Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter USB-DMX512 + Stroboskop FL 1500DMX

fiukis 21 Kwi 2011 20:25 2792 3
  • #1 21 Kwi 2011 20:25
    fiukis
    Poziom 12  

Witam na sam początek proszę aby temat ten nie został skasowany było kilka podobnych lecz niestety nie przydały sie one, a ja osobiście męczę się z tym problemem 2 dni i nic

Więc do rzeczy zakupiłem tak jak w temacie Konwerter USB-DMX512 (Seb - System) i niestety nie mogę sie połączyć (nie mogę sterować swoim stroboskopem) ponoć do poprawnego działania potrzebny jest program FreeStyler mam zainstalowany oprócz tego zainstalowały mi się dwa kolejne programy Art-Net to DMX (ponoć również potrzebny) oraz Fixture creator.

Słyszałem również że trzeba jakieś adresy po wprowadzać ale dokładnie nie wiem jak , poniżej zamieszczę kilka fotek stroboskopu oraz instrukcje obsługi w której jest mowa o sterowaniu DMX

Także prosił bym tak pomału wytłumaczyć jakie czynności powinienem zrobić aby to wszystko działało tak jak powinno

Bardzo proszę o pomoc

Na pierwszym zdjęciu jest instrukcja obsługi w języku Polskim jaką udało mi się znaleśc w internecie, dalej fotka stroboskopu od tyłu przedstawiająca dip-switch natomiast 3 kolejne zdjęcia to instrukcja obsługi niestety w języku angielskim ,która była dołączona do kompletu ze stroboskopem

0 3
  • #2 21 Kwi 2011 20:38
    DamianSemczyszyn
    Poziom 13  

Więc po kolei: Interfejs to zapewne standardowa płytka używana w tego typu urządzeniach. Wobec tego ściągnij sterowniki np. ze strony dab system. Postępuj zgodnie z tamtą instrukcją i najlepiej skorzystaj z oprogramowania LightJockey. Jakbyś miał jakieś problemy - pisz.

Co do adresowania - jak już uruchomisz lightjockey to sprawdź czy w bazie znajduje się Twoje urządzenie. Jeżeli jest to jedyne urządzenie w systemie - ustaw jego adres na 1 - to samo zrób w LightJockey.

0
  • #3 21 Kwi 2011 20:57
    fiukis
    Poziom 12  

Razem z interfejsem seb-system otrzymałem sterowniki także mam wszystko zainstalowane, program Martin Light Jockey 2.5 DMX też miałem sprawdzany robił to jeden z forumowiczów forum elektroda,ja nie jestem za dobry w tych sprawach (dopiero się uczę i w to wchodzę)ale on mówił że cały czas działa na tym programie i niby się zna, wszystkie czynności wykonywał za pomocą programu TeamViewer --> tj. widział mój pulpit i ustawiał niestety nie udało mu się stroboskop nie reagował na powierzone mu zadania;/;/ Może spróbuje ktoś inny.Proszę .

0
  • #4 23 Kwi 2011 14:58
    Seba_smd
    Poziom 15  

Witam.
    Ustaw w programie adres nr.1 na stroboskopie ustaw przełączniki
    1 i 10 w pozycje ON reszta w OFF i musi ruszyć. Tu masz film http://www.youtube.com/watch?v=cNn8oLafI64 pokazuje instalacje sterowników konfiguracje programu FreeStyler do połączenia z przejściówką ustawianie adresów DMX.
    Pozdrawiam.

0