Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanii Rejestrator do 4 kamer co polecacie

orczxc 22 Kwi 2011 20:45 6171 16
  • #1 22 Kwi 2011 20:45
    orczxc
    Poziom 29  

Witam

zakupiłem już ok rok temu takie kamery:
    http://www.eneo-security.com/item/5000015/5000015/0/101411/vkcd1323ir.html

dokładnie model Eneo VKCD1323/IR

i potrzebuje do nich rejestratora w miarę dobrego i stabilnego,
    kwota która chce przeznaczyć to ok 1000zl co możecie polecić

chodzi mi głownie o 25 klatek na kamerę w D1 i dostęp poprzez internet

pozdrawiam

0 16
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 22 Kwi 2011 20:48
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

orczxc napisał:

kwota która chce przeznaczyć to ok 1000zl [...]

Żartujesz?
    Przykładowo PDR-X6004, ale zapomnij że się w tysiącu zmieścisz.

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 22 Kwi 2011 21:01
    orczxc
    Poziom 29  

crunky napisał:
    orczxc napisał:

kwota która chce przeznaczyć to ok 1000zl [...]

Żartujesz?
    Przykładowo PDR-X6004, ale zapomnij że się w tysiącu zmieścisz.

ok przyjmy inne założenia - potrzebuje coś w miarę taniego
    ponieważ nie jest to profesjonalny monitoring tylko bardziej
    mały monitoring na posesji

znalazłem coś takiego czy dało byś się coś z tego wybrać
    1. BCS 0404LE-AN
    2. APER PDR-XM3004
    3. REJS4VR
    4. Konig KG-6304D

Ile potrzeba minimalnie w praktyce klatek aby obraz odtwarzany był w miarę płynny?

0
  • #4 22 Kwi 2011 21:11
    crunky

Zależy od specyfiki obiektu, najczęściej 3 klatki/sek wystarcza. Lepiej jedna dobra klatka niż sześć spapranych.

0
  • #5 23 Kwi 2011 07:43
    scandaliks
    Poziom 25  

Kup APER PDR-XM3004 ale 1000zł+dysk twardy ,to już mija tego tysiąca.Chyba,że jesteś instalatorem i masz upust materiałowy.
    BCS jak nazwa wskazuje Badziewny Chiński Shit :) A sprzęt zawsze można wziąć na raty i płacić przez rok po 100.

0
  • #6 23 Kwi 2011 08:44
    orczxc
    Poziom 29  

Wiem ze Aper przekracza ale jeśli będzie potrzeba to mogę dorzucić trochę

mam jeszcze takie pytania:

- jak zachowa się rejestrator po powrocie zasilania czy nie będzie jakiś problemów i wróci do ostawień jak wcześniej bezproblemowo,

- najdłuższy odcinek do kamery ma max 35 metrów a ja chce wysłać zasilanie i sygnał na jednej skrętce CAT7 czy nie będzie z tym problemów

- jaka ma dokładnie ilość klatek w D1 ten model APER PDR-XM3004

0
  • Pomocny post
    #7 23 Kwi 2011 09:14
    scandaliks
    Poziom 25  

Po zaniku napięcia w sieci i powrocie po prostu ''wstaje" ustawienia pamięta jakie były.Co do przesyłania to te 30 m puść na koncentryku z zasilaniem,chyba że musisz tą skrętką.Skrętka jest kablem do sieci LAN a nie do monitoringu(chyba że IP).Ja się jej bronie rękami i nogami,ale są jej zagorzali fani.Ten Aper jest dla Ciebie optymalny i nawet na tych BCS obraz jest płynny i nie najgorszy.Dużo ludzi go kupuje,bo mam kumpla na dużej hurtowni i z tych "tanich" idą BCSy i owy Aper

Dodano po 5 [minuty]:

A o klatkach w D1 i rejestratorach masz tu:
    http://eserwis.rzeszow.pl/page5.php

Szukanie w google nie boli ;)

0
  • #8 23 Kwi 2011 11:59
    orczxc
    Poziom 29  

dlatego stosuje skrętkę bo mam jej w nadmiarze ale jeśli zastosowanie koncentryka będzie lepsze to wówczas go puszcze aby nie było kłopotu...

w google szukałem i czytałem ale chodziło mi o opinie osób które posiadają te rejestratory

i zastanawiałem się głownie nad tymi Konig i Aper tylko chciałem się zorientować jak w praktyce wygląda ich praca aby kopić coś w miarę odpowiedniego

0
  • #9 23 Kwi 2011 12:26
    scandaliks
    Poziom 25  

Konig to praktycznie brat BCS'a.Jak masz dużo skręty to pewno,poco kupować.No to miłej zabawy :)

0
  • #10 23 Kwi 2011 16:15
    Olexy71
    Poziom 20  

Do skrętki dokładasz 8 symetryzatorów pasywnych. Tj. pi razy drzwi 100 zł. Na takich odcinkach rozsądniej jest puścić koncentryk z zasilaniem, bo cały kabel na taką instalacje wyjdzie Cię koło ceny symetryzatorów.
    Inna sytuacja gdy myślisz o IP 'na przyszłość', a kable idą pod tynk. Ale kabel koncentryczny też daje możliwości przesyłu sygnału HD, więc jak sobie stryjenka życzy. ;-)
    Pozdrawiam.

