Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis 1.6 benz. 98r. Nie pali przy rozgrzanym silniku

piotr_ka 21 Kwi 2011 23:04 2927 3
  • #1 21 Kwi 2011 23:04
    piotr_ka
    Poziom 12  

witam.
    mam taki problem, z silnikiem. podczas pierwszego zapalenia , gdy silnik jest zimny, uruchomienie jest za pierwszym razem. jednak jak podjadę kilkanaście kilometrów i zgaszę silnik to ponownie go już nie zapalę. po odczekaniu ok. 20-30 minut jak wystygnie auto, zapala odrazu. ... i tak w koło. zimny zapala, gorący nie zapala, wystygnie zapala itd.

zapomniałem dodać ze objawy zaczęły się jak zjeżdżałem do garażu podziemnego z prawie pustym bakiem. zaczął się dławić silnik i gasł i od tamtej ppory tak sie dzieje że zimnhy to zapali a gorący to nie.

1 3
  • #2 05 Maj 2011 23:22
    łukasz 1
    Poziom 16  

jakie błedy,Czy ma aparat zapłonowy czy jest juz na cewkach czesto w aparacie umiera czujni hala

0
  • #3 06 Maj 2011 11:07
    piotr_ka
    Poziom 12  

ma aparat zapłonowy podłączony do cewki.
    Z cewki jest napięcie a aparat zapłonowy rozbierałem i czujnik Halla spawdzony na mierniku, podaje impuls więc działa.
    Muszę jechać na komputer, ale problem w tym że portafi zgasnać a co gorsza skończył mi się przegląd.

1
  • #4 02 Sty 2012 01:10
    piotr_ka
    Poziom 12  

witam.
    uzupełniam wiadomości.
    Problemem był czujnik położenia wału, znajdujący się pod silnikiem od strony pasażera.
    "szarpnąłem się" na zakup orginalnej cześci w Toyocie. Koszt ok 380 zł, nie chcialem eksperymentować z używanymi.. Jak ktos będzie mial podobne problemy, to proszę pisać na priv..
    temat zamykam

2