Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IP-SYMCON System do obsługi Xcomfort , i innych

24 Kwi 2011 00:06 1965 6
  • Poziom 9  
    Jest Program Integrujący wiele różnych systemów nazywa sie IP-SYMCON ,łudząco przypomina on software który jest na Serverze GIRA 3 Server do KNX/EIB ,
    program ten obsługuje m.in Xcomforta poprzez bramke usb która Xcomfort sprzedaje , czy ktoś już miał przyjemność spróbować tego programu IP-Symcon na jakimkolwiek systemie , i Xcomforcie, ogólnie napisane jest przez producenta że Ip-symcon obsługuje wszystkie aktory i nadajniki Xcomfort , mam tylko pytanie czy routing aktorów jest również realizowny przy użyciu bramki?Poza tym maja też do tego fajną aplikację iFront na Iphone'a .IP-Symcon jest srzedawnay w 3 róźnych wersjach najdroższa posiada Webfront, mamy wtedy możliwość sterowania poprzez internet badź telefon komórkowy ...proszę o newsy jeśli ktoś już tego używał , nie jestem pewien czy jest również w języku Polskim , jest napewno w Niemieckim i Angielskim ,
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Witaj,

czy masz może linka do jakiegoś bardziej szczegółowego opisu IP-Symconu po angielsku, bo niestety mój niemiecki jest zupełnie niewystarczający do czytania dokumentacji z ich strony ...

Oczywiście nie zakładam, aby istniała po polsku :)

Z góry dziękuję
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Nie posiadam tłumaczenia ale Google tłumacz radzi sobie w miare
  • Poziom 9  
    Dla zainstersowanych IP Symcon dla m.in Xcomfort

System Wyjkątkowo elastyczny pozwalający dowolnie modyfikować , budować szatę graficzną pulpitu streującego oraz podżędnych kart ,
    Jestem na bieżąco w kontakcie mailowym z ich suportem, i z tego co zdążyłem się dowiedzieć :
    - można go kupić poprzez paypal wysłyają wtedy numer licencji ściagamy soft i gotowe
    - możliwość instalacji na dwóch różncyh komputerach pod warunkiem że są w tej samej sieci w jakiej będzie sam system IP Symcon pracował ale napisalo mi że jeśli ktoś przez przypadek zainstaluje na 3 proszą o kontakt nie będzie problemów:)
    Polecam stronę oficjalną : www.ip-symcon.de tylko na google tłumacz na angielski na polski przekłamuje chyba że ktoś sobie radzi dobrze z Niemieckim
    wszystkie podzespoły piloty nadajniki, aktory panele z Xcomfort są widoczne w systemie i obsługiwane w pełni , jedne czego nie zoabczymy to stan użądzenia , narazie gdyż programiści ulepszają ten system z dnia na dzień

- bardzo rozbudowane forum na którym znleźść można mnóstwo ludzi już pracujących na tym systemi i wymienić się skryptami php
  • Poziom 15  
    xeo2002 napisał:
    Jedyne czego nie zoabczymy to stan użądzenia , narazie gdyż programiści ulepszają ten system z dnia na dzień

I prędko nie zobaczymy, dopóki Eaton nie wprowadzi jakichs poprawek do firmware xcomfortu. Na chwile obecną nie ma możliwości technicznych w pewny sposób przedstawić stan np dimmera. Z prostego powodu. Meldunki o stanie nie są routowane i jeżeli nie znajdują się w bezpośrednim zasięgu interfejsu CKOZ, to po prostu nie dotrą do komputera. Przy pisaniu softu pod Xcomfort sporo wysiłku kosztowało mnie poradzenie sobie z tym. W końcu przy pomocy paru sztuczek, jakoś to działa ale jest to droga przez mękę w przypadku większych instalacji.
    Tak samo konia z rzędem temu, kto dokładnie ustali położenie rolet ;)
  • Poziom 9  
    hej
    ale pytanie po co ustalać Panu położenie rolet czy to jest naprawdę tak istotne że będzie Pan miał otwartą na 50 czy na 51 %? i tak samo czy jest potrzbene odczytywanie tego stanu z urzadzenia i pokazywanie tego na Panelu dotykowym np? hmm nie wydaje mi się by to było tak istotne ,
    Musimy się skupić na tym co tak naprawdę jest potrzbene i nie popadać w histerię i teoretyzowanie to ma służyć nam pomocą a nie tworzeniem sobie kolejnych problemów

a jeśli tak. to każada roleta ma swój stały określony czas otwierania uwarunkowany wielkością pancerze co za tym idzie wagą i jaką stała mocą silnika elektrycznego , nie widzę problemu ze sprawawdzeniem ręcznie; tzn otwarcia sobie rolety pilotem bądź lokalnym włącznikiem tak jak ja mam i zmierzeniem czasu z zegarkiem /stoperem w ręku max otwarcie max zamkniecie ile każdy z poszególnych cyklów trwa? Jeśli mamy tą wartość można porównać jeszcze środkowe ustawienie rolety tzn ok 50 % otwarta/zamkniea jaki będzie czas i wszystkie inne wymagane przez nas pozycje danej rolety znając te czasy w IP Symcon nie ma żadnego problemu z wprowadzeniem czasu działania danego aktora itd, i
    Przykład:

