Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża z małymi głośnikami + wzmacniacz z dużymi kolumnami,jak to spiąć?

maciek1221 23 Apr 2011 15:56 1327 2
    maciek1221
    Level 18  
    Witam
    Mam wzmacniacz unitry i do niego kolumny 2x 50watt ma on tylko 2 wejścia na glośniki(nie wystarcza mi to na zbliżającą się imprezę). Mam też wieżę z 2 kolumienkami,różnica jest taka że te nie są 8ohmowe a 6ohmowe. Mam teraz takie pytanie,jak spiąć to wszystko,żeby i wzmacniacz,i ta wieża grały jeden sygnał nadawany z laptopa?
    Co jezeli z wzmacniacza wyprowadzę kabel czincz czincz>jack, z wieży taki sam,i wepnę do laptopa do takiego rozdwojenia? (wystający mały jack,do wpięcia 2 małe jacki). Rozumiem że będa 2 regulacje głośności,ale czy spełni to swoje zadanie? Jest to bezpieczne? Jakieś lepsze rozwiązania? Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt ;)
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Kup sobie rozgałęźnik i bez problemu podłączysz 2 wieże do 1 źródła sygnału, swoje zadanie spełni chociaż ja uważam, że to będzie bardziej hałasować niż dobrze i głośno grać, lepiej dobry wzmacniacz i 2 dobre kolumny niz 4 kolumny pod dwoma wzmacniaczami.
    Wieża z małymi głośnikami + wzmacniacz z dużymi kolumnami,jak to spiąć?
    maciek1221
    Level 18  
    Dzięki,czyli dobrze myślałem ;) Kupię,i sprawdzę,jeżeli rzeczywiście będzie kiepsko to zostanę przy tonsilach,ale powinno być dobrze - sprzęt dobrej klasy ;) Zresztą,to tylko 18stka w średnim pokoju,a 2 głośniki małe do kuchni i na balkon :D Pzdr