Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p swap hamulce tarczowe SC seicento wpadający pedał hamulca!

23 Kwi 2011 20:28 5660 8
 • Poziom 9  
  Witam,
  Mam taki problem w moim drugim swapie. Założyłem na przód hamulce tarczowe od SC oraz pompę hamulcową tak że od SC. Z tylu została seria ale każe koło ma własnego węża od pompy ;)
  WPADAJĄCY PEDAŁ HAMULCA!
  Układ odpowietrzałem już chyba z 8 razy i nic! Nie wiem co się dzieje. We wcześniejszym maluszku wszystko było ok. Pomocy! Pompę hamulcową też odpowietrzałem przy wężach jak z niej wychodzą.
  Z góry dzięki za pomoc :)
 • Admin grupy Samochody
  Zalej płynu na maxa ,popuść lekko odpowietrzniki i zostaw na cała noc.
 • Poziom 9  
  Nic to nie dało... nie wiem czy tylne cylinderki nie są do wymiany.. Bo jak zaciągnę ręczny to pedał hamulca robi się twardszy i tarcze lepiej hamują z przodu..( ale tylko jak jest reczny zaciągniety)
 • Poziom 23  
  Wpada za każdym razem czy po podpompowaniu robi się twardy? Przyjrzyj się samoregulatorom z tyłu.
 • Moderator Samochody
  Swap ogólnie bez sensu bo maluch bardziej tyłem hamuje.
 • Poziom 16  
  Witam
  Wygląda na to, że nie trzymają Ci samoregulatory na tylnych szczękach. Zamiast ustawić szczęki tak żeby były w niewielkiej odległości do bębna pozwalają im się całkiem rozsunąć pod wpływem ściągania sprężyn. Przy hamowaniach pompa musi najpierw wtłoczyć dużo płynu hamulcowego żeby rozsunąć szczęki tylnego hamulca do położenia w którym powinny trzymać je samoregulatory a dopiero od tego miejsca zaczyna się proces właściwego hamowania ( z tego powodu hamulec wpada). Jak zaciągniesz ręczny to sam powodujesz że wstępnie rozsuwasz szczęki i pompa musi już mniej płynu wtłoczyć żeby zacząć hamować. Pewnie tylne koła masz wpięte w sekcję pompy bliżej pedału a przednie w sekcję następną i z tego powodu po naciśnięciu hamulca najpierw wciskany jest tłoczek podający płyn hamulcowy do tylnych kół a dopiero on mechanicznie popycha tłoczek sekcji kół przednich.
  Wymień szczęki z samoregulatorami i problem powinien ustąpić, pamiętaj żeby nie zaoleić powierzchni po których poruszają się samoregulatory.

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  To bardzo możliwe.. wymienię szczęki i napisze czy się poprawiło;) dzięki za podpowiedz :)
 • Poziom 37  
  Ja na odpowietrzanie układu, gdy był zalewany "od sucha" - mam taki sposób: jeden korek na zbiorniczek, starego typu bez czujnika, wyposażyłem w samochodowy wentyl. Poprzez ten wentyl, z ogromnym wyczuciem (lepiej gdy robi to druga osoba - pilnując jednocześnie by płynu nie brakło, pierwsza spokojnie pracuje z odpowietrznikami), tworzę ręczną pompką do opon nadciśnienie i wówczas otwieram odpowietrzniki.
  Układ odpowietrza się po jednorazowej dla danego koła czynności; nie wymaga nigdy powtórek z odpowietrzania.
  Może to coś pomoże. I naturalnie ważna jest KOLEJNOŚĆ odpowietrzenia: od najdalej do najbliżej położonego odpowietrznika!
  Podany system jest skuteczniejszy od "pompowania" pedałem od samego początku.
 • Poziom 9  
  To też jest bardzo dobry sposób polecam! Robiłem tak już 4 razy ;) korek przerobiłem na wentyl i kompresorem leciałem, to wszystko ładnie sie odpowietrzyło :)
  Ale jednak będe musiał wymienić z tyłu sczęki i i tłoczki. Tylko nie chce się iść narazie do sklepu ;P No ale już w tym tygodniu to zrobię ;)