Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407SW - centralny zamek

21 Kwi 2011 21:20 10710 11
  • Poziom 9  
    Mam dziwną przypadłość zamka . Czasami zamyka tylko klapkę wlewu paliwa i bagażnik składa lusterka ale drzwi zostają otwarte. Otwiera natomiast wszystko. Nie ma znaczenia czy zamykam pilotem czy przekręcając zamek kluczykiem.Brak sygnalizacji że otwarte są drzwi więc chyba czujniki w drzwiach działają.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    1. W zamkach są osobne styczniki do lampek a osobne do zamków.
    2. Opisz dokładnie na czym polega usterka zamków.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    problem polega na tym że nie zawsze zamyka wszystko. Nie ma znaczenia jakim sposobem Tzn pilot , czy metoda tradycyjna czyli kluczyk. Naciskam zamknij i składają się lusterka i zamyka bagażnik i klapka wlewu paliwa natomiast drzwi zostają otwarte. Jak zamykam kluczykiem to zamkam jw. + drzwi kierowcy pozostałe drzwi są otwarte
  • Poziom 19  
    Sprawdzałeś czy od środka zamykają się ? Przydałaby się diagnostyka PP.
  • Poziom 39  
    Skoro zamki drzwi nie odbijają a po prostu milczą - to problem musi być u samego źródła czyli w BSI. Trzeba by sprawdzić czy podczas takiego wadliwego zamknięcia działa przekaźnik i czy prąd pokazuje się na kostce BSI. BSI jest zasadniczo nienaprawialne.
  • Poziom 9  
    Od środka jest tak samo tylko bagażnik i klapka wlewu. taka sama sytuacja jest też jak ruszam bo mam aktywowaną funkcję automatycznego zamykania drzw. Ale chyba sygnał z BSI idzie skoro część samochodu zamyka. Najgorsze jest to że raz działa raz nie. Jak zadzwoniłem do serwisu to rozłożyli ręce Nie spotkali się z taką sytuacją że centalny zamyka tylko część samochodu , bo albo działa albo nie. Powiedzieli że na początek diagnostyka kompem 195 zł. Podjadę i akurat zadziała ;) Czyli 200 nie moje i dalej mam usterkę
  • Poziom 26  
    Bagażnik i klapka sterowane są PSF2 na sygnał z sieci który wysyła BSI. Drzwiami steruje BSI przez wbudowane przekażniki,czyli pozostaje sprawdzenie czy przekażnik pyka i czy podaje napięcie na pin 13,15 szarej 16 pinowej kostki (jeżeli to COM 2003) wiarygodny schemat na podstawie nr vin.
  • Poziom 9  
    Podpowiesz gdzie zdobyć ten schemat ? Bo nie mam pojęcia gdzie szukać tej kostki., bo przekaźnik jest chyba w puszce z bezpiecznikami wewnątrz autka bo tam słyszę cykanie
  • Poziom 26  
    Ta puszka to BSI najważniejszy moduł tego samochodu ,wyjmiesz schowek po lewej i zobaczysz wtyczki.
  • Poziom 9  
    Dzięki po świętach będę nurkował i dam znać co ustaliłem
  • Poziom 9  
    Witam , dalej jestem w lesie choć już coś wiem. Po podłączeniu komputera z programem do peugeota wyszło, że problem jest z drzwiami kierowcy wyświetliło " stan zamka - brak " jakby nie widział zamka w drzwiach kierowcy. Mimo że na desce ,jak otworzę drzwi kierowcy to sygnalizuje poprawnie. Zostaje rozbierać drzwi kierowcy. przewód i złącze od słupka do drzwi już sprawdziłem. i wszystko wygląda że jest ok.
  • Poziom 23  
    Temat stary ale odgrzeję. Opanowałeś tą usterkę? Mam dokładnie identyczny przypadek. Podmieniać BSI czy szukać coś w aucie?

Moderowany przez CameR:

Takie pytanie proszę na PW.
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.