Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw audio w systemie 2.1 czy 5.1 ?

24 Apr 2011 12:55 3081 22
  • Level 9  
    Witam ! Mam takie pytanie.
    Posiadam laptopa Samsung R580. Chciałbym zakupić sobie porządne głośniki. Karta dźwiękowa zintegrowana. W sprawach audio jestem zielony. Więc :

Jakie głośniki są lepsze do muzyki, 2.1 czy 5.1 ?

Czy muszę kupować wzmacniacz ?

Do wydania mam ok. 350 zł.

Chciałbym, żeby było jednak coś słychać. Potrzebuje ich do pokoju 15m2.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
  • Level 12  
    Witam !
    Do słuchania muzyki z komputera wystarczy Ci zestaw 2.1.
    A co do zestawów głośnikowych dedykowanych dla komputerów - osobiście uważam że większość to szajs - plastikowe jednodrożne satelitki, etc.
  • Level 33  
    Do 5.1 musisz miec trzy wyjscia (nie wliczaj w to wejsc) audio. Masz?
  • Level 9  
    Głośników używałbym do słuchania muzyki. Zależy mi na czystym dźwięku i w miarę dobrym bassie.

Jeśli zestawy komputerowe to szajs to co mam zrobić. Kupić kolumny i podłączyć ?

@kondziu

Nie posiadam 3 wejść. Myślałem, że da się pod jakiś rozgałęźniacz podłączyć. Jak mówiłem, zielony jestem ;/

-------------------------------------------------------------------------------
    W sumie nie musi być zestaw głośników komputerowych. Chodzi mi o to, żeby w cenie 350zł uzyskać dobry dźwięk, słyszalny bass i podłączyć to do komputera
  • Helpful post
    Level 38  
    Do muzyki lepsze są zestawy 2.1 niż 5.1, jednak za 350zł mógłbyś rozejrzeć się za wzmacniaczem i dobrymi kolumnami.
  • Helpful post
    Level 19  
    Chcesz mieć 5.1 - musisz zainwestować w zewnętrzną kartę dźwiękową min. 150zł.

Za te pieniądze kup albo kiepskie głośniczki komputerowe (chińskie i nic nie warte) albo dołóż i kup starszy wzmacniacz stereo i jakieś w miarę porządne kolumny.
  • Level 9  
    Czyli tak. Najlepiej opłaca się uzbierać troche kasy i zakupić wzmacniacz i kolumny ?

A jeśli tak to ile musze mieć na dobre kolumny i wzmacniacz.
  • Level 9  
    I taki zestaw będzie prezentował dobrą jakość ?
  • Level 19  
    Mildtony to kiepski wybór, przynajmniej według mnie. Straszne kobyły, takie Scherzo wyglądają dużo lepiej, a i cena niższa.
  • Level 9  
    Jakbym zakupił wzmacniacz, to ile mniej więcej kosztowały by porządne kolumny ?
  • Level 19  
    Co rozumiesz poprzez "porządne"?

Tannoy M1 / M2 są porządne :D

KEF Coda 7.

Takie mniejsze troszkę, w opozycji do polskich szaf.

Poszukaj trochę, poczytaj takich tematów jest pełno na elce.
  • Level 9  
    Porządne czyli będą prezentowały czysty dźwięk. Liczyłbym też na troszke bassu :)
  • Level 38  
    Mildtony, Scherzo z tych kolumn basu Ci nie zabraknie, jednak do Scherzo potrzebujesz dobry mocny wzmacniacz i one są dość duże więc może być problem z ustawieniem w pokoju.
  • Level 9  
    A taki dobry wzmacniacz ile kosztuje ?
  • Helpful post
    Level 38  
    To zależy, ja przez ponad rok napędzałem kolumny słabiutkim amplitunerem aiwa 2x30w i po przesiadce na naprawde porządny wzmacniacz nie widzę większej różnicy poza lepszą kontrolą nad głośnikami niskotonowymi, tak więc możesz trafić coś dobrego nawet za 100zł, jeśli chodzi o moc to też nie ma co się rozpędzać, 50-60w w domowych warunkach spokojnie wystarczy.

Myślę, że to dobry wzmacniacz za rozsądne pieniądze http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-yamaha-ax-550-rs-i1571041306.html
  • Level 9  
    Czyli mówisz, że 60w wystarczy ?
    A amplituner vs wzmacniacz co bardziej sie opłaca ?
  • Level 38  
    Osobiście preferuje sam wzmacniacz, ciężko dostać dobry amplituner stereo, a amplitunery 5.1 są drogie i ich zakup jest nieopłacalny jeśli potrzebujesz zestawu audio wyłącznie do muzyki.
  • Level 19  
    Ja wolę do codziennego słuchania amplituner - bo nie potrzebuję dodatkowego tunera, a ma wszystko to, co wzmacniacz. Nie jest mocny, tylko 120W - więc pobór prądu też niewielki. Warto się na to popatrzeć także z tej strony. Gra jak gra - mógłby trochę lepiej, ale do radia i kompa wystarczy.
  • Level 9  
    Czyli w końcu co, wzmacniacz czy amplituner ?
  • Level 38  
    Wzmacniacze są z reguły lepsze jakościowo, tak więc ja obstaje za wzmacniaczem, radio możesz zawsze puścić z internetu.
  • Level 12  
    Czy podjąłeś już decyzje ? Jeśli masz tylko słuchać muzyki z komputera polecam zwykły wzmacniacz, gdyż jest tańszy. Nawet jeśli bedziesz chciał posłuchać radio możesz podpiąć dodatkowe urządzenie które je ma np odtwarzacz mp3 z wbudowanym radiem bądź skorzystać z rozgłośni internetowych w systemie ShoutCast / IceCast
  • Level 9  
    Chciałbym słuchać głównie muzyki z komputera :)