Moderowany przez Przemo9826:

Według tego tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1085345.html,, za pisownię, oraz za zamieszczanie linków do aukcji, nagradzam ostrzeżeniem.

• #21 19 Kwi 2011 22:48
    Loudner
    Poziom 10  

zapomniałem. Silniczek dział. po odłączeniu gaśnie

• #22 20 Kwi 2011 07:54
    mk-tronic
    Poziom 17  

regulator obrotów nie ma to nic do zalewania, za to może odpowiadać przepływomierz i czujnik temperatury i tego bym się trzymał .

Dodano po 58 [sekundy]:

o ile sprawdziłem czy wtryski nie leją ?

• #23 21 Kwi 2011 19:41
    Loudner
    Poziom 10  

Znalazłem przyczynę złej pracy ale i tak potrzebuje waszej pracy. Problem polega na tym że nie została założona puszka regulująca powrót paliwa tak mi sie wydaje. Jest to tak duża puszka plastikowa do której jest podłączony wężykiem plastikowym. Wężyk ten wychodzi z czujnika założonego w przy wtryskach.
    Opel Vectra A 2.0 8v zalewa go beznyną za duża dawka BRAK POMYSŁÓW

wchodzi to do puszki plastikowej dużej ale nie wiem gdzie dalej on musi być podłączony. Proszę was o pomoc

• #24 21 Kwi 2011 19:56
    T5
    Moderator Samochody

To jest zawór odpowietrzenia zbiornika paliwa.

• #25 21 Kwi 2011 20:20
    Loudner
    Poziom 10  

dzis wymieniłem silniczek krokowy, regulator ciśnienia paliwa, przepływomierz. Jak odpalę auto silnik zachowuje sie tak samo jak wcześniej. Gdy odłączę pompę to po chwili silnik chodzi równo tak przez 15 sekund az benzyna sie skończy. Dodam że pompę paliwa mam pod maska czyli jakieś 30 cm do wtrysków bez założonego filtra na wejściu założyłem filtr na wyjściu. Macie jakiś pomysł

• #26 21 Kwi 2011 20:35
    mk-tronic
    Poziom 17  

a możesz podłączyć manometr i sprawdzić ciśnienie paliwa ? czy sterownik został wyjęty z tego samego auta co silnik ?

• #27 21 Kwi 2011 20:42
    ociz
    Moderator Samochody

Znowu ten krokowy? Zastanów się czy watro się ośmieszać pisząc takie głupoty.
    Ale no dobra, przewody paliwowe źle podpięte.

• #28 21 Kwi 2011 20:43
    Loudner
    Poziom 10  

mk-tronic napisał:
    a możesz podłączyć manometr i sprawdzić ciśnienie paliwa ? czy sterownik został wyjęty z tego samego auta co silnik ?

wszytko zostało wyciągnięte z omegi 2.0 8v silnik taki sam

• #29 21 Kwi 2011 20:48
    mk-tronic
    Poziom 17  

a może tak jak pisze ociz . przewody paliwowe źle podpięte .

• #30 21 Kwi 2011 20:51
    Loudner
    Poziom 10  

ociz napisał:
    Znowu ten krokowy? Zastanów się czy watro się ośmieszać pisząc takie głupoty.
    Ale no dobra, przewody paliwowe źle podpięte.

to co to jest twoim zdaniem co!!!!! wszędzie jest to podawane jako silniczek krokowy wiec tak pisze. Tak czy siak każdy wie o co chodzi. Jeżeli wiesz co może być powodem to proszę o pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

źle podpięte tzn jak powinny być prawidłowo?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME