Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka amica comfort plus 800 z bębna wyłania się smród

23 Kwi 2011 19:22 4401 11
  • Poziom 2  
    mam pralkę amica cmfortl plus 800 /20 miesięcy/ ostatnio z bębna wyłania się smród-pralka przechodziła rożne testy celem usunięcia tego przykrego zapachu.
    zmiana proszku ,pranie w najwyższej temperaturze dodawanie środków polecanych przez serwis-i nic.
    Jak ktoś może pomóc -proszę

Nie stać mnie na kupno nowej
    pozdrawiam
    ryszard
  • Specjalista AGD
    A może to jest problem z kanalizacją?
  • Poziom 37  
    Zaczął bym od sprawdzenia gdzie jest podłączony odpływ wody jak bezpośrednio do kanalizacji to na podłączeniu węża odpływowego z kanalizacją musi być zawór odcinający kanalizację od pralki, często się zdarza że zawór się zawiesi na otwartym i wtedy powietrze z kanalizacji dostaje się do pralki i mamy zapachy z bębna.
  • Poziom 2  
    odpływ jest do wanny.
    próbowaliśmy wszystkiego.
    pewnie trzeba kupić nową
    ???????????
  • Poziom 28  
    Czy do płukania jest używany płyn koncentrat i czy jest rozcieńczany?
    Jeżeli jest używany i nie jest rozcieńczany to jest przyczyną zapachu.
  • Poziom 28  
    Ile ma lat ta pralka jeśli jest zakamieniona to resztki włókniny są związane z kamieniem i gniją. Weź odkamieniacz do czajników tylko 4X tyle co do czajnika sypiesz wstaw z samą wodą na 60 stopni (bawełna) pralkę i puść pełny cykl prania.
  • Poziom 21  
    Użyj środek do czyszczenia pralek i nie stosuj więcej płynu do płukania.
  • Poziom 2  
    pralka ma dopiero 5 lat.
    Ale sprawdzimy
    Dziękuję
    Czekam na ewentualne jeszcze porady
    Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 9  
    Jam mam pralkę Amica ecotronik 800 i mam podobne kłopoty jak kol. sowa1962 Czy może to być wina łożyska, bo kiedy obracam bęben ręcznie to szum.
  • Specjalista AGD
    Uszkodzone łożyska mogą być przyczyną szumu, ale nie przykrego zapachu.
  • Poziom 9  
    zhudomel napisał:
    Uszkodzone łożyska mogą być przyczyną szumu, ale nie przykrego zapachu.

Trochę jakby gumą czuć, choć żadem dym się nie wydostaje. Obejrzałem fartuch, jest cały i nie blokuje bębna. Może to gdzie ze zimeringa?
  • Specjalista AGD
    Jeżeli jest duży luz na łożyskach, to bęben może ocierać się o przednią ścianę zbiornika. Do wymiany łożysk trzeba otworzyć zbiornik i wtedy będzie widać, czy są jakieś osady powodujące ten zapach. wtedy też łatwo je usunąć.