Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TB6560 AHQ test sterownika silników krokowych

22 Kwi 2011 07:23 2796 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie Kolegów.
    Jestem na etapie konstrukcji i testów sterownika silników krokowych opartego na TB6560AHQ. Mam takie pytanko:
    Czy ktoś z Was testował jego prąd na fazę podany w PDF producenta, tzn 3.5 A(Peak)?
    Jak bym nie mierzył, to wychodzi mi 2.5 A (peak), przy zastosowanych rezystorach pomiarowych 0R15, a powinienem uzyskać 3.33 A (Peak).
    Proszę o jakąś podpowiedź, pozdr Robert.
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam taki sam sterownik. Podłączyłem wszystko, skonfigurowałem mach 3 przynajmniej tak mi się wydaje. Po włączeniu sterownika silniki raz zachowują się cicho, a raz piszczą tak jakby dostawałby za dużo prądu, przynajmniej tak mi się wydaje. Mam podłączone 3 takie silniki http://www.akcesoria-cnc.pl/?menu=produkt&id=194 . Podłączyłem końce uzwojeń. Wczoraj udało mi się zakręcić osią X na mach 3 , a w rzeczywistości kręciła się oś y na sterowniku. Właściwie to się nie kręciła tylko wydawała dźwięki kręcenia się i stała w miejscu. Zasilacz podaje 33 V na płytkę ( na układy ). Na płytce palą się 2 czerwone diody.
    Silniki chyba nie są złe ponieważ je słyszę.
    Nie wiem co jest grane pierwszy raz podłączam taki sterownik do pc.
    Mógłby mi ktoś pomóc.
  • Poziom 9  
    To, że silnik głośno pracuje, to chyba normalne na tych sterownikach. W moim przypadku działo się podobnie. Po zastosowaniu diody prostowniczej na zasilaniu trochę to ucichło. Sprawdź jeszcze konfigurację-porty piny-motor outputs. Może numery pinów wyjściowych pomyliłeś?