Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher K7.85 - de/montaż zaworu nadmiarowego

21 Apr 2011 14:14 12627 2
 • Level 11  
  Po kilkumiesięcznym przestoju myjka przestała się włączać. Rozebrałem obudowę, zdjąłem obrotowy wyłącznik, pod którym znalazłem wciśnięty na stałe króciec zaworu nadmiarowego (5 na rys.). Odkręciłem blaszkę mocującą zawór do korpusu pompy (2), wyjąłem tłoczek (5), przeczyściłem, złożyłem, całość ruszyła bez zająknięcia, prawidłowo wyłączając się przy puszczeniu spustu lancy. Moja diagnoza jest taka, że widocznie uszczelka (4) zanieczyściła się od chemii, z którą od czasu do czasu myjka jest używana.
  Jest tylko jedna rzecz, która nie daje mi spokoju - po odkręceniu blaszki zaworu (2) i wyjęciu tłoczka wypłynęło spod niego (z obszaru między 3 a 5) kilka kropel mętnej cieczy bez zapachu - nie był to ani olej (nie było to tłuste), ale też raczej nie czysta woda (zdecydowanie za mętna). Czy wiecie może czy tam jest jakiś specjalny środek smarujący czy po prostu nazbierało się jakiejś starej zanieczyszczonej wody? Na obwodzie otworu w który wchodzi tłoczek jest takie nacięcie pod kątem, które wskazywałoby na to, że coś tam można pod spód wstrzyknąć (zaznaczyłem je na czerwono). Nie znalazłem nigdzie serwisówki, tylko taki skrawek obrazka z innego modelu, który załączam bo całość jest niemal identyczna (brakowało tylko tego nacięcia).
  Z góry dzięki za info - wolałbym nie musieć za chwilę wymieniać zatartego zaworka ani tym bardziej pompy jeśli wszystko działa teraz ok.

  Karcher K7.85 - de/montaż zaworu nadmiarowego

  --
  pozdrawiam
  cosmos
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Level 11  
  witam , w Twoim modelu myjki ani też w żadnej innej nie ma w głowicach nic innego prócz wody :)
  śmiało możesz użytkować bez ryzyka zatarcia - po prostu zebrały się dobroci po dłuższym postoju ;))
  pozdrawiam

  tak przy okazji - na tym rysunku jest część głowicy z zaworem od k5.20,502 ......
 • Level 11  
  Dzięki kolego, poleciały do Ciebie punkciki :)