Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak nagrywać płyty aby czytał Panasonic DVD-RV32

reeneq 22 Kwi 2011 13:04 2878 7
  • #1 22 Kwi 2011 13:04
    reeneq
    Poziom 8  

Witam.

Tak jak w temacie , posiadam dvd Panasonic DVD-RV32 , i nie wiem jak nagrywać aby czytało dvd , nie posiadam instrukcji obsługi ,Poproszę o dokładną instrukcje nagrywania płyt..

Dziękuje z góry pozdrawiam.

0 7
  • #2 22 Kwi 2011 13:16
    fredpostrach
    Poziom 27  

To nie jest kwestia zapisu , ten model ma zablokowane czytanie DVDR-ów .DVR+ lub DVR- niepamietam które czyta które nie.
    Mam nadzieje ze niechesz na nim nagrywać płyt dvd ?

0
  • #3 22 Kwi 2011 13:34
    kostian
    Poziom 25  

Nagrywaj na DVD-R z jak najmniejszą prędkością.

0
  • #5 23 Kwi 2011 09:02
    fredpostrach
    Poziom 27  

Można nagrać kilka filmów na jeden dysk DVD przez Nero -utwórz własny dysk dvd video, tylko każdy film musi być pojedyńczym plikiem video . Natomiast jesli masz pliki dvd-VIDEO_TS i VTS_01_0....typowy obraz dvd5/9 pomieszane z np. AVI to program tego nierozpozna prawidłowo a i zgłosi błąd z racji zbyt duzego rozmiaru .Jesli wszytkie filmy które posiadasz są sciągane z neta to one juz są odpowiednio przekonvertowane i program rozpozna je jako pojedyncze filmy i w menu dvd kazdy film bedzie miał swoje okienko startu.
    Przedewszytkim sprawdzaj jakie rozmiary mają poszczególne filmy . Nero moze nierozpoznac najnowszych "zakręconych" divixów . A obecnie jest tyle formatów kompresii ze trudno nadążyć.

0
  • #6 26 Kwi 2011 08:36
    Adarkar
    Poziom 15  

Spróbuj poszukać na innych forach. Wygogluj. Podobno DVD-R nagrywane x2 lub x1.
    Cytat z 2004 r. "Jak narazie doszedłem do wniosku iż płyty które w SmartBurnie opatrzone są producentem Taiyo Yuden Company (np. DVD-R TDK, Panasonic) chodzą po nagraniu jak marzenie."

Ja mam starego Panasonic A360 i mialem ten sam problem. Odpuściłem sobie i odtwarzałem tylko oryginały.

PS. Spróbuj ustawić w nagrywarce tryb zgodności DVD - ROM.

0
  • #7 26 Kwi 2011 09:25
    Pablo1964
    Moderator

Po nagraniu nie zapomnij sfinalizować płyty.

1
  • #8 07 Sty 2012 15:16
    wiesiek28
    Poziom 11  

Witaj posiadma taki sam model od 2003 i jestem zadowolony, wsumie tylko jedna awaria wymiana silnika napędu płyty ale to było na samym początku. Jeśli chodzi o nagrywanie płyt to praktycznie to tylko Sony DVD+R nagrywać nie szybciej niż 4x to max.Jeśli masz przykładowo nagrywakę Liteon , to ściągnij program booktype135 i zainstaluj ten program, zmienia bitsetting płyty +r na DVD- ROM I masz po problemie oczywiście nagrywanie przez Nero. Jeśli posiadasz inną nagrywarke to spróbuj ustawić w Nero tj.-NERO CD-DVD SPEED-dodatki- bitsetting - dvd+r na dvd rom ustaw jako domyślne .Natomiast jeśli twoja nagrywarka nie ma tej opcji to stosuj tylko i wyłacznie płyty SONY DVD -R NAGRYWAĆ MAX X4.Jeśli masz jeszcze jakieś pytania daj znać powodzenia.

0