Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie TV do komputera.

Dee Jay 25 Apr 2011 02:40 11463 17
    Dee Jay
    Level 9  
    Mam problem z podłączeniem telewizora do komputera. Nie znam się kompletnie na elektronice.

W telewizorze mam takie wyjścia

1 wyjścia

2 wyjścia

a w komputerze takie

I teraz kilka pytań.

1. Jaki wybrać kabel i połączenie by uzyskać najlepszą jakość posiadając wyjścia jak na zdjęciach?
    2. Myślałem wykorzystać wyjście DVI na karcie i HDMI w telewizorze. Czy lepiej kupić kabel DVI - HDMI czy kupić HDMI - HDMI. Dostałem do karty graficznej przejściówkę DVI-HDMI i czy jak będzie różnica w odbiorze między tymi kablami?
    3. Czy na w/w kablach jak będę posiadał materiał HD na dysku komputera to czy oglądając go na TV też będzie on w jakości HD
    4. Czy jak chciałbym wykorzystać TV jako monitor do gier to obraz będzie lepszy na kablu HDMI czy nie będzie widać różnicy pomiędzy innymi kablami.

Chyba że ktoś poleci inny sposób by podłączyć PC i TV i uzyskać jak najlepszą jakość.
    wlw_wl
    Level 38  
    Zdaje się, że tam miało być to zdjęcie:
    Link
    Poza tym wklej zdjęcia jak należy, używając przycisku Dodaj obrazek.

Widzę dwie możliwości:

1. Połączenie analogowe RGB VGA: przejściówka DVI-I na VGA do komputera i kabel VGA do telewizora - gorsza opcja,

2. Połączenie cyfrowe DVI -> HDMI. HDMI i DVI mają taki sam sygnał video, więc przejściówka DVI -> HDMI do komputera i kabel HDMI do telewizora - lepsza opcja.

Sygnał cyfrowy da Ci wyraźnie ostrzejszy i lepszy obraz.

W obu przypadkach musisz osobno poprowadzić sygnał audio.

Rozdzielczość materiału się nie zmieni, telewizor będzie funkcjonował tak samo jak monitor.

Ostatnia kwestia - wyczyść komputer. Wstyd pokazywać takie gluty wystające z chłodzenia karty graficznej. Również nie służy to wcale chłodzeniu i żywotności podzespołów.
    bedijunak
    Level 15  
    Witam. Ja mam też takie wyście z karty graficznej z komutera a w monitorze mam wyjście podobnie jak u Ciebie. Kiedy kupiłem ten komputer, miałem tylko zwykły monitor 17'' (calowy) i z takiego szarego wyjscia z kompa podłączałem przejścówkę na zwykły kabel na mały monitor (zwykły kabel do monitora komputerowego). Teraz kupiłęm kabel HDMI i po problemie :) Tylko że tani nie jest....pozdrawiam
    Dee Jay
    Level 9  
    Dziękuje za odpowiedz.

Mam jeszcze 2 pytania:

1. Jeśli chodzi o dźwięk to jaki kabel musiałbym jeszcze dokupić? Myślałem że kabel Hdmi też przesyła dźwięk. Mam tak podpięty tuner sat do Telewizora i dźwięk jest też żadnych dodatkowych kabli.

2. Czy jak zastosuje przejściówkę DVI-HDMI to nie będzie żadnych strat w porównaniu do tego jakbym podłączył kablem DVI-HDMI

Komputer faktycznie jest ostro zakurzony o czym nawet nie wiedziałem bo momentu robienia zdjęć. :cry: Jutro go wyczyszczę :)
    RADU23
    Moderator of Computers service
    DVI i HDMI to jest to samo. Strat żadnych nie będzie. Niestety karta graficzna nie przesyła dźwięku przez HDMI. Musisz dokupić kabel Jack-Jack 3,5. Podłączasz do tv w wejście "audio in" a w komputerze do karty dźwiękowej do wyjścia sygnału oznaczonego słuchawkami (w twoim przypadku do zielonego wyjścia).
    wlw_wl
    Level 38  
    RADU23 wrote:
    Niestety karta graficzna nie przesyła dźwięku przez HDMI.
    Doprecyzować należy:
    - karta graficzna wyposażona w złącze HDMI przesyła dźwięk kablem HDMI
    - Twoja karta takiego złącza nie posiada, dlatego dźwięku przez HDMI nie będzie.

Musisz poprowadzić osobny kabel, zdaje się, że masz tam podłączony jakiś zestaw głośnikowy, to nie wystarczy?
    lewar81
    Level 16  
    Dee Jay jak podłączysz do TV kabel HDMI to w opcjach dźwięku dajesz jako źródło odtwarzania odbiornik TV, wówczas cały generowany dźwięk będzie odtwarzany na głośnikach TV, ale jak napisali koledzy wyżej, Twoja karta tej opcji nie posiada.
    Dee Jay
    Level 9  
    Witam

Odświeżę trochę temat jako że w końcu podłączyłem TV do kompa ale pojawił się problem z dźwiękiem.

