Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VSI Prins, nie łączy się z sterownikiem, brak wykresów i danych

23 Kwi 2011 21:52 7242 12
  • Poziom 16  
    Zakupiłem interfejs na USB,aby nie bawić się w klucze itd. Mam do niego sterownik,aby rzekomo pracował,zrobiłem jak sprzedający opisał:
    1.Zainstalowałem sterownik do USB z podpiętym Interfejsem
    2.Wpisałem dane w instalacji podane na płytce ( takie same znalazłem też na Elektrodzie ), instalacja przeszła
    3.Odpaliłem program,aby sprawdzić jaki COM pokaże
    4.Zmieniłem port w menadżerze na COM 1, bo na inne w ogóle nie reaguje
    No i niestety brakuje wykresów,nie podaje ciśnienia jakie jest aktualnie- non stop pokazuje 3 bary, czy jest wpięte czy nie
    Reaguje jedynie na załączenie i wyłączenie z programu gazu
    Więc rozkładam ręce i szukam wsparcia tutaj.Sprzedawca ma same pozytywy i twierdzi, że sprawdza towar przed wysłaniem.
    Wyświetla mi tylko częściowo okno VSI, ale to podejrzewam, że z powodu Netbook'a
    Tak wygląda ustawienie wirtualnego portu,jeśli to komuś cos podpowie,aby mi pomóc
    Tutaj jego ustawienia zaawansowane
    Okno programu wyświetla mi częściowo,mam NetBooka,więc nie wskuram nic zmianą rozdzielczości,może jakoś inaczej idzie zaradzić,aby było całe okno?
    Podgląd okna
    Do czego służy ta zakładka,bo reaguje na zatwierdzanie poszczególnych punktów, mam ustawione na Polski, ale dalej English

Dziękuję za jakiekolwiek wsparcie
  • Poziom 38  
    Wygląda na to, że nie ma komunikacji z komputerem gazowym w samochodzie.
    Ja mam interfejs z wtyczką RS-232, a na pudełku interfejsu jest dioda, która się zapala po podłączeniu interfejsu do instalacji gazowej. Jeżeli u kolegi też jest taka dioda i się nie pali, to może coś jest nie tak z wtyczką w instalacji.
    Mam dwa kompy: jeden tylko z portami USB i win XP, a drugi z portem RS-232 oraz USB i win 98. Korzystam raczej z kompa z win 98, a w przypadku XP wykorzystuję przejściówkę RS-232<>USB.
    Jeżeli chodzi o konfigurację:
    W kompie z win XP w:
    - kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej jest standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI to USB,
    - porty (COM i LPT), po włożeniu interfejsu do portu USB pojawia się Prolific USB-to-Serial Comm Port (com4).
    W kompie z win 98 pojawiają się po włożeniu do portu USB:
    - kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej
    przy przejściówce RS<>USB z interfejsem VSI - Prolific USB-to-Serial Comm Port (com4),
    a przy interfejsie PCMSCAN - USB Serial Converter,
    - porty (COM i LPT) - USB Serial Port (com1)
    Jeżeli chodzi o wybór języka, to dotyczy to tylko opcji help.
    Jeżeli chodzi o wyświetlanie okna, to przypuszczam, że kolega ma wersję D2.2, wersja D2.5.1 (była dostępna na elektrodzie i można w niej określać port com 1-7) ma mniejsze okno robocze, więc powinno się zmieścić na ekranie.
  • Poziom 16  
    ok zaraz zainstaluję wersję z Elektrody.przy wpinaniu i wypinaniu interfejsu wskakuje port com w ustawieniach,więc go widzi,dioda się zapala przy podpięciu do auta.Działa włączanie i wyłączanie gazu w aucie i jak wyżej opisałem reaguje na niektóre przełączania w menu,dziękuje za zainteresowanie tematem i pozdrawiam

Dodano po 40 [minuty]:

