Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Extensa 5220 brak podświetlenia matrycy

gornik 20 Kwi 2011 11:30 2358 5
  • #1 20 Kwi 2011 11:30
    gornik
    Poziom 11  

Witam,

Laptop jak w temacie dotarł do serwisu z brakiem podświetlenia matrycy. Podejrzenie padło na inwerter, korzystając informacji na forum, przed zamówieniem podzespołu sprawdziłem z inna matryca efekt taki sam, sprawdziłem bezpieczniki F1 i F2 okazało się że są sprawne. Napięcie na kostce inwertera to 3.3V i 18,5 V. Zamówiłem nowy inwerter bezpośrednio w Acer. Po podstawieniu nowego inwertera efekt taki sam brak podświetlenia matrycy dodatkowo po załączeniu migają diody od zasilania baterii komputer na zewnętrznym monitorze działa lecz nie działa klawiatura. Proszę o podpowiedzi.

0 5
  • #2 20 Kwi 2011 11:56
    lookash81
    Poziom 23  

Witam,
    objawy wskazują na most południowy. Prawdopodobnie wystarczy reballing.

0
  • #3 21 Kwi 2011 10:51
    gornik
    Poziom 11  

Witam, mam pewne wątpliwości co do diagnozy, przed przystąpieniem do dogrzewania chciałem sie upewnić czy to most południowy. Objawy są takie po podłączeniu zasilania do samej płyty zaczyna migać dioda od ładowania, po załączeniu laptopa komputer się uruchamia na monitorze zewnętrznym. Lecz dioda pod przyciskiem zasilania, dioda zasilania i dioda ładowania ciągle miga. Klawiatura pod usb działa.Natomiast klawiatura nominalna nie. Moja wątpliwość jest następująca. Może uszkodzeniu uległ kontroler WINBOND wpc8763ldg. Może od dawać takie objawy? Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam,

0
  • #4 21 Kwi 2011 11:15
    lookash81
    Poziom 23  

Witam,
    nie zrozumiałem wcześniej sprawy z diodami. Faktycznie wszystko skłania się bardziej w stronę kbc. KBC steruje podświetleniem nóżką 27 (BLON_OUT) oraz odpowiada za pracę diód.

0
  • #5 26 Sie 2012 08:58
    kokesz
    Poziom 17  

Ja znów u siebie w tym laptopie miałem taki przypadek gdyż po wymianie matrycy na nową wszystko grało jak należy po włączeniu się wygaszacza ruszyłem myszką to przez środek matrycy poleciała niebieska kreska pionowo. Po uruchomieniu komputera na nowo matryca już nie zaświeciła posiadam druga taśmę z inventerem i nic. Wszystkie inne elementy komputera działają po podłączeniu pod monitor zew. wszystko działa touchpad itd. Komputer nie sygnalizuje żadnych usterek. Z góry dziękuje za wskazówki gdzie szukać usterki.

0
  • #6 21 Gru 2012 13:08
    gornik
    Poziom 11  

Wymieniono płytę główną.

Pozdrawiam,

0