Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzony laptop panasonic cf-30

bobek122 06 Lis 2004 07:33 1893 14
  • #1 06 Lis 2004 07:33
    bobek122
    Poziom 21  

witam tak wiec kupilem sobie tego laptopa i wszystko bylo ok do czasu gdy kabel od zasilacza mi sie w dziwnych okolicznosciach urwał a gdy go zlutowałem i podłączyłem do laptopa to zorientowałem sie ze odwrotnie go podłączyłem. poczułem dziwny zapach zakby cos sie spaliło
    :( i nie chce mi działać :( czy wiecie jak mógłbym go naprawic?
    zasilacz na 100% sprawny ma 15v 2,6A od czego mam zaczac i co zrobic za pomoc wielkie dzieki :( albo moze ktos w gdansku moglby sie tym zajac odpłatnie? a i moze jest taka mozliwosc podłączenia go przez baterie ktorej nie posiadam

0 14
  • #2 06 Lis 2004 22:41
    spec
    Poziom 28  

Przedwszystkim wartalo by go rozkrecic i zobaczyc co sie spalilo... jesli to poczules to prawdopodobnie uda sie zobaczyc golym okiem!

0
  • #3 06 Lis 2004 23:29
    bobek122
    Poziom 21  

tak jest jeden układ pekniety tylko ze to smd i ma chyba ze 20 nuzek:((( czy dało by sie go podłączyc przez baterie???

0
  • #4 06 Lis 2004 23:54
    spec
    Poziom 28  

Piotr baj napisał:
    tak jest jeden układ pekniety tylko ze to smd i ma chyba ze 20 nuzek:((( czy dało by się go podłączyc przez baterie???

nikt nie jest jasnowidzem! Moze chociaz jakies zdjecie? Albo napisy na ukladzie? Prawdopodobnie wystarczyla by wymiana tego ukladu... jesli jest to typowe SMD (nie jakis procesorek) to w warunkach domowych przy odrobinie cierpliwosci da rade wymienic.

0
  • #5 07 Lis 2004 13:01
    bobek122
    Poziom 21  

hehe sorkino faktycznie nie pomyslałem i jeszcze cos ten laptop to cf-35:P a ten scalak to sb3020pi tylko to wyglada na spalone bo jest pekniete czy mozna to gdzies wogole kupic??? albo nie wiem co z tym zrobic?

0
  • #6 07 Lis 2004 15:40
    spec
    Poziom 28  

Piotr baj napisał:
    hehe sorkino faktycznie nie pomyslałem i jeszcze cos ten laptop to cf-35:P a ten układ scalony to sb3020pi tylko to wyglada na spalone bo jest pekniete czy mozna to gdzies wogole kupic??? albo nie wiem co z tym zrobic?

cos nic ciekawego na ten temat znalesc nie umiem... jestes pewien ze dobrze spisales?

0
  • #7 07 Lis 2004 16:25
    bobek122
    Poziom 21  

na bank i mam jeszcze cos jak podłączam zasilanie to jest pstryk tak jakby byl jakis przekaznik
    ale nic sie nie wlacza!!! moze jest taka mozliwosc jednak przez baterie podłaczyc co??

0
  • #8 07 Lis 2004 17:25
    spec
    Poziom 28  

Piotr baj napisał:
    na bank i mam jeszcze cos jak podłączam zasilanie to jest pstryk tak jakby byl jakis przekaznik
    ale nic się nie wlacza!!! moze jest taka mozliwosc jednak przez baterie podłaczyc co??

nie znam wprawdzie szczegolowej budowy elektroniki tego laptopa, ale jesli padlo cos na samym wejsci (bycmoze jakis stabilizator, sterownik ladowania baterii, czy cos w tym stylu) to ogolnie z baterii mozna sprobowac. bateria jest traktowana jako stabilizowane zrodlo napiecia, wiec prawdopodobnie obwod wejsciowy zasilacza jest obchodzony. Odradzam tylko prob ladowania baterii (podpiecie baterii razem z zasilaczem w tym laptopie)

0
  • #9 07 Lis 2004 18:06
    bobek122
    Poziom 21  

ok tylko jak mam podłączyc zasilacz pod gniazdo bateri tam jest chyba ze 12 stykow wiec jak wyszukac jakie sa napiecia????? czy da sie to czyms sprawdzic???? albo moze mozna kupic gdzies płyte główna do tego laptopa??? moze ktos ma sprzedac????

0
  • #10 07 Lis 2004 18:22
    @lbert
    Poziom 14  

Moim zdaniem to poszła dioda zabezpieczeniowa nie znam tego laptopa ale kiedys robilem cos podobnego

0
  • #11 07 Lis 2004 18:37
    bobek122
    Poziom 21  

tak???? a jak moze wygladac ta dioda????? i gdzie mozna ja znalesc????

0
  • #12 07 Lis 2004 18:42
    spec
    Poziom 28  

Piotr baj napisał:
    ok tylko jak mam podłączyc zasilacz pod gniazdo bateri tam jest chyba ze 12 stykow wiec jak wyszukac jakie sa napiecia????? czy da się to czyms sprawdzic???? albo moze mozna kupic gdzies płyte główna do tego laptopa??? moze ktos ma sprzedac????

Chyba nie dokonca zrozumialem wczesniej Twoje zamiary... podpinac zasilacz przez gniazdo baterii.... nie robilbym tego. Jak juz pisalem wczesniej bateria jest uznawana za stabilizowane zrodlo a na wejsciu zasilacza sa jeszcze rozne uklady (z ktorych jeden jak Pan mowi sie uszkodzil). Podpiecie zasilacza zamiast baterii (prosze w ogole sprawdzic napicie na baterii i porownac z zasilaczem) moze skonczyc sie calkowitym uszkodzeniem laptopa. Nie masz mozliwosci odpalenia na samej baterii?

0
  • #13 07 Lis 2004 19:13
    bobek122
    Poziom 21  

nie mam baterii i nie opłaca sie jej kupic:((((( niestety

0
  • #14 09 Lis 2004 01:48
    End
    Poziom 29  

Zależy jakim napięciem był zasilany laptop.
    Bateria na jakie napięcia ma być?
    Zrobić zasilacz stabilizowany to chyba nie problem , wręcz za grosze.

0
  • #15 14 Lis 2007 15:40
    kuczyko
    Poziom 11  

WItam!

Mam taki sam problem :) Płyta jest pod P III i ma uszkodzone zasileanie, działa tylko z baterii. Czy mozna podłaczyć zasilacz o napięciu bateryjnym w miejsce batrii?? (zasilacz zamiast baterii)

Z gory dziekuje za odpowiedz

0