Rzeczywiście widać całe okno
    ściągnąłem nowszy sterownik z stronki http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm o takiej nazwie CDM20814_Setup ale nie bardzo rozumie opisy na stronie i nie wiem czy jest właściwy
  • Poziom 38  
    Jaki masz system operacyjny i od kogo masz interfejs? Ja mam od Viakena, wprawdzie z RS, ale do przesyłki dołączył płytę ze sterownikami i instrukcjami.
  • Poziom 38  
    Mój interfejs trochę inaczej wygląda, ale działanie nie jest związane z wyglądem pudełka. Na płycie którą dostałem z interfejsem jest sterownik do LPG USB i wygląda na to że jest jeden do wszystkich interfejsów na USB. Jeżeli jesteś zainteresowany to go udostępnię - może akurat zadziała.
    Spróbuj ewentualnie we właściwościach serial portu, w zaawansowanych opóźnienie zmienić 16 na 1 - tak jest u mnie ustawione.
  • Poziom 16  
    Daj Twój sterownik,zmieniałem opóźnienie na 1.
    Właśnie próbowałem zainstalować na nowo i stary VSI na kumpla Laptopie,ale nadal nic.Myślę ze problem może być z tego powody iz,oboje mieliśmy wcześniej zainstalowane inne interfejsy,więc jutro biorę PC-ta i tam jest czysto pod tym względem,jeśli tam nie pójdzie,to zostaje mi oddać z reklamacją Interface
    Mój mail 7296(malpa)stk.net.pl
  • Poziom 2  
    Cześć,

Mam dokładnie to samo, także łączę się w bólach...

Instalacja jest z 2003r i mimo prób na 2 komputerach z windows2000 oraz Vistą nie udało mi się uzyskać działania z aplikacjami diagnostycznymi VSI Diagnostic v2.5 ściągniętego z forum elektrody oraz Bexprins w wersji demo którą można pobrać tutaj:
    http://www.bexpro-shop.de/de/Software-LPG/BEX...Home-Edition-Software-fuer-Prins-VSI-DOWNLOAD

Dioda na kabelku świeci na zielono, kabelek instaluje się prawidłowo, działa na tym samym sterowniku co opisany w postach powyżej, jedyne co się udaje to przełączenie gaz/benzyna z aplikacji VSI Diagnostic, w BEXPRINS nie ma w ogóle żadnej komunikacji. Kabelek był kupiony na aukcji:
    http://allegro.pl/interfejs-lpg-vsi-prins-wersja-na-port-usb-i1605675032.html

Kontaktowałem się z sprzedającym i podobno jest to objaw gdy jest zbyt stara wersja programu diagnostycznego w porównaniu software w sterowniku gazowym w samochodzie. Moja instalacja jest z 2003, ale może ktoś wgrał jakiś nowszy software, samochód mam dopiero od roku.

Miałbym prośbę o pomoc czy ktoś spotkał się już z czymś takim oraz "podzielenie się" nowszą wersją VSI Diagnostic - choćby jakieś demo, aby sprawdzić powyższą teorię.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Ja mam instalację zakładaną w maju 2005 roku z 7 wersją oprogramowania komputera gazowego. Jak kolega może przełączać rodzaje paliwa, to powinna się wyświetlać plansza i może da się odczytać wersję oprogramowania. Po naciśnięciu klawisza F2 można to odczytać w wyświetlonym okienku (chyba w drugim wierszu. Ja mam programy diagnostyczne VSI D2.2 i D2.5.1 i obydwa działają. W wersji starszej (D2.2) nie są nazwane wszystkie parametry - wyświetlone są tylko ich numery.
  • Poziom 2  
    Zrobiłem próbę z F2 - Show ID ECM VSI i niestety wyskakuje puste okienko z animacją z kropek, taki sam efekt jest bez podłączonego kabelka. Ale zastanawia mnie fakt, że wersja VSI D2.2 choć dość stara działa z gazem z 2005r co podważa trochę teorię o niezgodności z software komputera gazowego. Ciekawe jak potoczyła się historia autora pierwszego postu, czy była reklamacja - może jeszcze coś napisze.
  • Poziom 16  
    Przedwczoraj dostałem nowy kabel z interfejsem,właśnie podpinałem do samochodu i nadal to samo.Sprzedający poinformował Mnie ,ze miał jakąś felerną wersję i wymieni na nową.Ale nadal kicha.Mam programy VSI 2,4 251 i jakiś od sprzedającego.Żaden nie działa,jutro spróbuje na PC,który jest po formacie i nie ma zadnych innych sterowników od interfejsów,bo tylko,to mi przychodzi do głowy.Jak nie,to bedę zwracał się o zwrot pieniędzy.Sterownik gazu mam z 5 lat jeśli ,to coś nasuwa

