Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407SW - centralny zamek

21 Apr 2011 21:20 11274 11
  • Level 9  
    Mam dziwną przypadłość zamka . Czasami zamyka tylko klapkę wlewu paliwa i bagażnik składa lusterka ale drzwi zostają otwarte. Otwiera natomiast wszystko. Nie ma znaczenia czy zamykam pilotem czy przekręcając zamek kluczykiem.Brak sygnalizacji że otwarte są drzwi więc chyba czujniki w drzwiach działają.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 39  
    1. W zamkach są osobne styczniki do lampek a osobne do zamków.
    2. Opisz dokładnie na czym polega usterka zamków.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 9  
    problem polega na tym że nie zawsze zamyka wszystko. Nie ma znaczenia jakim sposobem Tzn pilot , czy metoda tradycyjna czyli kluczyk. Naciskam zamknij i składają się lusterka i zamyka bagażnik i klapka wlewu paliwa natomiast drzwi zostają otwarte. Jak zamykam kluczykiem to zamkam jw. + drzwi kierowcy pozostałe drzwi są otwarte
  • Level 19  
    Sprawdzałeś czy od środka zamykają się ? Przydałaby się diagnostyka PP.
  • Level 39  
    Skoro zamki drzwi nie odbijają a po prostu milczą - to problem musi być u samego źródła czyli w BSI. Trzeba by sprawdzić czy podczas takiego wadliwego zamknięcia działa przekaźnik i czy prąd pokazuje się na kostce BSI. BSI jest zasadniczo nienaprawialne.
  • Level 9  
    Od środka jest tak samo tylko bagażnik i klapka wlewu. taka sama sytuacja jest też jak ruszam bo mam aktywowaną funkcję automatycznego zamykania drzw. Ale chyba sygnał z BSI idzie skoro część samochodu zamyka. Najgorsze jest to że raz działa raz nie. Jak zadzwoniłem do serwisu to rozłożyli ręce Nie spotkali się z taką sytuacją że centalny zamyka tylko część samochodu , bo albo działa albo nie. Powiedzieli że na początek diagnostyka kompem 195 zł. Podjadę i akurat zadziała ;) Czyli 200 nie moje i dalej mam usterkę
  • Level 26  
    Bagażnik i klapka sterowane są PSF2 na sygnał z sieci który wysyła BSI. Drzwiami steruje BSI przez wbudowane przekażniki,czyli pozostaje sprawdzenie czy przekażnik pyka i czy podaje napięcie na pin 13,15 szarej 16 pinowej kostki (jeżeli to COM 2003) wiarygodny schemat na podstawie nr vin.
  • Level 9  
    Podpowiesz gdzie zdobyć ten schemat ? Bo nie mam pojęcia gdzie szukać tej kostki., bo przekaźnik jest chyba w puszce z bezpiecznikami wewnątrz autka bo tam słyszę cykanie
  • Level 26  
    Ta puszka to BSI najważniejszy moduł tego samochodu ,wyjmiesz schowek po lewej i zobaczysz wtyczki.
  • Level 9  
    Dzięki po świętach będę nurkował i dam znać co ustaliłem
  • Level 9  
    Witam , dalej jestem w lesie choć już coś wiem. Po podłączeniu komputera z programem do peugeota wyszło, że problem jest z drzwiami kierowcy wyświetliło " stan zamka - brak " jakby nie widział zamka w drzwiach kierowcy. Mimo że na desce ,jak otworzę drzwi kierowcy to sygnalizuje poprawnie. Zostaje rozbierać drzwi kierowcy. przewód i złącze od słupka do drzwi już sprawdziłem. i wszystko wygląda że jest ok.
  • Level 23  
    Temat stary ale odgrzeję. Opanowałeś tą usterkę? Mam dokładnie identyczny przypadek. Podmieniać BSI czy szukać coś w aucie?

Moderated By CameR:

Takie pytanie proszę na PW.
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.