Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariva 100. Czy jest możliwość podłączenia pod monitor LCD kablem HDMI->VGA?

pio27 21 Apr 2011 19:07 3742 3
    pio27
    Level 13  
    Witam, mam monitor Benq z wejściem vga. Zastanawiam się czy jest możliwość podłączenia dekodera bezpośrednio kablem HDMI-VGA. Wiem, że są to złącza odpowiednio: cyfrowe i analogowe i jest to problem ale dzisiaj widziałem, że ariva ma opcję wyświetlania obrazu w trybie sd. Jeśli ktoś się orientuję to proszę o podpowiedź, czy takie połączenie będzie działać.
    bogi
    Level 29  
    Sygnał odbiera w SD ale wyjścia w tunerze są: hdmi cyfrowe; rgb i euro analogowe.

Zależy jaki kabel kupisz bo taki opis znalazłem:

Jeśli kabel przy bezpośrednim podłączeniu nie będzie działał należy zaopatrzyć się w specjalny moduł zmieniający sygnał cyfrowy na analogowy.Nowe urządzenia elektroniczne często już posiadają taki moduł wbudowany w sobie.
    marcinwd
    Level 2  
    Witam!
    Kupiłem taki kabel HDMI - VGA i tez chciałem podłączyć tuner N'ki do monitora Benq e2200hda i lipa nic nie działało, dla sprawdzenia kable z informatykiem w robocie podłączyliśmy na kilka sposobów:
    1. koputer stacjonarny wyjście HDMI - monitor LG VGA - nie działało
    2. komputer stacjonarny wyjście HDMI - projektor wejście VGA - nie działało
    3. to samo podłącznie tylko zamiast komputera PC był laptop HP - również nie działało
    4. DVD z wyjściem VGA na telewizor z wejściem HDMI - nie działało
    5. DVD z wyjściem HDMI na telewizor z wejściem VGA - nie działało
    6. tuner N'ki z wyjściem HDMI na tv z wejściem VGA - również nie trybiło.

W rozmowie gg z jednym ze sprzedwców kabli z allegro dowiedziałem sie że żaden kabel HDMI na VGA nie działa i że totalna ściema ;-/
    egon42
    Level 37  
    marcinwd wrote:
    W rozmowie gg z jednym ze sprzedwców kabli z allegro dowiedziałem sie że żaden kabel HDMI na VGA nie działa i że totalna ściema ;-/

To cała prawda o tym kablu do tego potrzebny jest specjalny konwerter około 200zł.