Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner ONKYO TX-SV545 nie wlacza sie

DawiDD 20 Kwi 2011 14:21 1819 0
  • #1 20 Kwi 2011 14:21
    DawiDD
    Poziom 28  

Witam
    Mam problem z amplitunerem ONKYO TX-SV545. Po włączeniu do sieci zapala sie dioda standny, a po przyciśnięciu power zapala sie kolejna dioda obok i to wszystko. Wymieniłem 1 gniazdo na taśmę flex 40pin, zmieniłem tasme bo stara ktoś zniszczył - bez efektu. Napięcie +13V z małego trafa dochodzi do płyty głównej, dalej do stabilizatora 5V i zasila główny procesor. Tenże procesor reaguje tez na reset (po podaniu wysokiego stanu na reset gasną diody na przednim panelu). Do płyty z wyświetlaczem tez dochodzi 5V - na oba stabilizatory ktore na niej siedzą a mimo to amplituner milczy. Po "sztucznym" załączeniu głównego transformatora tez nic sie nie zmienia - brak reakcji wyświetlacza. Wątpię żeby procesor byl uszkodzony bo amplituner parę razy się załączył ale na krotko i wtedy wszystkie funkcje chyba działały prawidłowo - nie wiem czego sie juz chwycić - co jeszcze może powodować brak startu amplitunera. Dodam ze większość przewodów przelutowałem i posprawdzałem - nie ma zimnych lutow i przerw
    Będę wdzięczny za podpowiedzi

0 0
  Szukaj w 5mln produktów