Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc kino domowe+ tv+ariva 100e?

agatka2299 24 Kwi 2011 13:25 6010 22
  • #1 24 Kwi 2011 13:25
    agatka2299
    Poziom 6  

Witam mam taki problem nie mogę połączyć kina domowego z tv i tunerem ariva 100e. Chciałabym odbierać głos z tv na kinie domowym. Mam takie wyjścia w tv 4 hdmi jednym z tych wyjść mam połączony tuner (dekoder) z tv. 1 Eurozłącze, cinch i wejście na kabel optyczny. W tunerze mam hdmi, eurozłącze wyjście optyczne oraz wyjście LAN. W kinie domowym mam hdmi, czincze ,eurozłącze. W tv mogę obsługiwać tylko jedno z 4 hdmi ponieważ mam podłączony tuner, a tylko tak mogę odbierać telewizję. Jak to mogę wszystko podłączyć żeby było ok? Proszę o rady. Kino domowe to PHILIPS HTS 3520, TV LG LED, tuner ARIVA 100E. Próbowałam już wszystkiego. Chciałam nawet podłączy wszystko za pomocą kabla optycznego, ale niestety moje kino domowe nie ma takiego wyjścia.

0 22
  • #2 24 Kwi 2011 13:38
    luk1492
    Poziom 14  

A próbowałaś połączyć tuner z kinem domowym przez kabel scart (eurozłącze)?

0
  • #3 24 Kwi 2011 13:55
    agatka2299
    Poziom 6  

Próbowałam tak też i nic nie chodzi. Dzięki za rade ale niestety nie chodzi.

0
  • #4 24 Kwi 2011 14:15
    mleczakm
    Poziom 19  

Opisz dokładnie, gdzie masz WEJŚCIA a gdzie WYJŚCIA. Wg. ciebie telewizor ma WYJŚCIA HDMI i WYSYŁA obraz do tunera. Chcesz żeby ci pomogli - weź się przyłóż trochę.

Jeśli kino domowe ma wejścia i wyjścia hdmi to kabel z tunera do kina i z kina do tv.

0
  • #5 24 Kwi 2011 14:19
    pawel380V
    Poziom 19  

A próbowałaś TV połączyć z kinem za pomocą euroscart.

0
  • #6 24 Kwi 2011 14:21
    mleczakm
    Poziom 19  

ludzie, TV LCD PODŁĄCZAĆ SCARTEM? Czy wyście poszaleli? Czy może macie klapki na oczach? Przecież strata na jakości obrazu jest widoczna gołym okiem!

Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Czy można prosić o spokojniejszy ton wypowiedzi?
    3.1.9. (4, 10.8, 10.4) Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    GM

0
  • #8 24 Kwi 2011 14:36
    pawel380V
    Poziom 19  

mleczakm napisał:
    ludzie, TV LCD PODŁĄCZAĆ SCARTEM? Czy wyście poszaleli? Czy może macie klapki na oczach? Przecież strata na jakości obrazu jest widoczna gołym okiem!

No właśnie a po co jej w kinie domowym obraz z tv ... ? chodzi przecież tylko o dźwięk. :|

0
  • #9 24 Kwi 2011 14:40
    Byneq
    Poziom 26  

Tak myślę i myślę. Spróbowałbym takiej konfiguracji, niestety nie wiem jak zachowa się wyjście audio w TV:
    Tuner do TV przez HDMI - TV do kina przez RCA. Pytanie tylko czy po przełączeniu TV na HDMI na wyjściu będzie dźwięk z tunera TV czy z tego co TV dostaje z HDMI?

pawel380V napisał:

No właśnie a po co mu w kinie domowym obraz z tv ... ? chodzi przecież tylko o dźwięk. :|

Nie Mu tylko JEJ - czytajcie co pisze.

0
  • #10 24 Kwi 2011 14:48
    mleczakm
    Poziom 19  

Cytat:
    No właśnie a po co mu w kinie domowym obraz z tv ... ? chodzi przecież tylko o dźwięk.

HDMI idzie także dźwięk, [...]. I obraz by sobie poszedł z tunera dalej do tv (a nie Z tv, jak piszesz, to jakieś zupełne brednie) a dźwięk byłby wzmacniany prze kino. Wystarczy wejście hdmi i wyjscie hdmi w kinie domowym.

PO CO według ciebie w kinie domowym są gniazda HDMI?