Dodano po 11 [minuty]:

gawel77 napisał:
    Cześć,

Mam dokładnie to samo, także łączę się w bólach...

Instalacja jest z 2003r i mimo prób na 2 komputerach z windows2000 oraz Vistą nie udało mi się uzyskać działania z aplikacjami diagnostycznymi VSI Diagnostic v2.5 ściągniętego z forum elektrody oraz Bexprins w wersji demo którą można pobrać tutaj:
    http://www.bexpro-shop.de/de/Software-LPG/BEX...Home-Edition-Software-fuer-Prins-VSI-DOWNLOAD

Dioda na kabelku świeci na zielono, kabelek instaluje się prawidłowo, działa na tym samym sterowniku co opisany w postach powyżej, jedyne co się udaje to przełączenie gaz/benzyna z aplikacji VSI Diagnostic, w BEXPRINS nie ma w ogóle żadnej komunikacji. Kabelek był kupiony na aukcji:
    http://allegro.pl/interfejs-lpg-vsi-prins-wersja-na-port-usb-i1605675032.html

Kontaktowałem się z sprzedającym i podobno jest to objaw gdy jest zbyt stara wersja programu diagnostycznego w porównaniu software w sterowniku gazowym w samochodzie. Moja instalacja jest z 2003, ale może ktoś wgrał jakiś nowszy software, samochód mam dopiero od roku.

Miałbym prośbę o pomoc czy ktoś spotkał się już z czymś takim oraz "podzielenie się" nowszą wersją VSI Diagnostic - choćby jakieś demo, aby sprawdzić powyższą teorię.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam.

daj te demo na adres powyżej,sprawdzę na sobie,masz na obu próbowanych kompach jakieś inne sterowniki do innych Interfejsów,aby wykluczyć moje ostatnie domysły?
    Mi sprzedający mówił całkiem coś innego i nadal kicha,chyba będzie pierwszy negatyw,pisałem zapytanie do kupującego od Nich Mclaren, czy jemu działa i czekam na odpowiedź,chyba ,ze to Twój Nick,więc nie będzie więcej podpowiedzi od kupujących:cry:
    Poza konkursem,jak zmienic ustawienie skrótowe do odpalani VSI,bo jak robię Ż,to nie mam go w pisowni i od razu odpala mi VSI
  • Poziom 2  
    Też mam już drugi kabelek przesłany przez Sprzedającego i nadal nie działa. Wygląda na to, że kable nie były dobrze wytestowane, bo byłem u gazownika i udało mu się bez problemu połączyć z instalacją przez inny kabel na RS232, z tego co widziałem miał wersję 2.5.1 pewnie z elektrody:D, problem z komputerem też bym wykluczył ponieważ sprawdzałem na 2 różnych, także zostaje jedynie kabelek. Generalnie będę prosił o zwrot pieniędzy, jest na to 10 dni od zakupu i tyle. Mój nick allegro jest inny, także to nie ja.

Co do demo programu, możesz go ściągnąć pod linkiem który podałem, trzeba trochę przewinąć stronę na dół i będzie plik w formacie .zip
  • Poziom 16  
    Temat rozwiązany,sprzedający ma wszystkie uszkodzone interfejsy,wysłałem i zdeklarował sie oddać pieniądze