Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta EP1054 - czujnik wyjścia i odrywacze dolne

06 Lis 2004 01:20 1943 7
  • Moderator - Sieci, Internet
    Witam !

Mam kilka maszyn z tego modelu w obsłudze i bardzo często pojawiają się dwa problemy, nawet na maszynach z małym przebiegiem - częste zacięcia w piecu, kończące się wygięciem dolnych odrywaczy - tych sprężystych blaszek, a w następstwie tego /nieumiejętnego wyciągania zaciętej kartki/czegoś jeszcze innego złamanie chorągiewki czujnika wyjścia, zazwyczaj w przewężeniu służącym do przełożenia czujnika w otworze montażowym. Może macie na to jakiś patent, a może Minolta coś wymyśliła, a ja nie jestem na bieżąco - bo mimo, że to niezły interes :D:D, to powoli nuży mnie wymienianie ciągle tego samego.

Chyba, że tylko ja mam taki problem...
  • Poziom 21  
    Szczerze mówiąc, problem z chorągiewką to stara sprawa, ale mimo, że w naszym serwisie mamy kilkadziesiąt takich maszyn, to nie jest to jakiś większy problem. Nie są to drogie elementy - tak odrywacze jak i chorągiewki. Nie spotkałem się z jakimikolwiek modyfikacjami.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Co do modyfikacji , to też nie jestem na bieżąco , ale problem ten pojawia się często. Można temu "trochę" zapobiegać zastępując wałek czyszczący oryginalny do 1054 , wałkiem olejowym do 1050. Polecałbym także zmienić jego miejsce - przełożyć bushingi i sprężynki "za" wałek dolny (z tyłu jest miejsce ) . Można także założyć drugi wałek czyszczący , ale polecam 2 wałki od 1050. Myślę że brak nawilżania olejem w 1054 to nie było najlepsze rozwiązanie , bo np. w 1050 blokowanie w piecyku nie pojawia się tak często.

pozdrawiam.C.

p.s. Co do odrywaczy - po prostu je usuń zanim zniszczą gumę lub teflon. Bez nich maszyna też działa!
  • Poziom 18  
    Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana odrywaczy i jak koledzy podowiadają nowego wałka olejowego , dodałbym jeszcze jeden , tylko że metalowy. Tak zmodyfikowana maszyna wytrzymuje 50k bez przeglądu. Jeżeli wyżucsz te odrywacze to kopiarka też działa i nie zacina, bo nie ma powodu zacięć czyli blaszek, które pod wpływem pracy kopiarki obklejają się tonerem i zacinajom, przez co klient usuwając zacięcie łamie chorągiewkę.
  • Poziom 21  
    Przychylam się do opinii poprzedników. Sam również stosuję wałki do minolty 1050 (5525)zamiast oryginalnych (5609). W kopiarkach z problemami w utrwalaniu stosowałem, jak poprzednik, dwa wałki - jeden oryginalny a drugi z 1050.
    Natomiast, co do odrywaczy dolnych, to ja ich nie usuwam, tylko dokładnie czyszczę i doprowadzam do stanu początkowego, przy każdej konserwacji - jak pisałem wcześniej nie mam z tego powodu problemów.
    Jednak spotykałem się z kopiarkami bez tych odrywaczy i przy odbijaniu ciemnych rzeczy dwustronnie lub kserowaniu na folii, folia lub papier nawijała się na wałek gumowy.
  • Poziom 13  
    to prawda co pisze poprzednik jezeli kopiowane bedzie na foli to morze sie zawinac na gumie i przy bardzo duzym zaczernieniu tez ale ja i tak zawsze zdejmuje metalowe odrywacze w tych maszynach bo przecierz lepiej jechac i usunac zawinieta kartke niz wymieniac teflon zwlaszcza jezeli maszyna jest moja w dzierzawie a mamy ich kilkadziesiad
  • Poziom 13  
    poprawka najczesciej w takiej sytuacji tnie sie guma a co do olejowego to ten od 1050 jest najlepszy do 1052 i 1054 i nie tylko
  • Poziom 12  
    wymień wałek olejowy, separatory to powinno pomóc