Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat 1,4 16v aua wypadanie zapłonu

kurae34 19 Kwi 2011 23:16 4205 1
  • #1 19 Kwi 2011 23:16
    kurae34
    Poziom 1  

Witam.
    Dziś do warsztatu przywieziono seata ibizę 1,4 16v aua z usterką wypadania zapłonu.Auto przez 3 miesiące przebywało w serwisie seata i nic usterka jak była tak jest.Odczyt błędów cdif cewka zapłonowa,stopień wyjściowy 1 i 2(rozwarcie)kod17757 wydaje mi się że jest to błąd systemowy bo powinna byc literka zamiast 1.wielokrotne wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach.
    Raz na 2i3 raz na1i4 po jeżdzie próbnej auto wróciło na 2 cylindrach komputer rozłączył wtryskiwacze 2i3 cyl zostały zamienione z 1i4 ale sytuacja analogiczna.Dalsza analiza problemu wskazuje iż gdy jedziemy już na 2 cyl to wypadanie występuje na pozostałych 2 cyl (auto na chwilkę przestaje palic na wszystkich cylindrach).W czasie próby na warsztacie wypadanie występuje przy 2900 obr/min i po kilku razach silnik rozłącza 2 cylindry raz 1i4 a raz 2i3.
    Przepustnicę wyczyściłem i zaadaptowałem.Cewkę zapł.kable świece i pierwszą sondę wymienili w serwisie.Czujnik podciśnienia jest sprawdzony pompa paliwa też.Szczelnośc kol.ssącego podciśnień także.Katy ładnie wypalone,instalacja prześwietlona ok.Rozebrałem pokrywe zaworów 5 popychaczy padniętych wymieniłem wszystkie na nowe,ciśnienie na cyl równe około 14.Czujnika spalania detonacyjnego nie znalazłem(domniemam że sterownik oblicza sobie wypadanie z czujnika wału lub wałka ew z sondy lambda)mogę sie mylic proszę poprawic, czujnik wałka rozrządu podmieniałem na nowy jest to samo.Ręce opadają,ale póki co to jeszcze działamy.Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie proszę się podzielić może coś komuś świta za pomoc z góry dziękuję

2 1