Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestracja i OC na 2 różne osoby

gruby33 20 Apr 2011 00:08 1656 4
    gruby33
    Level 18  
    Otóż mam takie pytanie. Spisałem umowę kupna samochodu na siebie (jest mojej siostry). Z pewnych powodów nie mogła kupić na siebie.
    Na razie papiery tylko zaniosła do skarbówki i nigdzie więcej.

I tu pytanie. Czy po rejestracji będzie mogła wykupić OC na siebie jeśli auto będzie na mnie? (przypomniało mi się, że raz w roku chyba regularnie ma stłuczkę xD).

Jeśli nie to jak to rozwiązać aby OC nie było na mnie i w razie jej stłuczki tym autem nie poszły mi zniżki?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    eurotips
    Level 38  
    OC masz przypisane do samochodu a nie osoby,
    przecież w firmach służbowe mają różnych użytkowników, więc jak sobie to wyobrażasz
    gruby33
    Level 18  
    OK dzięki. Czyli przy odbieraniu twardego dowodu też nie będzie problemu, że OC jest na kogo innego?
    eurotips
    Level 38  
    gruby33 wrote:
    OK dzięki. Czyli przy odbieraniu twardego dowodu też nie będzie problemu, że OC jest na kogo innego?

To zależy co będziesz miał napisane w Polisie,
    jeśli będzie tam:
    1. VIN samochodu
    2. Dane właściciela
    3. Dane ubezpieczającego
    4. Dane użytkowników
    5. jasno sprecyzowane czy którakolwiek z ww osób pkt. 2-4 posiada mniej niż 25 lat czy nie
    to taką informację można uznać za wystarczającą
    ale to interpretacja pani z okienka wydziału komunikacji jest wiążąca bo przy odbiorze dowodu twardego trzeba okazać aktualne ubezpieczenie