Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Historia pewnego spięcia. Laptop nie włącza się nawet na baterii.

19 Kwi 2011 20:58 1587 5
  • Poziom 15  
    Witam,

Było to tak. Odpaliłem kompa wszystko ładnie się włączyło lecz gdy podłączyłem zasilacz komp nagle się wyłączył a z kabla zaraz za zasilaczem posypał się grom iskier ze specyficznym zapachem spalenizny ;(.

Niestety przez użytkowanie (ciągłe składanie i rozkładanie) kabla "złamał się" w pewnym miejscu i doszło do zwarcia. Laptop nie chce się w ogóle włączyć (nawet na samej baterii) żadna dioda się nie świeci - po prostu umarł.

Czy ma ktoś może jakieś podejrzenia co mogło paść (zjarać się) w lapku ??
  • Moderator - Komputery Serwis
    Mogła spalić się cała sekcja zasilania na płycie głównej. Jeśli tak się stało,to płyta do wymiany będzie.
  • Poziom 12  
    Niekoniecznie płyta główna do wymiany...

Sprawdź miernikiem napięcie na baterii czy coś widać - to raz
    Jeśli upewnisz się, iż z baterią jest wszystko w porządku to posprawdzaj dokładnie diody zabezpieczające w "sekcji zasilania" na płycie głównej.

W najgorszym wypadku tak jak kolega RADU23 napisał...płyta do wymiany, ale zawsze warto sprawdzić podstawy ;)
    Podaj model laptopa to będzie łatwiej zidentyfikować płytę jaka w nim jest.
  • Poziom 15  
    Hej,

No myślę że posprawdzam co dam rade jak tylko wrócę do domu.
    Laptop to MSI EX600.

Pozdrawiam,
    Marcin
  • Poziom 18  
    Oprócz tych najgorszych przypadków proponuję jeszcze inne, np. oddać laptopa do serwisu który jest w stanie to profesjonalnie zdiagnozować i ew. naprawić.

--
    pozdrawiam,
    demeus
  • Poziom 15  
    Witam,

Skończyło się na tym że prawdopodobnie bateria w lapku się "zablokowała" po tym zwarciu. Po naprawie kabla przy zasilaczu który się przepalił i podłączeniu go do komputera wszystko zaczęło działać. Zasilacz cały i komp cały :)

Temat można zamknąć ;)

Pozdrawiam