Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mastercook LCE 618A nie chłodzi

matrix55a 21 Kwi 2011 11:54 5009 2
  • #1 21 Kwi 2011 11:54
    matrix55a
    Poziom 9  

Witam;
    Jak w temacie lodówka nie chce chłodzić do pożądanej temperatury. Zamrażarka sprawna, sprężarka włącza i wyłącza się. Temperatura w chłodziarce zmienia się od 5 do 11 st.c. Kanalik do odprowadzania wody z tylnej ścianki lodówki drożny. Mam pytanie w związku z tym związane gdzie znajdują się czujniki temperatury abym mógł je sprawdzić. Przydałby się jakiś service manual jeżeli ktoś posiada.
    Z góry dziękuję za pomocne sugestie.

1 2
  • #2 12 Mar 2013 02:11
    matrix55a
    Poziom 9  

Witam szanownych elektroników. Pozwoliłem sobie odświeżyć nieco temat. Problem nadal występuje:-( Jakby ktoś był życzliwy i udzielił mi informacji co znajduje się na poszczególnych wyjściach złącz sterownika lodówki. Mam jeszcze jedną prośbę czy ktoś życzliwy mógłby mi opisać gdzie znajduje się czujnik NTC chłodziarki i jak się do niego dostać? Wydaje mi się że jest zamontowany w chłodziarce po prawej stronie za kratkami tylko nie wiem jak go wymontować. Zamrażarka chodzi dobrze natomiast chłodziarka na wyświetlaczu pokazuje 1 stopień a w środku 5-6 stopni C.
    Rozkręciłem sterownik ale wszystko wydaje się być w porządku. Agregat załącza i wyłącza przekaźnik działa. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

0
  • #3 30 Lip 2018 18:59
    intek77
    Poziom 9  

Witam

Mam dokladnie ten sam problem. Uszkodzone czujniki. Fachowiec to potwierdzil ale nie chcial zdradzic tajemnicy jak sie dobrac do tych czujnikow....
    Szukalem duzo ale niestety nic nie znalazlem. Wiem ze czujniki mozna dokupic ale ich wymiana jest owiana tajemnica. Dowiedzialem sie z innego zrodla, ze trzeba cos wycinac w obudowie ( chyba w srodku, pozniej to zakleic ) ale ze to byly tylko takie krotkie informacje sam sie takiej wymiany nie podejme :(

Tomasz

0