Telewizor podłączyłem do PC kablem HDMI-HDMI. Do Karty graficznej jest podłączony przez przejściówkę DVI-HDMI. Dźwięk jest podłączony przez Jacka 3,5 do gniazda AUDIO IN w Tv i do zielonego gniazda karty graficznej przez rozdzielacz by nie wypinać co chwilę kabla. Obraz jest przekazywany w porządku ale nie mogę uzyskać dźwięku z głośników w TV. Gdy w Windowsie wybieram ustawienia by obraz był na monitorze i TV dźwięku Z TV nie ma, gdy wybieram by obraz był tylko na TV też nie ma dźwięku. Dźwięk z głośników w TV jest tylko wtedy gdy w windowsie wybiorę obraz by wyświetlał obraz tylko na monitorze:cry: czyli zupełnie odwrotnie jak trzeba. Wszystko podpinałem wczoraj wieczorem i zdawało mi się że było wszystko normalnie ale nie jestem pewien bo wtedy bardziej zwracałem uwagę by ustawić dobry obraz. Dzisiaj trochę się jeszcze bawiłem ustawieniami w PC i TV i zamieniłem na chwile miejscami kable HDMI ale nie wiem czy tu może tkwić wina bo nie znam się ta tych sprawach. W TV przywróciłem wszystko do fabrycznych zamieniłem znowu kable tak jak były wczoraj ale jest bez zmian.
    Eidems
    Level 29  
    Podłącz bez przejściówki, sprawdź na innym kablu.
    Dee Jay
    Level 9  
    Po odinstalowaniu sterowników karty dźwiękowej można ustawić dźwięk na TV więc problemu trzeba szukać w sterownikach.

Mam jeszcze 2 pytania skoro już mówimy o odłączaniu TV do PC

1. Jak przełączam obraz na TV to mam ustawioną rozdzielczość Full HD 1980x1080. Skoro to rozdzielczość w formacie 16:9 to dlaczego po bokach mam czarne pasy a nie wypełnienie całego ekranu? Nie są one tak szerokie jak przy materiale 4:3 na TV panoramicznym ale jednak są.
    2. Czy rozdzielczość jaką ustawie na TV wpływa tylko na wielkość ikon i ogólnie rozmiaru pulpitu czy jeszcze na coś innego. Chodzi o to czy jak obniżę rozdzielczość z Full HD na mniejszą to czy gry i np. pliki mkv będą wyglądać słabiej czy nie ma to żadnego wpływu na wyświetlane materiały.
    tomala59
    Level 12  
    Moje takie pytanie jakimi kablami podłączyć komputer do tv żeby dźwięk był w głośnikach od tv
    RADU23
    tomala59 wrote:
    Moje takie pytanie jakimi kablami podłączyć komputer do tv żeby dźwięk był w głośnikach od tv

Jakie wyjścia w komputerze,jakie wejścia w tv?.
    W ciemno strzelając jeśli tv lcd można skorzystać z kabla jack-jack.
    tomala59
    Level 12  
    Tak tv to LCD a jeśli chodzi o kabel to można prosić o jakąś fotkę jak on wygląda z dwóch stron
    RADU23
    tomala59 wrote:
    Tak tv to LCD

swiercm wrote:

Do CRT w zupełności wystarczy z S-vhs -> SCART (EURO) + AUDIO.:)
    misieqrk
    Level 11  
    Witam, podepne sie pod temat. Mam pytanie dot. kabka DVI-HDMI. Rozumie ze kabel dziala w obydwie strony?! CHodzi mi oto ze podpinajac go np. do urzadzenia ktore ma wyjscie DVI a wejscie HDMI bedzie dzialal ? a jak sie to ma do wyjscia HDMI z urzadzenia a wejscie DVI czyli jakby w druga strone ? czy to jest jakas przeszkoda. Kabel jest przeciez ten sam.. wiec raczej nie powinno byc problemu..

Dodano po 4 [minuty]:

dalczego pytam jestem zainteresowany zakupem kabla DVI( w lapku jest takie wyjscie) i podlaczeniem go pod TV ( na HDMI). Namieszaly mi natomiast opisy wielu sprzedajacych ktory pisza ze kabel dziala tylko np. na wyjsciu HDMI a wejsciu DVI. co jest dla mnie dziwne bo powinien dzialac w obydwie strony. A roznice w cenie oczywisce widac . Bo najtanszy zwykly kabel DVI-HDMI idzie juz kupic za 20-30 zl. Wiec po co sprzedawcy pisza pierw HDMI-DVI tak jak by dzialal w jedna strone..

Dodano po 5 [minuty]:

Opis podaje przyklad

Kabel HDMI-DVI, dł. 2m - LogiLink
    Standard: HDMI High Speed with Ethernet
    Platerowany złotem
    Typ A, Męsko-męski
    Długość: 2m
    Transmisja audio video oraz danych ethernet
    Video: 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p
    Audio:8 PCM, Dolby Digital, DTS, MPEG, DVD-Audio, SACD, Dolby Digital Plus,
    TrueHD, DTS-HD
    Maksymalny transfer: Typ A+C: 8.16Gbit/s
    Kolor: czarny

Dodano po 2 [minuty]:

dziwna sprawa bo z tego co wiem to maksymalnie powinien dzialac DVI na 1080.. hm