Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1.6 GLE 93 przerywa na wysokich obrotach po ok. 5 sekundach

jarektb 20 Kwi 2011 01:05 1228 0
    jarektb
    Poziom 9  
    Witam ponownie.
    Znowu mam problem z moim polonezikiem 1.6 GLE 93'. Przejechane ma ~86kkm Od ostatniego posta wiele w nim wymieniłem i przede wszystkim zregenerowałem i wyregulowałem gaźnik i samochód jeździ o niebo lepiej. Jednak mam teraz kolejny problem:
    Mianowicie kiedy jadę na wysokich obrotach na biegu 3, labo wyższym (na drugim raczej szybko osiąga 6k, więc nie sprawdziłem czy ten problem też występuje) to silnik przestaje przyśpieszać i zaczyna zwalniać a jak wciskam sprzęgło to gaśnie. Jednak jeśli puszcze tylko gaz i poczekam kilka sekund to silnik zaczyna normalnie jechać. O ile na 3 biegu to nie jest problem, bo sprintu do setki nie muszę robić, to jak na przykład jadę na 4/5 biegu na autostradzie, to ciężko mi utrzymać 130km/h, bo co się rozpędzi to znowu na chwilę przerywa i przez parę sekund hamuje silnikiem. Jednak jak odczekam chwilę, to znowu żwawo przyśpiesza i gdyby znowu nie przerwał to pewnie i 140km/h bym szybko przekroczył. Czym większe obroty i czym większe obciążenie tym krócej trzeba czekać aż przerwie.

Wymienione były:
    - pasek rozrządu
    - filtr powietrza/paliwa
    - przewody WN
    - aparat zapłonowy
    - świece
    - membrana w pompie paliwa (pompka nieorginalna)
    - olej silnikowy
    - pasek klinowy
    Wyregulowałem:
    - luz zaworowy
    - gaźnik

Sprawdziłem dzisiaj elektrozawór w gaźniku i cały czas jest podawane na niego napięcie, więc to nie on odcina dopływ paliwa (zamontowałem diodę w kabinie pokazującą czy jest na nim napięcie).

Macie jakieś pomysły?