Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator IN-216H zablokowana klawiatura

21 Kwi 2011 09:06 1124 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam w pracy dwa rejestratory firmy janexint IN 216H założone z roczna róznicą. Ten pierwszy działa już trzy lata bez kłopotu a ten drugi po 13 miesiącach musiał byc naprawiany. Na ekranie był napis LOCK czyli ktoś nacisnął przycisk zablokowania klawiatury nie zadziałało hasło które sam ustaliłem i musiałem oddać rejestrator do naprawy (głowy nie dam ale chyba 600 zł kosztowała naprawa). Równy rok później to samo. Na ekranie jest LOCK i nie moge odblokować klawiatury a hasło juz specjalnie zapisałem na kartce.

Do rejestratora ma dostep kilka osób ale wszystkie zapewniaja ze nie dotykają go.
    Co może byc nie tak z rejestratorem, gdzie i jak wykasować mu pamięć bo nie widzę żadnej baterii.

Na stronie janexint znalazłem cennik że kasują pamięć za 60 zł netto + koszt przesyłki, nie jest to dużo ale nie mam zamiaru bawić się w kotka i myszkę i co 12 miesięcy wysyłać go do naprawy. W tym rejestratorze od początku słabo działa pilot trzeba go trzymać na wprost rejestratora i bardzo mocno ( najlepiej długopisem lub ołówkiem) wciskać przyciski.

W tym pierwszym jest wszystko OK, pilot działa bardzo dobrze i rejestrator się nie psuje.
  • Poziom 32  
    Co do "sklerozy" pamięci to ja nie wiem ale z pilotem mozesz powalczyć.jezeli znasz sie troszke na elektronice i umiesz lutować to możesz poprobować.najpierw sprawdź czy oba piloty (rozumiem że masz 2 takie same zestawy rejestrator +pilot) reagują tak samo na urzadzenia czyli zamień piloty miejscami )myślę że to już robiłeś ale na wszelki wypadek opisuję) .Jeżeli stwierdzisz ze to wina rejestratora to na płycie głównej jest taki fototranzystor na podczerwień i być może jest "tępy" na promienie podczerwone wysyłane przez pilot,piloty. Ten element ma na sobie typ wypisany wiec spisz i zamów identyczny nawet przez pocztę w hurtowni z elementami elektronicznymi.Ja miałem taki dosyć "tępy" rejestrator u klienta i jeszcze mu przeszkadzał gdyż wiatrak wentylatora huczał i nie dawał spać a mieli go w sypialni.pod sypialnia był garaż więc go tam przeniosłem a jedynie fotoelement (zasilany 3 przewodami (+5V,sygn,masa) pozostawiłem w sypialni kable ok 3,5m .Na wszelki wypadek kupiłem drugi taki element i sie okazało ze był sporo czulszy -bezproblemowo działał .koszt to ok 4,5zł +kabelek.Myślę że jak serwis bierze za reset 60zł plus przesyłka to za wymiane weżmie ok 100zł plus przesyłka dlatego tę usterke usuń sam.
  • Poziom 9  
    Znalazłem baterie i zresetowałem pamiec.
    Działa juz wszystko. Z pilotem jeszcze bede walczył. Zmieniłem hasło i jak się zepsuję to juz bedzie wiadomo że jest cos nie tak z pamiecią rejestratora.