0
  • #12 26 Cze 2011 22:51
    MDM
    Poziom 10  

Witam.

Takze szukam rejestratora do uzycia 4 kamer , lecz odrazu zakupię model 8 kananłowy bo cena jest minimalnie tylko wyzsza a przyda się do pozniejszej rozbudowy w przyszlosci.
    Rejestrator będe kupwac w Chinach. Odrazu odpowiadam że mieszkam w Irlandii , a tutaj nie ma poprostu takich sklepów gdzie mozna isc i bez problemu zakupić dowolny rejestrator, dlatego jedyna opcja to są Chiny.

Proszę o poradę czy bedzie to dobry wybór, zalezy mi na dostpie przez neta poprzez Iphona oraz komputer Apple. Jest to model 8 kanałowy wraz z 8 kanalowym wejsciem audio. Chcialbym przez internet oczwiście slyszec dzwięk oraz plynnie obraz. czy te 240 klatek bedzie podzielone na 8 kananlow czyli 30 klatek na s. ? z tego co widzialem popularne modele BCS sprzedawane na allegro maja tylko 6 klatek na s. wiec domyslam się ze jest to dobry wybor ?

Ponizej link :

http://www.aliexpress.com/fm-store/600517/210...twork-240FPS-Recording-Security-CCTV-DVR.html

0
  • #13 28 Cze 2011 21:38
    crunky

Kolego, zwróć uwagę na dwie subtelne różnice:
    Display Frame Rate
    Recording Frame Rate
    A ten drugi parametr masz podany w czterokrotnie słabszej rozdzielczości!
    To są podstawy, jak są liczone klatki i co to jest CIF a D1 było setki razy wałkowane

0
  • #14 01 Lip 2011 22:13
    beerman
    Poziom 16  

Nie raz i nie dwa na tym forum było.
    Tani rejestrator na 4 kamery = Aper , w tej chwili akurat model XM (wcześniej był to chyba S1004).
    Tańszy sprzęt typu AVC albo pochodne można sobie wsadzić w ...
    Szkoda wyrzucać kasy na takie coś.
    Ten Aper jest przyzwoity.
    Nic tańszego nie warto brać.

Odnośnie zakupu w Chinach... $170 za taki badziew to zdzierstwo.
    Lepiej kup w Polsce Apera albo poszukaj w necie z dostawą do Irlandii skądkolwiek.

0
  • #15 13 Wrz 2011 18:38
    pablo90210
    Poziom 10  

Fajnie cenowo wychodzi rejestrator Exalto (relacja: cena do możliwości).
    Zupełnie nowy model: XR0499HVN - testowany przeze mnie osobiście. Koszt, to około 700 zł netto.
    Nagrywa 100 klatek w D1 (pełny PAL), dodatkowo 1 kanał audio,
    Posiada LAN, USB2.0, wyście VGA i BNC
    Podgląd przez IE i aplikację CMS,
    Podgląd LIVE w telefonach komórkowych

Niedrogie rozwiązanie dla kogoś, kto potrzebuje niezłego i do tego niewielkiego rejestratora. Często dużo droższe rejestratory nie oferują dobrej jakości nagrywanego materiału. Niejednokrotnie materiał z tych superdrogich rejestratorów do niczego się nie nadaje.

1
  • #16 13 Wrz 2011 19:22
    scandaliks
    Poziom 25  

pablo90210 napisał:
    Niedrogie rozwiązanie dla kogoś, kto potrzebuje niezłego i do tego niewielkiego rejestratora. Często dużo droższe rejestratory nie oferują dobrej jakości nagrywanego materiału. Niejednokrotnie materiał z tych superdrogich rejestratorów do niczego się nie nadaje.

Kolega chyba ma problem ze wzrokiem,litości.
    Exalto,jak to sie psuje jak te ich kamery to pozazdrościć.Szkoda że wypowiadają sie ludzie niemający podstaw i montujący takie gó.....

0
  • #17 13 Wrz 2011 20:08
    pablo90210
    Poziom 10  

A czy kolega miał możliwość testować dwa ostatnie modele tej marki? Ja i owszem.
    Wcześniejsze modele rzeczywiście się psuły. Z serii XR400, 800 i 1600. Częstym problemem w nich było zastosowanie nieodpowiedniego dysku twardego, niezgodnego ze specyfikacją, jak i zawieszanie się menu, dlatego też zostały wycofane i gdzieniegdzie można spotkać je w cenach wyprzedażowych.
    Nowsze, tj. modele serii XR401, 801, 1601HV-ivs, które wprowadzono do sprzedaży w ubiegłym roku i XR0499 (model bardzo "świeży") są montowane na zupełnie nowej platformie i przy zastosowaniu porządnego dysku, np.: Seagate 35.5SV 1TB, nie ma z nimi najmniejszych kłopotów.

A nie bardzo rozumiem, dlaczego kolega się wypowiada, jeśli - z całym szacunkiem - nie ma pojęcia, o czym pisze.
    Liczę na to, że zna tylko stare modele i się na nich "przejechał", co może tłumaczyć jego niechęć i sposób wypowiedzi.

0