A to, że koleżanka nie opisała dokładnie sprzętu i dyskusja jest bezsensowna - to inna sprawa.
    Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Czy można napisać coś bez ironizowania?
    3.1.9. (4, 10.8, 10.4) Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    GM

0
  • #11 24 Kwi 2011 14:56
    pawel380V
    Poziom 19  

Byneq napisał:
    Tak myślę i myślę. Spróbowałbym takiej konfiguracji, niestety nie wiem jak zachowa się wyjście audio w TV:
    Tuner do TV przez HDMI - TV do kina przez RCA. Pytanie tylko czy po przełączeniu TV na HDMI na wyjściu będzie dźwięk z tunera TV czy z tego co TV dostaje z HDMI?

pawel380V napisał:

No właśnie a po co mu w kinie domowym obraz z tv ... ? chodzi przecież tylko o dźwięk. :|

Nie Mu tylko JEJ - czytajcie co pisze.

A no rzeczywiście przepraszam :D

Dodano po 3 [minuty]:

mleczakm napisał:
    Cytat:
    No właśnie a po co mu w kinie domowym obraz z tv ... ? chodzi przecież tylko o dźwięk.

HDMI idzie także dźwięk, fachowcu. I obraz by sobie poszedł z tunera dalej do tv (a nie Z tv, jak piszesz, to jakieś zupełne brednie) a dźwięk byłby wzmacniany prze kino. Wystarczy wejście hdmi i wyjscie hdmi w kinie domowym.

A to, że koleżanka nie opisała dokładnie sprzętu i dyskusja jest bezsensowna - to inna sprawa.

Dzięki za info bo nie wiedziałem :D

0
  • #12 24 Kwi 2011 16:32
    Byneq
    Poziom 26  

mleczakm napisał:

Do wyprowadzenia sygnału z kina do TV

Cytat:

Nie musiała w instrukcji jest wyraźnie opisane jaki HDMI out.

0
  • #13 24 Kwi 2011 17:03
    agatka2299
    Poziom 6  

Ja za bardzo nie kumam o co w tym chodzi ale proszę o wyrozumiałość w tv mam 4 hdmi in, wejścia czincz in,component tez in na eurozłoczu pisze av 1 i tyle.a na dekoderze ariva mam 1 wejście hdmi poprzez nie mam połączona tv,1 eurozłocze ,wejście LAN które tez jest zajęte a w kinie mam takie wejścia jak hdmi out,eurozłocze i te [czincze] tylko chodzi mi tez o to ze jak podłącze 2 wejścia do tv to musze wejść w menu tv i wybrać jedno z nich a i jeśli podłącze dvd z kina to śmiga bo wybieram akurat te wejście poprzez które połączone jest kino. a chciałabym obejrzeć sobie jakiś film w tv z nagłośnieniem z kina domowego.

0
  • #14 24 Kwi 2011 17:09
    Byneq
    Poziom 26  

Tv powinien mieć cinche Audio out - podłączasz to do wejścia Audio in w kinie, wybierasz na nim to wejście i wybierasz na Tv jakiś program z anteny lub kablówki i w kinie powinien pojawić się dźwięk z Tv. Sprawdź czy działa to pomyślimy co dalej.

0
  • #15 24 Kwi 2011 17:30
    agatka2299
    Poziom 6  

W tv nie mam żadnego wyjścia na out tylko na in i w kinie mam też in więc pewnie to ten problem.

0
  • #16 24 Kwi 2011 17:31
    Byneq
    Poziom 26  

Podaj model TV, jeszcze nie spotkałem takiego który nie ma wyjścia audio?

0
  • #17 24 Kwi 2011 17:43
    agatka2299
    Poziom 6  

Model odbiornika to LG 42le4500

0
  • Pomocny post
    #18 24 Kwi 2011 19:27
    Byneq
    Poziom 26  

Faktycznie nie ma, tylko optyczne. Pozostaje w takim razie kabel Euro do kina i tam trzeba szukać czy pojawi się dźwięk z TV. Jeśli się pojawi to wtedy drugi kabel Euro - Cinch do połączenia euro Arivy i cinch kina. I popraw posty bo moderatorzy usuną temat.

0
  • #19 24 Kwi 2011 19:34
    agatka2299
    Poziom 6  

Czy chodzi tobie o ten kabel na którym z jednej strony jest eurozłącze a na drugim końcówki czincze?

0
  • Pomocny post
    #20 24 Kwi 2011 20:09
    Byneq
    Poziom 26  

Tak tylko że nie wiem jaki masz kabel, potrzebny jest taki który we wtyku euro będzie miał wyjście dźwięku w innym przypadku nie zadziała.

0
  • #22 25 Kwi 2011 16:05
    agatka2299
    Poziom 6  

Wielkie dzięki Byneq, miałeś rację to chodziło o euro-czinch. Zakupiłam taki kabel i teraz śmiga. Jeszcze raz wielkie dzięki.

0