Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka polar (lt 613, hałas podczas wirowania )

muchahaj 22 Kwi 2011 14:55 3414 8
  • #1 22 Kwi 2011 14:55
    muchahaj
    Poziom 10  

Podczas wirowania głośno pracuje,tzn. czasem telepie, zależy jak ułoży się pranie. Kiedyś nie było tego problemu, więc może da się to naprawić, amortyzatory cierne wyglądają na całe i stabilne, może sprężyny mocujące bęben są już rozciągnięte? ( o ile to w ogóle możliwe )
    łożyska też raczej całe, przynajmniej nie słychać żeby były wyeksploatowane, nie mam pomysłu, czasem jak zaczyna wirować ma się wrażenie, że bęben nie ma żadnej amortyzacji, wystarczy wyłączyć, zamerdać praniem żeby lepiej się ułożyło i jest ok. co mogło się wyeksploatować w tak prostej konstrukcji ? pomocy, proszę

0 8
  • Pomocny post
    #2 22 Kwi 2011 23:58
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

muchahaj napisał:
    amortyzatory cierne wyglądają na całe i stabilne,
    One nie mają wyglądać , muszą mieć równy ,dość silny opór posuwu na całej długości pracy ruchomej części . Najlepiej wymień na nowe .

0
  • #3 23 Kwi 2011 06:37
    muchahaj
    Poziom 10  

machefi napisał:
    muchahaj napisał:
    amortyzatory cierne wyglądają na całe i stabilne,
    One nie mają wyglądać , muszą mieć równy ,dość silny opór posuwu na całej długości pracy ruchomej części . Najlepiej wymień na nowe .

nie wiem jak ocenić czy opór jest właściwy, ostatnio gdy skrzypiały cierne okładziny o to "kopyto" po którym jeżdżą, przesmarowałem towotem i przestało skrzypieć. mogłem w ten sposób zaszkodzić?
    kiedy smarowałem byłem w stanie bez problemu unieść bęben na tyle, żeby odsłonić sobie część do smarowania, przyglądałem się wtedy jak to jest skonstruowane i wydawało mi się, że docisk jest właściwy, nie ma luzu, a bez towotu tarło aż skrzypiało. jak się zorientować ?
    a może samodzielnie poprawić inżynierów i dodać 4 sprężyny z góry, które łagodnie amortyzowałyby bęben i zabezpieczały przed "skokami na boki".
    jeśli mogę prosić o radę - gdzie szukać części do tej pralki ? np. gdyby się okazało, że jednak amortyzatory trzeba wymienić

0
  • #4 23 Kwi 2011 20:50
    elektryku5
    Poziom 37  

Weź stare amortyzatory do sklepu z częściami agd, powinni dopasować odpowiednie.

0
  • #5 23 Kwi 2011 22:08
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

muchahaj napisał:

nie wiem jak ocenić czy opór jest właściwy, ostatnio gdy skrzypiały cierne okładziny o to "kopyto" po którym jeżdżą, przesmarowałem towotem i przestało skrzypieć. mogłem w ten sposób zaszkodzić?
    I tu zrobiłeś największy błąd . Amortyzatory definitywnie do wymiany .

0
  • #6 23 Kwi 2011 22:42
    kris ardi
    Poziom 9  

wymień same wkładki cierne i nic nie smaruj

0
  • #7 24 Kwi 2011 06:28
    muchahaj
    Poziom 10  

kris ardi napisał:
    wymień same wkładki cierne i nic nie smaruj

dziękuję, chyba zacznę właśnie od tych wkładek, chyba, że amortyzatory nie będą koszmarnie drogie. oby pomogło

0
  • #8 27 Cze 2016 06:59
    gnom66
    Poziom 2  

Witam. Nie mam porady do dodania, sam potrzebuję pomocy. Dostałem pralkę Indesit Wg 1030 TX w doskonałym stanie która stała nieużywana dobrych kilka lat. Pralka ta chyba nie występowała na naszym rynku. Pralka działa lecz amortyzatory tak skrzypią że nie da się wytrzymać w łazience. Amory zbudowane są z płaskiej blachy obłożonej krążkami gumowymi. Czy ma ktoś pomysł aby usunąć ten hałas bądź złagodzić. Jestem surowy jeśli chodzi o pisanie postów ale od lat śledzę wypowiedzi w tym portalu. Pozdrawiam

0
  • #9 29 Cze 2016 16:07
    muchahaj
    Poziom 10  

Kiedy zadawałem pytanie, był 2011. Skrzypiało, aż uszy puchły. Fachowcy z forum doradzili od razu wymianę, a smarowanie towotem nazwali największym błędem, jaki mogłem zrobić. Nic nie wymieniałem, a po przesmarowaniu pralka działa do dziś i ma się świetnie. Pomyślałem : gorzej nie zrobię, a jeśli będzie lepiej ... i miałem rację.

0