Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalona karta graficzna i uszkodzona zint. karta dźwiękowa.

21 Kwi 2011 22:29 3196 11
  • Poziom 10  
    Witam. Podczas oglądania filmu obraz się zawiesił potem zrobiły się jakieś czerwone kropki, mignął obraz rozmazał się i komputer zgasł. Po krótkiej chwili poczułem zapach czegoś spalonego, po krótkim sprawdzeniu części doszedłem do wniosku że grafa padła. Komputer po włączeniu ponownym wyłączał się sam po zaledwie 2-3 sek po usunięciu karty grafiki włączał się już bez problemu. Wygrzebałem starą grafe podłączyłem wszedłem do systemu (ubuntu) i ku mojemu nie miłemu zaskoczeniu dźwięk nie działał a mianowicie te wejście z tyłu do którego były podpięte głośniki, pod windows'em również nie działa.
    Czy jak karta graficzna uległa uszkodzeniu mogło to w jakiś sposób spowodować uszkodzenie karty dźwiękowej ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Podaj dokładną specyfikację zestawu,łącznie z marką i modelem zasilacza.
  • Poziom 10  
    CPU: AMD Sempron 2500 +
    MB: Epox 8RDA 3IPRO
    HDD: Seagate 120GB
    RAM : 1GB
    Grafika: ATI Radeon 9550/1050 256mb(była) nVidia Riva TNT2/TNT2 Pro 32MB (jest obecnie)

Zasilacz:

Spalona karta graficzna i uszkodzona zint. karta dźwiękowa.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Zasilacz do wymiany.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Przy takim zasilaczu możliwe jest że padła nie tylko karta graficzna,ale także jakieś inne podzespoły. Brak odpowiednich zabezpieczeń w zasilaczu spowodował ten problem. Nie polecam uruchamiać na nim komputera,jeśli nie chcesz by spalił resztę począwszy od płyty głównej. Wymień go na markowy OCZ,Chieftec,Corsair i dopiero włóż nową kartę graficzną jeśli masz taki zamiar. Jeśli będziesz miał problem z wyborem to przeczytaj ten pomocny artykuł.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedzi.

Raczej będę kupował nowego kompa w najbliższym czasie czas na zmiany :) Na razie jakoś pociągnę jeszcze miesiąc dwa na tym co mam. Zasilacz mam w kompie odkąd kompa kupiłem na początku 2005r i to pierwszy raz gdy takie coś mi się stało. Najbardziej boli mnie ta kart dźwiękowa ;/ święta nadeszły muzyki ani posłuchać ani filmu oglądnąć. Pod Ubuntu włożyłem jack'a od głośników do tego wejścia pod mikrofon i o dziwo dźwięk jest tylko jest mały problem, co 0,5sek przerywa i trochę dziwnie się ogląda filmy :P
    Używasz głośników podpiętych pod wejście mikrofonowe? Kiepski pomysł,nie praktykuj takich wynalazczości. Chyba że chcesz uszkodzić następne podzespoły.
  • Poziom 10  
    Tylko jednorazowo sprawdziłem co i jak efekt jest raczej bardzo daleki od "zadowalającego" więc głośniki są odłączone.
    Mam pytanie, oglądając karty dźwiękowe na allegro widziałem jakieś dźwiękówki na USB były dość tanie i się zastanawiam czy warto by było takie coś kupić czy to jest jakiś bubel i lepiej pójść standardową drogą i kupić zwykłą kartę na złącze PCI ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Lepsza będzie na PCI.
    Lepiej kupić zwykłą kartą dźwiękową na PCI. Jakość dźwięku dużo lepsza.
  • Poziom 10  
    Dobra zakupię kartę na PCI :) Dzięki bardzo wszystkim za rady !