Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorszy SNR Margin na ADSL2+ niż na ADSL - czy to prawidłowe?

21 Kwi 2011 17:07 3228 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Sprawa wygląda następująco:
    Na ADSL (GDMT)
    Synchronizacja 2496 kbps/320 kbps
    SNR Margin 25/26 db
    Tłumienie 29/14 db

Na ADSL 2+
    Synchronizacja 2496 kbps/319 kbps
    SNR Margin 21/30 db
    Tłumienie 30/12 db

Moje pytanie, czy coś jest nie tak? Ponieważ zawsze mi się wydawało, że SNR Margin w ADSL2+ powinien być większy. U mnie jest, tyle że na upstream. Na downstream natomiast maleje. Jakiś czas temu zaczęły się dziwne cyrki z przełączeniem z ADSL na ADSL2+. Za pierwszym razem parametry miałem z tego co pamiętam nawet nieznacznie lepsze na ADSL2+. Potem znowu przełączono mnie na ADSL i znów na ADSL2+ i teraz parametry w tym trybie są gorsze jeśli chodzi o downestream margin.
    Czy coś może być skopane w DSLAM czy też w konfiguracji? Czy jest to może prawidłowe?
    Będę wdzięczny za odpowiedź.
  • Poziom 28  
    Masz jakieś problemy z łączem (zerwania czy coś innego)? Czy tylko pytasz dla informacji ?
  • Poziom 10  
    Pytam na razie dla informacji, ponieważ chciałbym zwiększyć prędkość łącza na 6 Mbps, przez jakiś czas miałem synchronizację (nie prędkość) na 7456/639 kbps i wtedy na ADSL2+ Margines był na poziomie: downstream 13 db/upstream 19 db. Pewnej nocy automat przełączył mnie na ADSL i na downstream zmniejszył mi się margines do 7-8 db. Były godziny, kiedy spadał poniżej 5 i zrywało. Na ADSL2+ nie było takich kłopotów. Po powrocie na starą synchronizację i ADSL2+, zauważyłem, ze margines jest mniejszy niż na zwykłym ADSL. I teraz się zastanawiam, czy coś nie jest skopane na centrali (która samoistnie mnie przełączyła mnie na ADSL, po interwencji na infolinii znów wróciłem na ADSL2+) i czy na ADSL2+ będę miał ten margines w postaci 13 db (który miałem), czy też będzie on znacznie niższy i nie pozwoli mi na większą prędkość, bo przecież już teraz mam na ADSL2+ margines mniejszy na downstream niż na ADSL a powinno być odwrotnie. Stąd moje pytanie i wątpliwości.
  • Poziom 33  
    spokojnie 6M dzialać bedzie
  • Poziom 28  
    Najlepiej ustaw router na auto, żeby sam wybrał kodowanie wtedy dopasuje się automatycznie. Kodowanie jest ustawione na porcie na centrali i ważne co ustawisz w routerze, jeśli jest ADSL2+ to tak ma być, jeśli GDMT to GDMT.
    ADSL obsługuje do 8 Mb/s, ADSL2 czy ADSL2+ do 24 Mb/s, więc opcja 6 Mb/s bez problemu powinna działać nawet na ADSL, chyba że coś się dzieje na twoim łączu.
    Jeśli tak to najlepiej zgłoś problemy na infolinii.
  • Poziom 33  
    zgadza się ajanek ma rację -nie zaszkodzi prewencyjnie zgłosić problem na linii -zbyt duże wachania parametrów ,niemniej 6M bedzie dzialać