Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pico projektor zamiast napędu optycznego w notebook`u?

pseven 22 Apr 2011 12:46 3483 10
  • Pico projektor zamiast napędu optycznego w notebook`u?Przedstawiciele koncernu Fujitsu zapowiedzieli wprowadzenie do sprzedaży nowej serii komputerów przenośnych, należących do linii produktów LifeBook, które wyróżniać będzie zintegrowany projektor klasy pico. Urządzenie umieszczone zostało w obudowie, mieszczącej się w zatoce dla konwencjonalnego napędu optycznego.

Producent nie udostępnił jeszcze szczegółowej specyfikacji technicznej projektora, wiadomo natomiast, że urządzenie wykorzystuje matrycę ciekłokrystaliczną o natywnej rozdzielczości 800 x 600 pikseli.

Koncepcja stosowana do tej pory, m.in. do instalacji dodatkowego dysku twardego bądź akumulatora ma stanowić element oferty skierowanej dla osób, które rezygnują z posiadania napędu optycznego na rzecz innego rodzaju funkcjonalności.

Pierwszym komputerem, sprzedawanym wraz z opcjonalnym projektorem będzie model S761/C oparty o matrycę o przekątnej 13,3 cali, pracującą w natywnej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Sercem komputera jest procesor Intel Core i5-2520M taktowany częstotliwością 2 x 2,5 GHz i współpracujący z chipsetem płyty głównej Intel HM65. S761/C w podstawowej wersji konfiguracyjnej wyposażony został w dysk twardy o pojemności 160 GB i 1 GB pamięci RAM.

Komputer sprzedawany będzie wraz z preinstalowanym system operacyjnym Windows 7 w wersji Professional. Sugerowana cena detaliczna nie została jeszcze podana.

Źródło:
    http://www.engadget.com/2011/04/22/fujitsu-lifebook-s761-c-and-p711-c-replace-optical-drives-with-p/

Cool! Ranking DIY
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8721 posts with rating 1809, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
    mtaton
    Level 21  
    Wsadzili nowy bajer to oszczędzają na HDD i RAM'ie :)
    User removed account
    User removed account  
    quniq
    Level 21  
    Co kto woli. :) Mi się patent podoba. Aczkolwiek zbyt praktyczne to to nie będzie, bo normalny projektor ma pewnie jakieś 200 razy większą moc ;)
    andrzejlisek
    Level 28  
    Wolałbym albo lepszy dysk lub RAM, jak już ktoś zasugerował, albo opuścić cenę laptopa.

Nie słyszałem o wersji instalacyjnej Windowsa, Linuxa, ani Macosa dla pendrive, podobno mozna taką przygotować, ale jest przy tym trochę pracy.

Dodatkowa bateria to niezły pomysł. Natomiast projektor, obojętnie, czy "pico", czy normalny, to każdy sobie dokupi, jak będzie potrzebować.
    mleczakm
    Level 19  
    Jak dla mnie - niezły bajer. Stawiasz lapa na stole i bez żadnego kombinowania robisz prezentację na ścianie.

A komputer jak komputer - mi by wystarczył z nawiązką.
    szulat
    Level 23  
    andrzejlisek wrote:
    Nie słyszałem o wersji instalacyjnej Windowsa, Linuxa, ani Macosa dla pendrive, podobno mozna taką przygotować, ale jest przy tym trochę pracy.

kupa roboty, wkładasz pendrive i naciskasz przycisk "Utwórz dysk startowy" :)
    (przynajmniej tak jest w ubuntu)
    andrzejlisek
    Level 28  
    szulat wrote:
    andrzejlisek wrote:

kupa roboty, wkładasz pendrive i naciskasz przycisk "Utwórz dysk startowy" :)
    (przynajmniej tak jest w ubuntu)

Linux tak, a Windows?
    Mefu
    Level 22  
    andrzejlisek wrote:
    Linux tak, a Windows?

Jest pełno takich narzędzi. Nawet M$ takowe udostępnia. Jeżeli chodzi o MACa to MacBook Air jest sprzedawany z małym pendrivem z systemem.

Ja używam od pół roku laptopa bez napędu optycznego. Ani przez chwilę nie odczuwam jego braku... a raczej odczuwam cały czas, bo laptop jest lżejszy :) Mam napęd na USB i tylko od czasu do czasu zrzucam sobie obraz iso płytki i używam z dysku. Ceny pamięci flash i ceny dysków magnetycznych (w przeliczeniu zł/GB) są tak niskie, że nośniki optyczne powoli stają się zbędne.

Co do projektora... dla mnie bzdura... wolałbym dodatkową baterię... albo niższą wagę.
    Gregyyy
    Level 17  
    "S761/C w podstawowej wersji konfiguracyjnej wyposażony został w dysk twardy o pojemności 160 GB i 1 GB pamięci RAM"
    To już raczej zbyt niskie parametry jak na nasze czasy... Przecież Windows 7 ledwo będzie czołgał się przy takiej ilości Ramu.
    elektronik999
    Level 26  
    I jak zawsze bywa z pico projektorem nie jest napisana jego jasność