Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lepszy telewizor czy lepiej dokupić jaki¶ odtwarzacz?

24 Kwi 2011 01:01 1673 12
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam takie pytanie, chciałbym przeznaczyć tak do 2 tysięcy zł na modernizację mojego telewizora. Tak najlepiej 32 cale, jednak chciałbym aby dĽwięk był podpięty cyfrowym wyj¶ciem do zestawu audio Logitech Z-5500 oraz służył głównie do odtwarzania filmów z USB (warto żeby już miał w sobie dekodre DVB-T, aby nie trzeba go było zmieniać na przyszło¶ć).
    Tak więc czy lepiej wzi±ć jaki¶ droższy telewizor, który będzie miał w sobie takie porty (optyczne audio i usb)?
    Czy lepiej kupić jakiej¶ gorszej marki w markecie ale dołożyć do tego odtwarzacz blue-ray?
    Nie jestem jakim¶ specjalnym znawc± i nie chodzi mi o jakie¶ ekstremalne efekty. A jednak odtwarzacz posiada w sobie więcej funkcji...
  • Poziom 38  
    Samsung LE32C650 -> 1600 zł.
    Gdyby TV był dla Ciebie za mało multimedialny to pozostałe 400 zł. możesz przeznaczyć np. na odtwarzacz multimedialny ASUS O!Play
  • Poziom 11  
    Dokładnie o tym my¶lałem jednak tak z ciekawo¶ci z opisu na aukcjach:

Możliwo¶ć podł±czenia gło¶ników zewnętrznych Nie
    Zł±cza audio [wyj¶cie]: Cyfrowe (optyczne)

Czyli jak?
  • Poziom 38  
    Czyli podł±czysz amplituner/wieża/kino domowe (ogólnie sprzęt audio) które posiada wej¶cie optyczne.

Do dĽwięku analogowego z gniazda SCART możesz wyprowadzić kable CHINCH
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    No wła¶nie trochę się zmieniło. Znalazłem lepsze miejsce, do powieszenia na ¶cianie, więc chyba lepiej będzie ulokować tam 37 calowy :)
    Ogólnie miejsce nie jest nasłonecznione, i od miejsca w którym będę siedział jest umieszczone w prostej linii około 3,5m.
  • Poziom 34  
    Z takiej odległo¶ci to 42 lub 46 cali.
  • Poziom 11  
    Akurat nie zmie¶ci mi się inny, poza tym w sklepie wygl±dało całkiem przyjemnie :)
    Dlatego też zostanę przy 37.
  • Poziom 11  
    Z tego co zauważyłem dosyć ciężko go dostać, oraz jego cena przekracza 2 tysi±ce złotych.

Kolejnym punktem jest fakt że to pod¶wietlenie co się w nim znajduję podobnież na dłużej strasznie męczy wzrok.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    W sumie może to i racja, tylko że nie mam za bardzo gdzie go obejrzeć w sklepie.
    A ten wcze¶niejszy model Le37c650 już widziałem, mógłby¶ mi jako¶ przybliżyć te bardziej znaczne różnice między tymi modelami ?
  • Poziom 1