Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugoet 206 HDI i interfejs

06 Lis 2004 16:06 27043 38
  • Poziom 10  
    Szukam jakiegos programiku i interfersu do komumikacji z Peugoet 206 HDI -rok 2001
    Probowalem VAG OBD II z programem autodiag do peugoeta i citroena ale nic z tego.
    Czym wykasowac bledy w kalkulatorze wtrysku?
    Jakies uwagi, porady byly by cennne
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    odłącz akumulator na parę minut to zresetujesz komputer, jednak nie usuniesz wszystkich błędów, np. poduszek.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Masz rację ale
    Moja 206-ka jest z 98r, i kasuję błędy właśnie w ten sposób !!!

a w HDI siedzi Flash Eprom 29F400BT... i w nowszych pamięć w procu.
    Może kolega będzie miał szczeście...

A tutaj podaję listę kompów w wersji MP7.2

0261204495
    0261204717
    0261204718
    0261204719
    0261204929
    0261204939
    0261206030
    0261206031
    0261206032
    0261206134
    0261206135
    0261206136
    0261206158
    0261206159
    0261206160
    0261206161
    0261206162
    0261206214
    0261206215
    0261206216
    0261206217
    0261206334
    0261206335
  • Poziom 10  
    Mam pytanie czy ten interfejs bedzie chodzil z Peugoet HDI 2001r z programem AutoDiag.

W tym modelu aby skasowac bledy nie wystarczy odlaczyc akumulator:-(
    Pamiec EEprom trzyma bledy.

Swieci mi sie pomarańczowa kontrolka "Engine"

Chcialbym dostac sie do kalkulatora wtrysku bo nie moge odpalic samochodu, a zapewne trzyma jakis niespełniony warunek z kalkulatora wtrysku.

Czy w takim razie jest szansa ze pojdzie na tym interfejsie i jaki program do tego.

Prosze o jakies porady
  • Poziom 10  
    Czy w takim razie mozna "domowym sposobem" wyeliminowac bledy z peugoeta HDI.

Za wszystko w tym kraju trzeba placic characz bo DIAG 2000 pewnie maja tylko stacje ASO.

Czy w takim razie mam jakas inna opcje moze ktos ma sprawdzony jakis schemacik na MAX232 + sofcik do peugoeta 206 HDI

znalazlem jakis DIAG 2000 + kabel OBD (foto w zalaczniku) za okolo 200PLN co tam siedzi w srodku mozna tym sie skomunikowac z 206HDI ktos to sprawdzal "mysle ze to "jakas inna bajka"
  • Poziom 10  
    To w takim razie lipa:-(

Zostaje tylko ASO?
    Zeby wyliminowac ACTIVE ECO-MODE oraz uruchomic peugoeta
  • Poziom 12  
    Witam!!
    Może ktoś rozpozna takie złącze z Peugeota 307 HDi 2000cm3 110 kM 2002rok.
    jaka to transmisja i jaki jest rozkład pinów ( K L ) i czym to można diagnozować.
  • Poziom 16  
    złącze jak złącze obd ale wazniejsze są piny niestety chłopaki z peugeot się postarali o utrudnienia i aby podłączać się pod różne podzespoły trzeba przełączć się linią K : (7[silnik],13,12,2,11,14,10,3) to są mozliwości linia L jest pod 15 ale nie jest potrzebna tylko do silnika plus to pin 16 a minus 4 lub 5 Pozdrawiam

a i dodaje złącze
  • Poziom 12  
    Witam !
    Dzięki za odpowiedź ale coś mi tu nie pasuje!
    Te cztery białe punkty na foto to złocone blaszki i tylko tyle jest pinów do podłączenia. I w sumie nie wiem od której strony liczyć.