Roleta podnosi się od stanu zamkniętego do całkowicie otwartego w 12 sekund, w trakcie otwierania w 6 sekundzie osiągnęła załóżmy nasze 50 % (jest to uwarunkowane wiadmo charakterystką obciążeniową samego motoru ale nie komplikujmy) tak więc ustawiamy sobie aktor na z komendą otwarcia rolety na 6sek i automatycznie w tym samym skrypcie wpisujemy wyswietl w po zakończonej operacji wartość 50 % :)
    tyle

Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. Proszę poprawić tekst.
    Następne posty z taką pisownią znajdą się w koszu.
    [retrofood]
  • Poziom 15  
    xeo2002 napisał:
    hej
    ale pytanie po co ustalać Panu położenie rolet czy to jest naprawdę tak istotne że będzie Pan miał otwartą na 50 czy na 51 %? i tak samo czy jest potrzbene odczytywanie tego stanu z urzadzenia i pokazywanie tego na Panelu dotykowym np? hmm nie wydaje mi się by to było tak istotne ,
    Musimy się skupić na tym co tak naprawdę jest potrzbene i nie popadać w histerię i teoretyzowanie to ma służyć nam pomocą a nie tworzeniem sobie kolejnych problemów

Drogi kolego, uwierz, że daleki jestem od popadania w histerię z tego powodu. System do sterowania xcomfortem napisałem sobie prawie 3 lata temu i działa od tego czasu bez problemów, na razie to widzę że Ty sobie teoretyzujesz nie znając kompletnie zagadnienia.
    Spróbuj oprogramować sterownik rolet xcomfortu i ustalić pozycję rolet choćby w 4 stanach, w sytuacji kiedy zasięg do rolety jest routowany, wtedy wrócimy do tematu. A kwestii tego czy znajomość położenia rolet jest ważna czy nie, nawet nie chce mi się komentować

Nie narzekam na sam xcomfort, bo jak sie przekonałem, każdy system ma jakieś wady, a te w xcomforcie są dla mnie akceptowalne.
    Myślę jednak, że wymaganie, żebym mogł wiarygodnie przedstawic sobie na panelu to czy świeci mi się żarówka, czy mam opuszczone rolety nie jest chyba niczym wielkim

xeo2002 napisał:
    a jeśli tak. to każada roleta ma swój stały określony czas otwierania uwarunkowany wielkością pancerze co za tym idzie wagą i jaką stała mocą silnika elektrycznego , nie widzę problemu ze sprawawdzeniem ręcznie; tzn otwarcia sobie rolety pilotem bądź lokalnym włącznikiem tak jak ja mam i zmierzeniem czasu z zegarkiem /stoperem w ręku max otwarcie max zamkniecie ile każdy z poszególnych cyklów trwa? Jeśli mamy tą wartość można porównać jeszcze środkowe ustawienie rolety tzn ok 50 % otwarta/zamkniea jaki będzie czas i wszystkie inne wymagane przez nas pozycje danej rolety znając te czasy w IP Symcon nie ma żadnego problemu z wprowadzeniem czasu działania danego aktora itd, i
    Przykład:

tyle

No brawo. Teraz to zaimplementuj, bo jak pisałem wcześniej - teoretyzujesz.
    Prosty przykład. Rolety w pokoju, sterowane przyciskiem i komputerem.
    Komputer podnosi je rano, wylicza sobie teoretyczny stan rolet, wyświetla na panelu. Podchodzę do przycisku lub pilota i opuszczam je do polowy. Niestety, w takiej sytuacji komputer o tym się nie dowie i będzie przedstawiał nieaktualny stan
    Powoduje to, że nie jesteś w stanie zrealizować żadnej bardziej finezyjnej sceny z udziałem rolet.
    To samo tyczy się niestety wszystkich elementów wykonawczych.

Podpowiedź - komunikaty MGW_RMT_STATUS i MGW_TE_REQUEST nie są routowane i jeżeli nie posiadasz prościutkiej instalacji, gdzie wszystko idzie bez routingu, to sobie z tym nie poradzisz w ten sposób.