Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis C-5513 VT, brak obrazu i dzwieku

06 Lis 2004 13:43 1014 2
  • Poziom 1  
    Czesc
    Mam nastepujacy problem, podczas ogladania gwaltownie zanikl obraz a pole emitowane przez ekran mocno odchyliło liście nieopodal wiszacej paproci. Po wylaczeniu i wlaczeniu odbiornika ekran pozostal ciemny. Po okolo kilku minutach pojawily sie po srodku ekranu 2 poziome kreski (5mm, 1cm) i rownolegle do nich w odleglosci ok 5mm nizej pojawily się 2 mmniej jaskrawe kreski + jeszcze 1 kreska rownolegle w odleglosci 6 cm nizej od 5mm kreski. Jak odbiornik troche czasu pochodzi to po ponownym wylaczeniu i wlaczaniu kreski pojawiaja sie natychmiast. Nie pojawia sie osd i nie slychac dzwieku, telewizor mozna wlaczyc i wylaczyc pilotem.
    W zwiazku z tym mam pytanie, co moze byc tego przyczyna i ktore elementy moga byc odpowiedzialne za ten stan rzeczy. Moje boje z elektroniką to głównie drobne naprawy typu wymiana przepalonych elementów itd., a chcialbym naprawic ten telewizor. Prosze o pomoc.
  • Poziom 16  
    Witam ..
    tzreba zaczac od przycisku SZUKAJ .. przejrzec posty o takim samym lub podobnym temacie .. byc moze juz ktos mial taki sam problem i znalazl rozwiazanie ..
    Jesli nie znajdziesz odpowiedzi trzeba bedzie zaczac mierzyc .. jesli posiadasz przyrzady .
  • Poziom 12  
    Sprawdź prawidłowość i obecność napięć :procek,tor wizji, odchylanie.
    A z tym polem to chyba warystor w cewce rozmagnesowywującej.