Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CDI2012 działa tylko raz

21 Kwi 2011 10:13 1999 1
  • Poziom 12  
    Witam. Posiadam takowy sprzęt od 4 lat. Kilka dni temu zmywarka odmówiła współpracy. Z pulpitu można wybrać dowolny program, po jego rozpoczęciu jedynie wypompowuje wodę i w momencie kiedy ma włączyć się elektrozawór otwierający dopływ wody nic się nie dzieje tylko zaczyna coraz głośniej pracować, po kilku minutach (1-3) wyskakuje na pulpicie błąd (kontrolka miga) i rozlega się sygnał alarmu. Zmywarkę rozebrałem w miarę możliwości. Sprawdziłem elektrozawór, pompy, stan połączeń, czujniki (2) poziomu wody, nic nie cieknie. Złożyłem do kupy i zmywarka ruszyła. Po wykonaniu (prawidłowym) jednego mycia przy rozpoczęciu drugiego strajk. Rozkręciłem drzwiczki. W module wymieniłem sławetny kondensator 1,5µF i zmywarka ruszyła, niestety również na jedno zmywanie. Ponownie zainstalowałem oryginalny kondensator na module (bo podstawiony był trochę za wielki i wisiał na kablach), złożyłem i wykonałem pomyślnie jeden cykl. Aktualnie sytuacja wygląda tak: wyciągam wtyczkę z gniazdka na kilka minut, wkładam i na dowolnym programie wykonuję jedno zmywanie. Bardzo proszę o jakieś sugestie gdzie szukać rozwiązania problemu.

Rozwiązaniem okazała się wymiana elektrolitu na module. Zmywarka działa prawidłowo.
  • Poziom 12  
    Rozwiązaniem okazała się wymiana elektrolitu na module.