Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalowanie Systemu Windows Xp Pro. Jakaś paranoja...

20 Kwi 2011 13:09 1598 15
  • Poziom 12  
    Cześć.

Od 3 godzin próbuje odpalić instalowanie systemu i nic, fakt nie formatowałem laptopa (beznadziejny hp 550) 3 lata ale coś tam pamiętam, ustawiam w biosie napęd z cd na 1 miejscu na 2 hard drive, resetuje no i nic, włącza się normalnie, kilka razy już w biosie mieszałem i dalej nic, chciałem już poszatkować ale nie mam pieniędzy na nowego.

Istnieje jakaś opcja w biosie co od razu mi odpali instalowanie Windowsa?

Pomocy...
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    A płyta sprawna jest i bootowalna? Zabootuj z czegoś innego dla sprawdzenia.
  • Poziom 12  
    A z czego mogę zabootować jeszcze?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeśli dysk ma założone partycje, to jak pokaże się ekran BIOS-u zacznij "dziubać" spacją, żeby wymusić bootowanie z CD. W przeciwnym razie zawsze będzie bootować z HDD.
  • Poziom 12  
    Tak mam partycje, czyli co robić po wejściu do biosu? To "spacjowanie" odpali mi instalowanie Windowsa?:)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Yasió napisał:
    A z czego mogę zabootować jeszcze?

Z innej płyty.
  • Poziom 12  
    Wszystko jedno jakiej?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Yasió napisał:
    Tak mam partycje, czyli co robić po wejściu do biosu? To "spacjowanie" odpali mi instalowanie Windowsa?:)

Nie wchodzić do BIOS-u, tylko, gdy przy normalnym starcie komputera pokaże się drugi ekran (ten z tabelką), "spacjować". Od momenu startu napędu CD masz na to tylko 3 sekundy, więc za pierwszym razem może się nie udać.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Yasió napisał:
    Wszystko jedno jakiej?

Nie, bootowalnej.
    Ściągnij sobie coś małego, np. jakieś linux livecd, nagraj na płytkę obraz iso, i zabootuj tak jak to robiłeś.

Tu masz takie malutkie ISO. Nagraj odpowiednio na płytkę jakimś programem do nagrywania (nie dodać jako plik tylko jako obraz) i będziesz miał do testów.
    Jak nie wystartuje to znaczy że masz problem z ustawieniem w bios'ie, a jak wystartuje to znaczy że z tamtą instalką XP jest coś nie tak.
  • Poziom 12  
    Ok, spróbuje, jak się uda to nic nie odpiszę. :)

Dodano po 7 [minuty]:

Niestety, to tylko wywołało wybór jakiś profili, był tylko jeden i ponownie Windows wystartował.

Dodano po 1 [minuty]:

Jarosx9 napisał:
    Yasió napisał:
    Wszystko jedno jakiej?

Nie, bootowalnej.
    Ściągnij sobie coś małego, np. jakieś linux livecd, nagraj na płytkę obraz iso, i zabootuj tak jak to robiłeś.

Tu masz takie malutkie ISO. Nagraj odpowiednio na płytkę jakimś programem do nagrywania (nie dodać jako plik tylko jako obraz) i będziesz miał do testów.
    Jak nie wystartuje to znaczy że masz problem z ustawieniem w bios'ie, a jak wystartuje to znaczy że z tamtą instalką XP jest coś nie tak.

Spróbuje, mogę to na płytkę dvd nagrać o tylko takie mam, w laptopie mam napęd dvd jak coś.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Yasió napisał:

Spróbuje, mogę to na płytkę dvd nagrać o tylko takie mam, w laptopie mam napęd dvd jak coś.

Możesz, tylko pamiętaj o sposobie nagrywania - jako obraz ISO.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Lepiej od razu nagrać nowego win XP botowalnego zamiast linuxa.
    Ale to taka moja uwaga
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    I jeszcze jedna ważna uwaga - laptopy HP (chyba wszystkie) mają dedykowany nośnik z systemem Windows. Dlatego też klucz licencyjny nie będzie pasował do "nieHapekowskiej" płyty z Windowsem. Miej to na uwadze zanim zaczniesz robić demolkę swojego kompa;)
  • Poziom 12  
    Ogólnie kupiłem laptopa bez systemu. Dalej nie mogę przeinstalować no próbuje dzień w dzień, ten laptop igra ze mną. Musze sprawdzić wszystkie sposoby przeinstalowania systemu, podawajcie jakieś dalej będę sprawdzał.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    A sprawdzałeś inny system LiveCD, czy się bootuje?
    Jeśli odpali się Linux to znaczy, że jest ok i problem będzie leżał po Twojej "oryginalnej" wersji XP.
  • Poziom 12  
    Moja stara płyta musiała się już wyrobić, kupiłem nowego Windowsa i udało się go zainstalować, pozdrawiam dzięki za pomoc.