Dodano po 36 [minuty]:

A odnośnie wąku 206 -ki to można ją chyba zrobić programem SCAN TOOL i interfejsem na ELM 323.
  • Poziom 16  
    1 to pierwszy od lewej od góry
    a popatrz czy w tych "dziórkach" nie ma nic
    bo w vw to są tylko taki mini spłaszczone wliciki i tez nie widać blaszek
  • Poziom 12  
    No niestety tylko cztery złocone styki i zgodnie z Twoją sugestią liczenia zupełnie nie pasuje rozkład pinów do OBD .
    I podobno rozpracować to złącze będzie bardzo trudno.Chociaż w ASO Peugeota wpinają w to gniazdo interfejs i komunikują sie z poziomu laptopa,a jakim programem to już tajemnica tak jak protokół do komunikacji.
  • Poziom 12  
    Jedynie udało mi się pomierzyć piny miernikiem:
    1. + 12 V po właczeniu zapłonu
    4. masa
    5. masa
    7.Linia (K) bez sygnały ok +12 V

Może teraz ktoś mi powie czym tego peugeota można zeskanować?
    Może wszystkim co pracuje pod OBD/ISO?
    Ale tylko jedną linią!
  • Poziom 17  
    To jest chamstwo ze strony PSA ze robi takie tajemnice. Rzeczywiscie u nas trzeba jechac do serwisu i slono placic jakby takie podpiecie bylo dla nich niewiadomo jaka praca!

Tez szukam interfejsu do swojego puga 1.4hdi. Przekopalem internet i mysle ze moznaby sprobowac scantoola+elma - male szanse ale zawsze. Niestety nie mam interfejsu zeby to sprawdzic.

Jesli podpinaja sie laptopem to pewnie maja DIAG2000 (firmowy soft peugeota dla serwisow). I to nie jest problem (mam juz jedna plytke bede sciagal druga). Problem w tym ze potrzebny jest interfejs do portu RS232 i kabel :(
  • Poziom 12  
    Z diagiem nic Ci nie wyjdzie.Jest to urządzenie stacjonarne o nazwie Diag 2000 wraz z softem Diag 2000 i zainstalować go w PC może tylko ktoś kto ma potężną wiedze w tej materii,i to z miernym skutkiem.Programiści od Peugeota się nieżle zabezpieczyli.Obecnie ASO używa programu na laptopa pod USB o nazwie" Peugeot Planet" a tego już nie ugryzie chyba nikt.
    Wysyłam Ci link,jeżeli znajdziesz na liście swoją 206-ę daj znać to pomogę Ci zrobić fejsa do obsługi tego modelu .

http://www.scantool.net/scanned_list_iso.htm#peugeot
  • Poziom 12  
    Wszystko byłoby ok ! gdyby ASO nie kasowało za każde podłaczenie 95 zł
    A ja tylko z moją 307-ą w tym roku byłem 6 razy. Łatwo policzyć ile kosztuje skan śrwdnio w ciągu roku.
    Tak że jeżeli ktoś kuma temat niech robi sobie sam diagnostykę
    a zaoszczędzi kupę kasy,i zostanie więcej na coraz droższe paliwo.
  • Poziom 17  
    Wlasnie o to chodzi. Wiem ze czesto kosztowalo to duzo pieniedzy ludzi ktorzy musieli kupic orginalny sprzet diagnostyczny. Pretensje mam jednak do koncernow takich jak PSA a nie do nich.

Podstawowe rzeczy jak odczyt kodow usterek i ich kasowanie powinny byc dostepne dla kazdego kto rozumie co to znaczy protokol, interfejs itd wg jednego standardu.

Wszystko zalezy od sterownika i tu zaczynaja sie schody...
    W sterowniku bosch edc 15c2 (np auta z silnikiem 2.0hdi) powinno dzialac KWP2000 (tu na forum widzialem programy flashujace ten sterownik przez zlacze).

