Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Samsung DLNA prezentacje

brygmund272 22 Kwi 2011 14:16 2533 5
  • #1 22 Kwi 2011 14:16
    brygmund272
    Poziom 9  

Witam mam taki nietypowy problem mianowicie na 2 róznych halach mam podpięte telewizory samsunga z funkcja dlna lecą na nich prezentacje. problem polega na tym że jestem odpowiedzialny za to żeby te prezentacja leciały cały czas bez przerwy, niestety zdarza się tak że inni użytkownicy wyłączają tą prezentację i pozniej zbieram na garba. Jak można monitować czy telewizory są włączony i czy wyswietlana jest prezentacja. Telewizory są oczywiście sieciowe maję nadane swoje adresy sprawdziłem, że jeśli telewizor jest wyłączony to ping nie ma, jeśli jest to i takm nie wiem czy ta prezentacja się wyswietla czy jest wlączone cos innego. Chodzi mi o to żeby nie biegac 20 razy dziennie i sprawdzac? Jeśli macie jakiś pomysł proszę o pomoc.

0 5
  • #2 22 Kwi 2011 15:04
    TvWidget
    Poziom 32  

Jaki to model telewizora ?
    Czy użytkownicy mają do niego fizyczny dostęp ?
    Czy użytkownicy mają dostęp do pilota ?

0
  • #3 26 Kwi 2011 11:25
    brygmund272
    Poziom 9  

pilota mam tylko ja, do telewizora mają dostęp wszyscy a model to LE40B650

0
  • #4 26 Kwi 2011 12:25
    matis057
    Poziom 33  

Można by rozkręcić telewizor i odłączyć panel z przyciskami zmiany kanałów itp. o ile nie są wbudowane w chassis.

0
  • #5 26 Kwi 2011 12:42
    brygmund272
    Poziom 9  

ten pomysł raczej odpada najlepszym wyjsciem byłoby zamontowac kamery na tv i byloby jasne :) ale firma nie chce dodatkowych kosztow moze jakis programowy sposob ?

0
  • #6 26 Kwi 2011 14:36
    TvWidget
    Poziom 32  

brygmund272 napisał:
    moze jakis programowy sposob ?

W telewizorach z serii "C" to jest dość proste do zrobienia. Z serią "B" raczej nic nie zdziałasz. Można jedynie po stronie serwera sprawdzać czy pobierany jest dany plik.

0