Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Loewe planus

Pieron 06 Nov 2004 11:35 1625 9
    Pieron
    Level 31  
    witam
    mam pytanie czy przy przebiciu trafo WN dochodzi dodatkowo do uszkodzenia jakis innych elementow. chodzi o rególe tzn. czy sie cos uszkadza czy tez moze sie uszkodzic.

wychodze z zalozenia ze jeszcze przed przebiciem skasowalo zawartosc zaprogramowanych programow w pamieci ale tylko od 1-35 reszta byla ok a na drugi dzien TV byl juz zablokowany. po otwarciu przeskok iskry na Trafo WN . czy ktos wie jaki trafo tam przychodzi i gdzie mozna go "dorwac" .schematu nie mam. prosze o pomoc i sugestie

Loewe Planus 4672 Z CH-Typ 110 Q 41
    Lysy22
    Level 13  
    nic nie kasuje,musisz wymienic trafo i kondensator C351 na wieksze napiecia(2000V).Kondensator musi byc przylutowany ok.3mm nad plyta.
    Przelutuj zasilacz i prawie wszystko w okolicy trafaWN. Najwazniejsze sa punkty lutownicze w zasilaczu -blacha radiatora
    Pieron
    Level 31  
    dzieki Lysy22 za odpowiedz

Lysy22 wrote:
    ...wymienic trafo i kondensator C351 na wieksze napiecia(2000V).Kondensator musi byc przylutowany ok.3mm nad plyta.
    ..

luty przejrzalem i nie ma sie do czego doczepic

dlaczego ten kond ma byc na wyzsze napiecie i 3 mm nad plyta jakie to ma znaczenie? pozdro
    Lysy22
    Level 13  
    tak,ma to znaczenie jak zerkniesz na schemat to zrozumiesz.
    zbob wszystko tak jak opisalem i nie bedzie zadnych problemow.

PS.
    Powinna jeszcze byc zalozona specjalna oslona plastikowa od strony druku w okolicy trafaWN,ale bez tego tez bedzie smigal

Sorry,zapomnialem

to ze luty wygladaja dobrze to nie znaczy ze nie masz przelutowac.
    Poogladaj je dobrze przez lupe to wtedy zobaczysz.
    Jezeli nie chcesz miec wiecej problemow z tym TV to zastosuj moja rade,naprwilem tych TV z ta usterka ponad setke
    Richi
    Level 39  
    Lysy22 wrote:
    i kondensator C351 na wieksze napiecia(2000V).Kondensator musi byc przylutowany ok.3mm nad plyta.

A jaką wartość ma ten C351 na 2000V.
    Chyba coś pomyliłeś, jeżeli już to rozchodzi się o C531.

Pozatym najpierw wymiana trafa (oznaczenia masz na trafie ).
    Przeskok iskry oczywiście może spowodować rozprogramowanie nastawionych parametrów w pamięci, ale nie musi.
    Lysy22
    Level 13  
    tak racja C531, sorry za pomylke
    wartosc 2,7nF/2000V,
    to jest chyba oczywiste ze najpierw trzeba wymienic trafo,
    tak jak mowilem naprawilem troche tych TV(standartowe uszkodzenie) i nigdy nie milem przypadku wykasowania pamieci, ale zawsze jest ten pierwszy raz
    Pieron
    Level 31  
    czy wie ktos ten symbol od niego bo etykieta nie czytelna !!

schematu nie mam . ogladalem .pdf-y innych modeli ale tam nie ma typu trafo. w orginalnej serwisówce musi chyba byc. jesten w poszukiwaniu Service-Manual ale na narazie bez powodzenia.
    DTaras
    Level 12  
    zaklej stare - chodzą jak głupie
    i sobie sprawdx co dalej
    twoja brocha czy zamówisz potem nowe
    fakt faktem - planusy tak miały że im trafo pada
    nawet jak eprom skasowany to tv ruszy od zera (coś tak mi sie przypomina ale pewien nie jestem)
    Pieron
    Level 31  
    witam
    otoz doszlem do symbolu tego trafo pod lupa odczytalem cyferki a pod te nieczytelne podstawialem cyferki podajac ten ciag w google i pod kombinacja 1372.0007 wywalilo informacje o trafach WN i Loewe jest w opisie a wiec strzal w dziesiatke.

byl jeszcze jeden symbol który byl prawie wogóle nieczytelny dopiero zdobywajac ten NR 276-27003 moge potwierdzic ze to jest ten typ ze szczatkowych symboli ktore byly w jakis sposób widoczne