Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

łączenie internetu przez router - pobieranie adresu sieciowego

20 Kwi 2011 14:29 5803 16
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jestem świeżakiem na tym forum, i założyłam konto w nadziei, że ktoś pomoże mi rozwiązać pewien problem.
    Mam router bezprzewodowy serii MV400 dokładnie to z Orange. I podczas łączenia przez kabel USB jest w porządku, ale jak podłączam przez kabel sieciowy to nie wykrywa mi urządzenia i jednocześnie jakby automatycznie łączy przez jakąś kartę sieciową 1394 ale bez IP a przez kartę Realtek 8139/810x Family Fast Ethernet NIC trwa pobieranie adresu sieciowego i tyle (na płycie głównej mam jedną tylko kartę).
    Mam Windowsa viste a wcześniej na MXRGB działało. Nie wiem o co chodzi.m Próbowałam instalować sterowniki od nowa. ale nic. Ogólnie chodzi mi o to że przez kabel sieciowy mam jednocześnie wifi i mogę podłączyć jeszcze laptopa. Znaczy wcześniej mogłam bo teraz jakiś problem jest.
    Proszę o pomoc.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 17  
    Cytat:
    ale jak podłączam przez kabel sieciowy to nie wykrywa mi urządzenia i jednocześnie jakby automatycznie łączy przez jakąś kartę sieciową 1394 ale bez IP

1394 to nie karta sieciowa tylko interfejs FireWire
    Czy w routerze aktywny jest port ethernetowy?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    tak. żeby łączył przez ethernet trzeba przełączyć takim przełącznikiem.
  • Poziom 22  
    Na stacjonarnym sprawdź w menedźerze urządzeń czy nie ma żółtych znaków przy karcie sieciowej.
    Czy laptop przez wi-fi bez podłączonej stacjonarki pobiera adres IP i łączy się z internetem?
  • Poziom 9  
    tak. mogę bez problemu bez włączania PCta połączyć się lapkiem przez wifi
  • Poziom 22  
    Nie odpowiedziałaś, co jest w menedżerze urządzeń peceta. Najlepiej daj screen.
  • Poziom 43  
    Tak jak napisała zwyklyczlowiek - wrzuć screena z Menadżera urządzeń z rozwinięta gałęzią "Karty Sieciowe" :!: To podstawa do diagnozy bo być może nie masz sterowników do karty sieciowej lub twój system jej nie widzi (mogła wypaść z PCI na płycie głównej).
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Widać że karta jest zainstalowana poprawnie.
    Podłącz lapka kablem do routera i zobacz czy będzie działać (bo być może jest coś z portem w routerze)
    W pececie przypisz adres na sztywno (bez serwera DHCP) i zobacz czy przyniesie efekt
  • Poziom 9  
    a w jaki sposób przypisać na sztywno?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Cytat:
    a w jaki sposób przypisać na sztywno?

Otwierasz połączenia sieciowe, klikasz PP na Połączeniu lokalnym i wybierasz właściwości. Dalej TCP/IP, wybierasz "użyj następującego adresu IP" i wpisujesz z ręki :

adres ip : 192.168.0.2
    maska podsieci :255.255.255.0
    brama domyślna : 192.168.0.1

tylko najpierw wyłącz laptopa coby nie zdublowały Ci się adresy IP.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Cytat:
    adres ip : 192.168.0.2
    maska podsieci :255.255.255.0
    brama domyślna : 192.168.0.1

Adresy o których pisze marycha0 są adresami domyślnie ustawionymi w routerze MV400, jeżeli została zmieniona adresacja "LAN" podczas konfiguracji routera to nie zadziałają.
    Należy wpisać adresy z puli adresów DHCP, jeżeli nie wiesz jaka jest, odpal laptopa i zobacz jaki został przydzielony mu adres ip, maska, i brama. Wyłącz laptopa i te same adresy wpisz do peceta i zobacz czy pomoże.
  • Poziom 9  
    Zrobiłam tak. I nadal nic. Jak włączyłam przeglądarkę to wyskoczyło mi że nie znajdują serwera. I na laptopie po przypisaniu automatycznie innego IP też nie chciało łączyć.
  • Poziom 11  
    A czy na routerze nie było nic grzebane ??

Może masz włączoną filtrację MAC-ów ??

W laptopie przy działającym połączeniu wpisz w 'uruchom' :

cmd

a następnie

ipconfig /all

i sprawdź sobie jakie masz adresy i czy na routerze jest włączone DHCP

Potem wejdź na router z laptopa - w przeglądarce wpisujesz adres bramy domyślnej i logujesz się na router - spróbuj przywrócić ustawienia domyślne.
  • Poziom 9  
    W routerze nic nie było grzebane. Jak widać na obrazku DHCP jest włączone. Ustawienia domyślne są cały czas. Próbowałam na innym kablu i też nic. Może jeszcze inny kabel, albo zresetować router?
    https://obrazki.elektroda.pl/9429562500_1303493165.jpg

Dodano po 5 [minuty]:

i jeszcze spróbowałam się pąłączyć w laptopie przez kabel sieciowy zamiast wifi i działa.

Dodano po 32 [minuty]:

dzwoniłam do administratora sieci. Coś tam odnowił i powiedział że to po stronie komputera problem. Tak więc chyba to będzie karta sieciowa. Wiedziałby ktoś co z tym zrobić? Dowiedziałam się że wcześniej na MXRGB było wszystko w porządku a teraz Na XP MX 7 jakimś jest właśnie taki problem. Instalowałam sterowniki z instalki.pl do mojej karty7 Realtek 8139/810x Family Fast Ethernet NIC. I nadal nic. Wiecie jak rozwiązać taki problem?
  • Poziom 22  
    Router jest OK. Wyłącz w menedżerze urządzeń tę " kartę sieciową 1394" a dalej to się zdeklaruj jaki masz OS w PC,bo raz podajesz
    Cytat:
    XP MX 7

a wcześniej pisałaś,że masz Vistę.
  • Poziom 9  
    Pisałam że Vista bo tak byłam przekonana ale to komputer nie mój tylko domowy (mój jest laptop) więc mnie poprawiono że to ten. Więc napisałam jak się tylko dowiedziałam. Żeby nie było.

Dodano po 6 [minuty]:

Wyłączyć czy odinstalować? Bo wyłączona jest cały czas.

Dodano po 45 [minuty]:

Działa! Zrobiłam jak mi pisał Miroslaw S. . Wcześniej jak to zrobiłam jak mi pisano to nie działało i nie było neta na żadnym komputerze. I pomyślałam sobie że może przypisać na PC ten adres IP co przypisywało na Laptopa gdy próbowałam za pierwszym razem(192.168.0.3). Ale jeszcze też sprawdziłam serwer DNS bo nic o tym nie pisano w radach. I przypisałam ten sam co na Laptopie. I zadziałało. :D
    A potem wyłączyłam neta w Laptopie i przypisałam ten pierwotny (....0.2). Na początku po włączeniu neta w Laptopie wyskoczył mi dymek o konflikcie adresów. Ale sprawdziłam i na PC było 2 a na Laptopie 3. Ale potem zniknął dymek i jak do tej pory działa. Dziękuję Serdecznie wszystkim za pomoc i za rady. Jesteście wielcy. :)