Natomiast gorszy do zdiagnozowania jest ecu 16c3 (1.4hdi 2002 rok).
    Piny w gniedzie sa takie:
    1,4,5,7,11,12,16. Czyli jednyny standard jaki tam pasowalby to teoretyczne to ISO9141-2 lub ISO14230-4 (KWP2000) ktore obsluguje ELM323 z tego jednak co widze w necie .. chyba to nie pojdzie..
  • Poziom 12  
    Na stronce ,którą wcześniej podałem jest model 206 HDi 2002r. wyprodukowany we Francji bez podania pojemności i chyba należy rozumieć,że wszystkie 206 HDi 2002r. z francji z protokółem ISO ELM 323 zeskanuje.i jak nie Scan Tool to napewno program Digimoto 4.03.
  • Poziom 11  
    a może by tak spróbować euroscanem/uniscanem co ?
    teoretycznie obsługuje modele tylko 2000 ale na tym forum w osobnym wątku opisane są przypadki udanego skanowania i nowszych modeli aut
    ja w każdym bądź razie do swojego puga 206 1,4 MPI z 2000r składam właśnie euroscana
  • Poziom 10  
    Proszę nie traktować tego postu jako auto rekalmy, ale wyjaśnienie kolegom się należy. Sprzęt niestety jest drogi, ale wiedza potrzebna do wykonania usługi jeszcze droższa i tak na prawdę wymaga ciągłej aktualizacji ;) My ludzie z branży doskonale o tym wiemy nie wspominając o naszych kieszeniach i ciągłych wydatkach ;) Łatwiej i bezpieczniej jest zlecić to komuś kto ma o tym solidne pojecie, i wcale nie jest autoryzowanym serwisem... Diagnostyka w moim warsztacie kosztuje 50 zł i jeśli ktokowiek ma ochotę zdiagnozować auto to serdecznie zapraszam... Robię wszystko aby klient był zadowolony a jeśli jest taka potrzeba również dojeżdżam :) Pozdrawiam!
  • Poziom 13  
    Anonymous napisał:
    Nic nie zrobisz,sterownik samochodowy to nie jakaś nokia czy motorola,do czego są "kabelki i sofciki".
    Trudna rada.

Zawsze można posuzkać nieautoryzowanego serwisu - będzie taniej.

Adam Kaczorowski napisał:
    Obecnie ASO używa programu na laptopa pod USB o nazwie" Peugeot Planet" a tego już nie ugryzie chyba nikt.

Wszystko jest możliwe.
    Niestety prawdą jest że obecnie trzeba słono płacić za każdą wizytę w serwisie autoryzowanym, więc czemu "podpięcie" do komputera ma być wyjątkiem.
  • Poziom 17  
    ELM323 i śmiga ;p też amm peugeota...Można gotowy fejs kupić na allegro... teraz już są nowsze-obsługujace wszystkie auta-ELM327-wszystkie interfejsy
  • Poziom 13  
    Jaki model Peugota? Na CANI- ie? Komunikuje sie zawsze? Odczyt błędów, kasacja. Mógłbyś rozwinąć wypowiedź?
  • Poziom 17  
    206 ,1.1l ,rocznik 2006 ...komunikacja ISO41230-4(KWP2000),to są linie L i K....Do tego jest masa darmowych programów które przeważnie są demami ale wszystkie "do kupy" tworzą niezły kombajn który jedynie zamrożonych ramek nie odczytuje i nie potrafi robić testów pompy,ustawiać obrotów samochodu-trzeba wykupić licencje...np ScanTool,Digimoto,ScanMaster....możliwości w np scantool demo:
    odczyt kodów usterek wraz z interpretacja,odczyt na bieżąco danych z czujników typu obroty,temperatury,kąt wychylenia przepustnicy,korekcja zapłonu i mase innych ...mozna kasować pamięć błędów i wyłaczyć lampke MIL silnika na desce rozdzielczej
  • Poziom 12  
    Grytronics a gdzie moge i w jakliej cenie zakupic taki interfejs bo mamy podobne autka tylko moje rocznik 2003 no ale silnik ten sam