Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus z-coś tam uruchamia sie/nie uruchamia sie

23 Kwi 2011 15:44 1796 4
  • Poziom 2  
    Witam problem z notebookiem jest taki że przestał działać prawidłowo.
    Otóż jak nacisnę przycisk power zapala sie dioda sygnalizująca włączenie laptopa słychać prace dysku ale na wyświetlaczu nic nie widać , i nie słychać pracy wiatraczka od grafiki czy tez procka (nie wiem pod czym on jest umieszczony).
    Jeszcze jedno informacja która może pomóc: Po tygodniu nie używania go nacisnąłem power i o dziwo sie włączył ... na 10 sekund, po czym ekran sie zrobił ciemny i ustała praca notebooka. Przyjrzawszy sie bliżej matrycy zauważyłem że z ciemnego koloru przebija mój pulpit (jakby sie cały laptop zaciął i podświetlenie matrycy znikło, ale tylko w tym jednym przypadku , uruchamiając go później nic nie widać bo sie tak jakby zacina na stracie).
    Pytanie:
    1 płyta czy grafika czy coś innego??
    2 jakaś szansa aby ingerując coś naprawić , bądź spróbować naprawić?
    ps mam 2 kości ram próbowałem na pojedynczych uruchomić , nie pomogło tak samo jak wyciągnięcie dysku napedu czy tez karty wifi.
  • Poziom 43  
    Pierw to trzeba podać model komputera.
  • Poziom 2  
    Asus Z9200
    Kilka dni nie będę mógł tu zaglądać i odpisywać bo własnie jadę na wesele , ale jak wrócę to wszystkie pomysły wypróbuje także śmiało piszcie co mogę zrobić.
    edit: pozdrawiam
  • Poziom 2  
    widze że coś nie ma pomysłów ?? piszcie cokolwiek nawet niekonwencjonalne sposoby
  • Poziom 29  
    Uszkodzenie moim zdaniem wskazuje na walniętą grafikę .
    Piszesz że to jest Asus , to jest kadłubek Asus - ASmobile .
    Wadliwa grafika Gforce 7300 , podzespół fabrycznie wadliwy .
    Wymagana wymiana na wersję poprawioną , z datą produkcji po 2009 r.