Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Opel Astra 1,4 mono wtrysk 1993r.OHC-bardzo słaba iskra z cewki zapłonowej

21 Kwi 2011 08:45 2976 8
 • Poziom 10  
  Witam ponownie wszystkich,czy macie proste sposoby na sprawdzenie modułu zapłonowego tej Astry,silnik C14NZ, moduł jest pod cewką WN.Mam dwie ze szrotu lecz też nie podają iskry,używam nowego miernika UNIT UT107.Jest dość dokładny, każdy sposób rozważę- Michał.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 23  
  Podaj na środkowy pin czujnika halla masę przez żarówkę,jak brak iskry to moduł do wymiany,jak jest to czujnik halla umarł.Tą masę podaj impulsacyjnie i obserwuj iskrę. :ganja:
 • Poziom 10  
  Jasne tylko czy mam to sprawdzić na włączonej wtyczce czujnika HALLA,opisz jaśniej, a na wtyczce cewki WN. wtyk nr.2 rezystancja wynosi 5Ω. a ma być zero.
 • Poziom 23  
  Jaśniej nie potrafię.
 • Poziom 10  
  Dobra,a teraz tak-rozumiem że na wtyczce do modułu pin nr2.to masa i 5Ω. to wynik słabej masy,pin 3. to zasilanie idące z centralki lub po kluczyku,a pin 4. to sygnał z HALLA -środkowy pin na aparacie zapłonowym, więc rozumiem że napięcie na tej wtyczce 1i3. pochodzi z centralki czy też po kluczyku,a moduł zapłonowy to nic innego jak zwykły tranzystor o odpowiednich parametrach, napiszcie w czym się mylę, czy pojąłem już zasadę działania elektryki zapłonowej,wiele nocy się uczę na ten temat.
 • Poziom 23  
  1-impuls na cewkę,2 masa,3+ po kluczyku,4 sygnał ze sterownika. :ganja:
 • Poziom 10  
  Wytłumaczcie mi jedno,dlaczego na wtyczce do modułu dioda LED nie mruga lecz świeci płynnie,czujnik HALLA -dioda Led mruga, czy centralka jest uszkodzona i skoro sygnał jest ciągły to żaden moduł nie poda nie odczytanego sygnału,tylko to pozostało,-Michał,i temat będzie rozwiązany-piszcie.
 • Moderator Samochody
  Zaraz,ty masz 5Ω na masie modułu ?, jeśli tak, to to nie ma prawa działać
 • Poziom 10  
  Dokładnie tak ,nie działa bo centralka jest spalona na Amen,stąd te błędne odczyty na mierniku, może jeszcze uszkodzony moduł, o dalszych usterkach napiszę i dzięki wszystkim za mądre porady-poznałem całą elektrykę tego auta-Michał