Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysyłanie sms przez GSM4. SMS nie dochodzi na telefon.

20 Kwi 2011 17:35 3280 7
  • Poziom 12  
    Witam. Ustawiłem konfigurację w Gsm4, moduł dzwoni po ustawieniu na "clip" i wszystko działa jak należy. Po ustawieniu opcji "sms" moduł podaje że sms wysłany z tym że sms nie dochodzi na telefon. Sprawdzałem na trzech różnych numerach telefonu, wszystkie są w sieci PLAY. Centrum sms wpisane +48790998250. Czy miał już ktoś z instalatorów taki problem?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Wszystko zależy od prefiksu i wersji softu czasami trzeba wpisać np 486XXXX.
    Spróbuj wpisać sam nr 6XXXXX lub tak jak pisałem wcześniej bez plusa czyli 48
  • Poziom 32  
    Wprogramuj najnowsza wersję softu GSM-4 (pobierz ze strony SATELA) ,Ja mam wpisane +48XXXXXXXXX-numer SMS i jeszcze jedno ! w okienku "numer stacji PAGERA powinieneś mieć 1111. Mój GSM 4 wysyła i SMS i wiadomości głosowe (współpracuje z INTEGRĄ 32 oraz za pomoca SMS-a moge sterować 3 przekaźnikami.Wcześniej miałem problemy ale po wpisaniu najnowszego (w pazdzierniku zeszłego roku) softu już nie mam zadnych problemów.jezeli chcesz wysyłac i SMS i powiadamiać głosowo to do kazdej "operacji" musisz wpisac oddziwlnie ten sam numer tel.komórkowego.Jeszcze można podłączyc "zewnętrzny" aparat telefoniczny i go uzywać jako stacjonarny (pamiętając ze jednak to komórka ) ale przy połaczeniach przychodzących na displey'u aparatu nie będzie się wyświetlac numer rozmówcy-dzwoniacego, ten numer bedzie się wyświetlał tylko na displey,u modemu GSM-4 to taka "drobna" wada.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Próbowałem tak jak kolega telesystem radzi, za każdym razem reset i odłączenie zasilania. Raz wysłany sms, później to samo - błąd wysłania. Ustawiłem sobie wysyłanie testu co 3 minuty i błąd pokazywało również na połączeniu "clip".
    Skorzystam z rady kolegi humek i poszukam nowszego softu bo ustawienia mam takie jak napisałeś. Telefon też chcę podłączyć aby wykorzystać limit darmowych połączeń, bez przekładania karty do komórki - przydatna opcja.

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

Panowie posiadam soft z czerwca. Czy mógłby mi ktoś udzielić wskazówki gdzie mogę znaleźć ten nowszy z października?
  • Poziom 32  
    to nie tak !!! ja napisałem ze w październiku zainstalowałem z najnowszym softem jaki był na stronie SATELA ale nie pamietam z jakiego miesiaca.Październik to miesiac w którym uruchomiłem GSM-4.
  • Poziom 12  
    Rozumiem, a czy pamiętasz w jakiej zakładce na stronie satela jest ten soft? Szukałem w zakładce wsparcie techniczne i do GSM-4 nie znalazłem.
  • Poziom 32  
    Jarovnik daj mi na priv swego maila to Ci wyślę .Na stronie SATELA nie ma tego softu ja mam kiedyś mi serwis na maila wysłał.
  • Poziom 12  
    Witam, kończąc stary temat, rozwiązałem problem zmieniając kartę na sieć ERY, wszystko działało prawidłowo. Następnie po restarcie zasilania zmieniłem z powrotem na kartę PLAY i moduł również zaczął wysyłać SMS. Softu nie zmieniłem wszystko działa bardzo dobrze do dnia dzisiejszego. Dodam że moduł z krótką anteną ma lepszy zasięg od telefonu komórkowego tej samej sieci. Pozdrawiam.