Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer 5000 wyprowadzenie sterownika. Uszkodzony.

21 Kwi 2011 20:59 6324 7
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie.
    Dostałem do naprawy odkurzacz Zelmer 5000. Odkurzacz jest w pewnym sensie ofiarą naprawy przez niedoświadczoną osobę. Najpierw odkurzacz przestał działać "złota rączka" wpadła więc na pomysł wymiany sterownika na ściemniacz do oświetlenia:) Ale regulator miał moc tylko 100W więc można się domyślić co stało się później. Odkurzacz dostałem z zamontowanym regulatorem i sterownikiem osobno. Teraz mam prośbę czy ktoś może nadesłać zdjęcie lub opis, jak podłączyć kable do sterownika. Mam również pytanie o elementy na zdjęciu nie miałem jeszcze do czynienia z czymś takim wyglądają jak pompki, jedna ma zimne luty. Sterownik ma symbol 5000.0301 a model odkurzacza to 5000.0315.
    Pozdrawiam
    Zelmer 5000 wyprowadzenie sterownika. Uszkodzony.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sterownika tego konkretnego modelu nie znam, natomiast Twoje ,,pompki" to nic innego jak przetworniki (czujniki ) podciśnienia. W końcu to odkurzacz, prawda ? :D
  • Poziom 21  
    Tak to Solaris. Właśnie znalazłem instrukcję serwisową więc połączenia już mam. Naprawialiście już taki sterownik? Odkurzacz podobno wogóle na nim nie działał. Myślałem, że po prostu triak puścił ale wszystkie ledy są spalone, czy uszkodzony triak mógłby spowodować takie uszkodzenia? Jutro podłączę go pod odkurzacz i sprawdzę co się dzieje. I sprawdzę triak.
  • Poziom 21  
    Witam ponownie.
    Nudno wczoraj było więc bawiłem się przy odkurzaczu. W odkurzaczu nie było nawet płytki triaka. Klient zrezygnował z naprawy gdy dowiedział się ile kosztuje naprawa. Zaproponowałem podłączenie na krótko tylko klient boi się, że odkurzacz może się spalić. Mnie się wydaje, że będzie pracować krócej ale nie żeby uległ uszkodzeniu po kilku uruchomieniach. Jak uważacie?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Wiem, że koszt nie jest aż tak duży ale to nie mój wybór. Co do ciekawych funkcji to poprzedni "fachowiec" wyjął ze środka wszystko: zwijacz, sterownik, parksystem nawet rurki od czujników wyrzucił więc kosz naprawy się zwiększy, w odkurzaczu został tylko silnik i regulacja obrotów w postaci uszkodzonego regulatora oświetlenia. Dobra dzięki za pomoc zostawię na krótko skoro niema wpływu na żywotność.
    Pozdrawiam i daję "Pomógł".