Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-32EX500 a tuner cyfrowy kablówki

21 Kwi 2011 22:45 3844 10
  • Poziom 2  
    Witam
    Ostatnio zakupiłem wymieniony w tytule TV i pojawił się problem z tunerem od kablówki, mianowicie bardzo często nie można zmienić kanałów na tunerze przez pilota. Baterie rzecz jasna sprawdzałem - są dobre. Czy istnieje możliwość, że jakaś funkcja w TV blokuje prace pilota od tunera? przynajmniej taką odpowiedź dostałem od konsultanta z infolini mojej kablówki. Wspominał o jakiś funkcjach oszczędzania energii i autoregulacji obrazu, które mogą na to wpływać. Faktem jest to, że kiedy wyłączę TV tuner działa zawsze poprawnie i kanały przełączają się normalnie. Po ponownym włączeniu problem wraca. Tuner jest podłączony przez HDMI. Na starym LCD Sharpa nie było tego typu kłopotów.
  • Poziom 28  
    Podłącz tuner kablówki oddzielnym kablem Euro jeżeli nie używasz z kablówki programó w wersji HD
  • Moderator
    W Braviach faktycznie jest taki patent że autoregulacja obrazu - zrobiona na podczerwieni - zagłusza prace sensora IR w dekoderze. Analogicznie jest z dekoderami Cyfry i Polsatu. Dlatego mam Panasłoika plazmę 46 cali....
    Jeżeli nie da się tego rozdzielić odpowiednim oddaleniem sprzętu to nie zostaje nic innego jak autoregulację w Bravii wyłączyć....
  • Poziom 2  
    niestety euro nie wchodzi w grę szkoda kanałów HD
    zauważyłem, że problemy zaczynają się wieczorem kiedy się ściemnia, w dzień było OK
    bardziej oddalić tunera nie mogę więc pozostaje tylko wyłączenie tej funkcji problem tylko, że nie wiem jeszcze jak, dopiero poznaję ten TV
    jeśli ktoś z posiadaczy mógłby mi doradzić gdzie w opcjach można to wyłączyć będę bardzo wdzięczny
    pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Włączenie Euro nie eliminuje HD.Po prostu dwa kable -HDMI i Euro a żródło sygnału wybierasz pilotem tv lub tunera

Dodano po 2 [minuty]:

Niestety muszę przyznać,że trochę namieszałem....
  • Poziom 2  
    Trochę poszperałem w opcjach, powyłączałem wszystko praktycznie co się da - przede wszystkim autoregulację jasności i oszczędzanie energii, i problem dalej się pojawia. Wystarczy, że na dworzu się trochę ściemni tuner nie reaguje.
    Jak tylko święta się skończą kupie jeszcze Euro i spróbuję na 2 kable jak radził Stanisław.
    Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co może powodować ten problem - co tu można jeszcze powyłączać. Co więcej, kiedy zakryję palcem czujnik IR, kiedy tuner działa poprawnie, nic się nie dzieje - dalej działa więc to może nie od tego.
    (co ciekawe jak trochę czasem pomieszam w opcjach i włączę coś albo wyłączę tuner zaskakuje i działa przez jakiś czas).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Witam.
    Czy nie warto było zamiast tunera skorzystać z modułu dostępu warunkowego.
    Korzystasz wtedy z pilota telewizyjnego.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    mihal2002, na przykład GAWEX Bydgoszcz moduł Conax.
  • Poziom 15  
    Zapytaj o moduł bo będzie bez urządzenia i bez pilota. Generalnie światło z podświetlania panela "zatyka" odbiornik podczerwini dekodera.
    Im ciemniej świeci panel tym bardziej zakłóca (zmiana częstotliwości pracy inwerterów).