Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czarny ekran w lenovo y530

zwadek 22 Kwi 2011 19:58 6650 0
    zwadek
    Poziom 1  
    Witam serdecznie.

Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć tutaj rozwiązanie mojego problemu - być może ktoś w czasie świąt jeszcze na forum zagląda :)

Przy ostatnim włączeniu komputera pojawia się ekran powitalny Windowsa "Zapraszamy", po czym ekran robi się czarny i widać tylko kursor.
    Komputer uruchomić mogę jedynie w trybie awaryjnym oraz przez opcję "przywracanie usług katalogowych" (wtedy na pulpicie co prawda jest napis "tryb awaryjny" ale działa dźwięk, itp) ale to tylko jednorazowo - przy następnym uruchomieniu znów jest czarny ekran.
    Przeglądałem podobne wątki na forum i ktoś poradził w podobnym przypadku aby użyć programu Malvarebytes Anti-Malvare - przeskanowałem nim, jak również i standardowo antywirusem i niestety nic nie pomogło.

Przygotowałem się na najgorsze i już chciałem naprawić system poprzez klawisz OneKey Rescue (ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne w najgorszym przypadku), jednak gdy włączam komputer poprzez ten właśnie klawisz to nie pojawia się ekran OKR, lecz normalnie startuje mi system operacyjny aż do czarnego ekranu.

Laptop to lenovo y530.
    System operacyjny to Windows Vista Home Edition.
    Nie instalowałem ostatnio niczego, co mogłoby ów błąd spowodować.
    Nigdy nie zmieniałem rozmiaru partycji.
    Załączam log z OTL.

Z góry dziękuję za pomoc.

Weź sobie do serca pkt 3.1.13 Regulaminu i popraw post. [M]