Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p swap hamulce tarczowe SC seicento wpadający pedał hamulca!

starzu 23 Kwi 2011 20:28 5327 8
 • #1 23 Kwi 2011 20:28
  starzu
  Poziom 8  

  Witam,
  Mam taki problem w moim drugim swapie. Założyłem na przód hamulce tarczowe od SC oraz pompę hamulcową tak że od SC. Z tylu została seria ale każe koło ma własnego węża od pompy ;)
  WPADAJĄCY PEDAŁ HAMULCA!
  Układ odpowietrzałem już chyba z 8 razy i nic! Nie wiem co się dzieje. We wcześniejszym maluszku wszystko było ok. Pomocy! Pompę hamulcową też odpowietrzałem przy wężach jak z niej wychodzą.
  Z góry dzięki za pomoc :)

  0 8
 • #3 12 Maj 2011 15:10
  starzu
  Poziom 8  

  Nic to nie dało... nie wiem czy tylne cylinderki nie są do wymiany.. Bo jak zaciągnę ręczny to pedał hamulca robi się twardszy i tarcze lepiej hamują z przodu..( ale tylko jak jest reczny zaciągniety)

  0
 • #4 12 Maj 2011 17:21
  Mad Max
  Poziom 23  

  Wpada za każdym razem czy po podpompowaniu robi się twardy? Przyjrzyj się samoregulatorom z tyłu.

  0
 • #5 12 Maj 2011 18:02
  ociz
  Moderator Samochody

  Swap ogólnie bez sensu bo maluch bardziej tyłem hamuje.

  0
 • #6 12 Maj 2011 18:14
  pablo11z
  Poziom 16  

  Witam
  Wygląda na to, że nie trzymają Ci samoregulatory na tylnych szczękach. Zamiast ustawić szczęki tak żeby były w niewielkiej odległości do bębna pozwalają im się całkiem rozsunąć pod wpływem ściągania sprężyn. Przy hamowaniach pompa musi najpierw wtłoczyć dużo płynu hamulcowego żeby rozsunąć szczęki tylnego hamulca do położenia w którym powinny trzymać je samoregulatory a dopiero od tego miejsca zaczyna się proces właściwego hamowania ( z tego powodu hamulec wpada). Jak zaciągniesz ręczny to sam powodujesz że wstępnie rozsuwasz szczęki i pompa musi już mniej płynu wtłoczyć żeby zacząć hamować. Pewnie tylne koła masz wpięte w sekcję pompy bliżej pedału a przednie w sekcję następną i z tego powodu po naciśnięciu hamulca najpierw wciskany jest tłoczek podający płyn hamulcowy do tylnych kół a dopiero on mechanicznie popycha tłoczek sekcji kół przednich.
  Wymień szczęki z samoregulatorami i problem powinien ustąpić, pamiętaj żeby nie zaoleić powierzchni po których poruszają się samoregulatory.

  Pozdrawiam

  0
 • #7 12 Maj 2011 21:06
  starzu
  Poziom 8  

  To bardzo możliwe.. wymienię szczęki i napisze czy się poprawiło;) dzięki za podpowiedz :)

  0
 • #8 13 Maj 2011 00:28
  Zico63
  Poziom 37  

  Ja na odpowietrzanie układu, gdy był zalewany "od sucha" - mam taki sposób: jeden korek na zbiorniczek, starego typu bez czujnika, wyposażyłem w samochodowy wentyl. Poprzez ten wentyl, z ogromnym wyczuciem (lepiej gdy robi to druga osoba - pilnując jednocześnie by płynu nie brakło, pierwsza spokojnie pracuje z odpowietrznikami), tworzę ręczną pompką do opon nadciśnienie i wówczas otwieram odpowietrzniki.
  Układ odpowietrza się po jednorazowej dla danego koła czynności; nie wymaga nigdy powtórek z odpowietrzania.
  Może to coś pomoże. I naturalnie ważna jest KOLEJNOŚĆ odpowietrzenia: od najdalej do najbliżej położonego odpowietrznika!
  Podany system jest skuteczniejszy od "pompowania" pedałem od samego początku.

  0
 • #9 14 Maj 2011 11:43
  starzu
  Poziom 8  

  To też jest bardzo dobry sposób polecam! Robiłem tak już 4 razy ;) korek przerobiłem na wentyl i kompresorem leciałem, to wszystko ładnie sie odpowietrzyło :)
  Ale jednak będe musiał wymienić z tyłu sczęki i i tłoczki. Tylko nie chce się iść narazie do sklepu ;P No ale już w tym tygodniu to zrobię ;)

  0
  Szukaj w 5mln produktów