Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry głośnika Tonsil SW 301 S

22 Kwi 2011 06:07 2420 9
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich,posiada ktoś parametry głośnika Tonsil SW SW301 S? potrzebuje zrobic symulacje w winisd,szukalem na google ale nie udalo mi się nic znaleść.A tak swoją drogą miał ktoś doczynienia z tym głośnikiem?Dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 20  
    A czy wiesz może w jakiej konkretnie kolumnie siedział??
  • Poziom 13  
    Nie mam pojęcia w jakiej kolumnie siedział ale jest to głośnik samochodowy 4 omowy,dostałem go od znajomego w stanie opłakanym i musiałem go reanimować tzn. nie posiadał kopułki i cały układ magnetyczny był zapchany kurzem i innymi śmieciami które przez lata leżenia w garażu się tam nazbierały.Wariato nie wiem czy parametry z tej stronki która podałeś będą wystarczające do obliczenia obudowy jakoś mało ich tam jest,jaką obudowe byście proponowali do tego głośnika? planuje zrobić z niego subwoofer aktywny głównie do filmów,końcówkę mocy i filtr już mam gotowy,muszę jeszcze zdobyć grubą blachę na panel i poskładać to wszystko do kupy.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Może zainwestuj w nowy głośnik ? W jakim pomieszczeniu miałby pacować ?
    Bo ten o którym piszesz już widać swoje ,,przeszedł'', martwi mnie szczególnie czy nic się nie dostało do szczeliny magnetycznej. Przy pracy może okazać się że coś ociera, charczy itp.

Jeżeli uprzesz się, to wsadź go w ok 35L zamkniętej (dość wysoki Qts), solidnie wytłum materiałem tłumiącym i już.
  • Poziom 13  
    Subwoofer miał by pracować w pomieszczeniu ok 25m2,jak wcześniej pisałem układ magnetyczny był zapchany kurzem do tego stopnia ze cewka ani drgnęła,głośnik został rozklejony i dokładnie wyczyszczony,po sklejeniu podłączyłem go pod generator na 10hz i nie zauważyłem aby coś ocierało,czyli warto spróbować :),uparł bym się raczej na obudowę bas refleks,wpisałem już te parametry do programu winisd a ten zaproponował mi obudowę 273,82L!! strojoną na 26,32Hz czyli niezły kolos,pobawiłem się chwile tym programem,wpisałem obudowę 80L i strojenie na 33Hz,na wykresie mam teraz niecałe 2dB podbicia w okolicy 65Hz a impuls niecałe 21ms,co o tym sądzicie,będzie miało to jakiś wpływ na dźwięk?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    No to przy obudowie 50-60L i strojeniu nawet 35Hz to ładnie będzie grało. A zwłaszcza, że to głośnik TONSIL. No to ja bym zaproponował wymiary 60x30x30 [wys.x.szer.x.gł.], ale to już wymiary sobie dobierzesz jak CI będzie pasowało, aby wyszło 50-60L. Tak więc życzę powodzenia.
  • Poziom 13  
    W obudowie 60L zwiększy się podbicie basu w okolicy 70Hz o 2,469dB,boje się ze bas będzie wtedy dudniący,zależy mi na niskim zejściu bo kolumny główne które też robiłem sam,są strojone na 45hz, siedzą w nich tesle ARN 5614 i ARV 3604.
  • Poziom 20  
    No to będziesz musiał robić metodą prób i błędów. Zrobić obudowę na 80L i stopniowo schodzić do mniejszej obudowy. Z resztą co ja Ci będę tłumaczył skoro już robiłeś kolumny to wiesz.
  • Poziom 13  
    Ok spróbuje zrobić 80L i będę najwyżej wkładał woreczki z piaskiem,jak zagra lepiej w mniejszej to zrobię większą komorę na wzmacniacz :).Trzymajcie kciuki jutro zaczynam nad nim prace,odezwę się jak skończę i opiszę efekty mojej roboty może uda mi się porobić parę zdjęć.Dzięki za pomoc.