Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota camry 2,2 -miga kontrolka poduszek i napinaczy pasów

rafal k71 21 Apr 2011 20:04 2081 0
    rafal k71
    Level 10  
    toyota camry 2,2 1998\99 miga kontrolka poduszek ,napinaczy pasów

Mam problem z moją toyotą Camry 98\99 z silnikiem 2,2 . Od dłuższego czasu miga kontrolka poduszek i napinaczy pasów. Prawdopodobnie jest zwarcie na którymś czujniku , ponieważ nie mam też świateł przeciw mgielnych tylnych i podświetlenia tablicy . Nie wiem czy te obwody są na wspólnym bezpieczniku . Gdy wkładam bezpiecznik w miejsce bezpiecznika uszkodzonego to zaraz go wypala . Podświetlenie tablicy niema z tym nic wspólnego ponieważ ominąłem uszkodzony bezpiecznik i podłączyłem podświetlenie inaczej oczywiście zabezpieczając go dodatkowym bezpiecznikiem ( bo wyobraźcie sobie jazdę w nocy bez podświetlenia tablicy ). Wydaje mi się też ,że na światłach przeciwmgielnych niema zwarcia ,ponieważ na wyłączniku do tych świateł niema napięcia ( żarówka jest dobra ) . Nadmienię iż samochód tan prawdopodobnie był uderzony w boczne drzwi od pasażera ,co zauważyliśmy po zakupie tego auta (są przemalowane z innego koloru ). Jeżeli by ktoś wiedział co się dzieje to proszę o odpowiedz. Może ktoś ma do tego samochodu instrukcję i może ktoś wie jak odczytać świetlne kody w tym samochodzie . Proszę o pomoc . Dzięki.