Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja liveboxa w lokalu

20 Kwi 2011 19:45 1232 5
  • Poziom 2  
    Witam. Zakupiłem liveboxa do baru, aby goście mogli korzystać z internetu poprzez WiFi. Podłączyłem go, jest połączenie na moim laptopie, ale tylko na lokalne, a nie ma internetu. Jak trzeba go skonfigurować, aby był Internet w całym lokalu ?
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Podłączyłem go, jest połączenie na moim laptopie, ale tylko na lokalne, a nie ma internetu.

Możesz jaśniej bo ciężko wysnuć co miałeś na myśli.
  • Poziom 2  
    Zainstalowałem z tej płytki co była razem z Liveboxem. Jak powinno to wszystko wyglada ca tej tonie 192.168.1.1 ?? Moze tam jest cos zle zrobione. Mam połączenie z tym Liveboxem, ale nie mam internetu.
  • Poziom 17  
    A skonfigurowałeś połączenie ADSL, w jaki sposób świeci dioda sieci internet oznaczona "@"?
  • Poziom 16  
    Najpierw poczytaj instrukcję tam jest dokładnie wszystko opisane na pewno nie wpisałeś loginu i hasła
  • Poziom 31  
    @arturo992
    Najprostsza procedura instalacji liveboxa to podpięciego kablem ethernetowym (sieciowym na wtyczkach RJ-45 ) do karty sieciowej w komputerze i poprzez stronę konfiguracyjną ustawienie parametrów pracy. Trzeba wpisać login i hasło (dokładnie sprawdzić). Jeśli te dane będą dobrze wpisane to po kablu internet powinien być. Karta sieciowa otrzyma ustawienia od liveboxa. W zasobniku w połączeniu sieciowym powinna się koledze pojawić animacja pobierania ustawień.
    Dalej, jeśli internet ma być po wifi to trzeba wejść w zakładkę wireless i tam ustawić szyfrowanie, bądź zrezygnować z niego i zaznaczyć ptaszka, żeby livebox przepuszczał każdy adres sprzętowy mac. Czyli każdy komputer w zasięgu będzie pobierał ustawienia sieci i łączył się z internetem.
    Jeśli kolega nie posiada loginu i hasła to trzeba się zarejestrować (żeby otrzymać te dane) jeśli usługą tą jest neostrada w tp - jak mniemam. Mam rację?

Kolega użył chyba kabla usb, a to nie jest najlepszy wariant, chociaż możliwy.
    Trzeba też zmienić hasło do wejścia w konfigurację liveboxa na jakieś trudniejsze niż standardowe.